• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Darkness  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  The Darknessbrytyjska grupa wykonująca muzykę z pogranicza hard rocka i heavy metalu. Powstała w 2000 roku w Lowestoft.

  Zespół składa się z Justina Hawkinsa (wokal, gitara), Dana Hawkinsa(wokal, gitara), Frankiego Poullaina (wokal, bas) i Rufusa Taylora (wcześniej Eda Grahama) (perkusja). W muzyce zespołu słychać wpływ takich rockowych gwiazd lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, jak: Queen, AC/DC, Def Leppard, Judas Priest, Thin Lizzy, T. Rex, Led Zeppelin oraz Van Halen. Od innych współczesnych zespołów rockowych, The Darkness odróżnia wysoki falset wokalisty Justina Hawkinsa.

  Queen – brytyjski zespół rockowy utworzony w 1970 w Londynie przez Briana Maya, Rogera Taylora i Freddiego Mercury’ego. Basista John Deacon dołączył do grupy rok później.Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

  The Darkness została przedstawiona światu po debiutanckim albumie Permission to Land w 2003 roku. Album wspierany przez utwory takie jak "I Believe In A Thing Called Love", "Growing on Me", "Get Your Hands of My Woman" i "Love is Only a Felling" otrzymał certyfikat poczwórnej platyny w Wielkiej Brytanii poprzez sprzedaż 1 300 000 egzemplarzy. W 2004 roku zespół zdobył trzy Brit Awards za : Najlepszy brytyjski zespół, najlepszy brytyjski Act Rock i za najlepszy brytyjski album. Po szerokim koncertowaniu w 2005 roku od zespołu odszedł Frankie Poullain i został zastąpiony przez Richiego Edwardsa. Drugi album "One Way Ticket to Heel... and Back" został wydany w listopadzie 2005 roku. W 2006 r., z powodu uzależnienia od alkoholu i narkotyków, z zespołu odszedł frontman - Justin Hawkins. Nowym wokalistą został ówczesny basista grupy Richie Edwards, zaś gitarzystą basowym Toby McFarland. Pozostali członkowie stworzyli zespół Stone Gods. W 2008 roku Justin założył nowy zespół Hot Leg z Petem Rinaldi, Samuelem Stokesem i Darby Toddem. W 2009 roku Hot Leg wydał album "Red Light Fever" lecz album nie zaistniał wysoko na listach muzycznych. W grudniu 2010 roku Hot Leg i Stone Gods zakończyły swoją działalność W 2011 roku grupa wznowiła działalność w oryginalnym składzie. 1 lutego 2012 zespół wydał nową piosenkę "Nothing's Gonna Stop Us". The Darkness wydał trzeci album "Hot Cakes" 20 sierpnia 2012 roku. W grudniu 2014r z zespołu odszedł perkusista ED Graham, jego miejsce na krótko zajęła Emily Dolan Davies. W kwietniu 2015 r. do zespołu dołączył Rufus Tiger Taylor, syn Rogera Taylora - perkusisty Queen. Na 1 czerwca 2015 został zapowiedziany nowy album o nazwie "Last of our kind"

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Lowestoft – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie Suffolk, nad Morzem Północnym. Około 57,7 tys. mieszkańców. Najdalej na wschód wysunięty obszar kraju.

  Muzycy[ | edytuj kod]

  Obecny skład zespołu
 • Justin Hawkinsśpiew, gitara, keyboard (2000-2006, od 2011)
 • Dan Hawkins – gitara (2000-2006, od 2011)
 • Frankie Poullain – gitara basowa (2000-2005, od 2011)
 • Rufus Tiger Taylor– perkusja (od 2015)
 • Byli członkowie zespołu
 • Emily Dolan Davies – perkusja (2014)
 • Ed Graham – perkusja (2000-2006, 2011-2014)
 • Richie Edwards – gitara basowa, śpiew (2005-2006)
 • Toby McFarland – gitara basowa (2006)
 • Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Keyboard (pol. klawiatura), aranżer – elektryczny lub elektroniczny instrument klawiszowy, pozwalający grającemu na grę z automatycznym akompaniamentem. Nowoczesne keyboardy wykorzystują system MIDI.
  Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Def Leppard – brytyjski zespół muzyczny wykonujący muzykę z pogranicza hard rocka i glam metalu, powstały w 1977 roku w Sheffield. Czas największej popularności grupy to lata 80. oraz początek 90., kiedy to wydane zostały takie albumy jak Pyromania (1983) oraz Hysteria (1987), obie certyfikowane jako diamentowe w USA za sprzedaż 10 milionów kopii każda. Def Leppard sprzedali ponad 100 milionów płyt na całym świecie. Zostali uplasowani na 31. miejscu listy najlepszych artystów hardrockowych przez stację VH1 oraz na 70. miejscu listy najlepszych artystów wszech czasów.
  Hard rock – gatunek muzyki rockowej powstały na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, wywodzący się z bluesa i z rock-and-rolla.
  AC/DC – australijski zespół hardrockowy założony w Sydney w 1973 roku przez braci Angusa i Malcolma Youngów. Zespół jest uznawany m.in. za pioniera muzyki hardrockowej i heavymetalowej wraz z grupami Black Sabbath i Led Zeppelin. Członkowie zespołu, mimo wszystko, zawsze klasyfikowali swoją muzykę jako "rock & roll".
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.778 sek.