• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Day Before You Came

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.
  Agnetha Åse Fältskog (IPA: [aŋˈneː.ˈta ˈfɛlt.ˈskuːɡ], ur. 5 kwietnia 1950 w Jönköping) – szwedzka piosenkarka. Światową sławę uzyskała współtworząc z Anni-Frid Lyngstad, Björnem Ulvaeusem i Bennym Anderssonem zespół ABBA.

  The Day Before You Came (pol.: Dzień, zanim nadszedłeś) – singel zespołu ABBA umieszczony później w albumie The Singles: The First Ten Years, opowiadający o kobiecie, która opisuje swój dzień przed poznaniem miłości. Jest to ostatnia piosenka nagrana przez członków ABBY. Zaraz po "Eagle", jest drugim najdłuższym utworem zespołu (z różnicą jednej sekundy). Główny wokal przypadł Agnecie Fältskog. Do utworu nagrany został teledysk, który prezentowany był w wielu krajach m. in. w Niemczech, USA i Szwecji. W reedycji płyty "The Visitors" na CD, piosenka została dodana jako bonus. Na stronie B singla znajduje się utwór "Cassandra", który ABBA promowała w niemieckim programie telewizyjnym "Show Express".

  The Visitors - ostatni album studyjny zespołu ABBA wydany w 1981 roku. The Visitors był pierwszym wydanym na płycie kompaktowej CD, miało to miejsce 17 sierpnia 1982 r. i wydała ją firma PolyGram.Eagle (pol. orzeł)- singel szwedzkiego zespołu ABBA z płyty The Album. Tekst napisali członkowie zespołu - Björn Ulvaeus i Benny Andersson. Piosenka została nagrana 1 czerwca 1977 r., pod roboczym tytułem "High-High". Eagle nie jest popularnym utworem ABBY, bardziej popularny stał się "Thank You for the Music", wydany na stronie B.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Słowa piosenki (ang.)

  ABBA – szwedzki zespół muzyki pop, w skład którego wchodzili: Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Agnetha Fältskog. Jego działalność muzyczna przypada na lata siedemdziesiąte i początek lat osiemdziesiątych. Nazwa "ABBA", przyjęta w 1973 roku, jest akronimem utworzonym z pierwszych liter imion członków zespołu.

  Miejsca na listach przebojów[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Track "The Visitors" (ang.).
  2. Singel (ang.).
  3. ABBA : Cassandra (TV- Germany '82).
  4. Notowanie listy (pol.).
  5. Guinness British Hit Singles 13th edition. London: Guinness World Records, 2000. ISBN 0-85112-111-X.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.