• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Crucible of Man - Something Wicked Part 2  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives (znana też jako Encyclopaedia Metallum lub The Metal Archives) – anglojęzyczna internetowa encyklopedia metalowych grup muzycznych. Encyklopedia gromadzi podstawowe dane na temat każdego zespołu muzycznego, m.in. historię lub informacje o grupie, pełną oficjalną dyskografię, status członków zespołu, linki zewnętrzne.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  The Crucible of Man (Something Wicked Part 2) – 9. studyjny album amerykańskiego power/thrash metalowego zespołu dowodzonego przez Jona Schaffera. Jest to druga część albumu koncepcyjnego Something Wicked. Do składu Iced Earth powrócił Matt Barlow.

  Iced Earth – amerykański zespół powermetalowy założony w Tampie na Florydzie w 1984 roku. Jego liderem jest Jon Schaffer. Zespół łączy style heavy metalu, metalu progresywnego, opery i speed metalu z power metalem. Teksty Iced Earth dotyczą szerokiego zakresu moralności, egzystencji, przemiany, a także religii, filozofii czy fantastyki. Dodatkowo album The Glorious Burden zawierał utwory mówiące o historii, przeżyciach i odczuciach bohaterów historycznych, oraz o wydarzeniach, które wpłynęły na świat i ludzi.Matthew Barlow (ur. 10 marca 1970 w Biloxi w stanie Missisipi w USA) – amerykański heavymetalowy wokalista, a także oficer policji. Obecnie jest wokalistą powermetalowego zespołu Iced Earth. Śpiewa w szerokim zakresie tonacji, począwszy od mocnego, głębokiego growlu, zakończywszy na śpiewaniu falsetem.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  Utwory podstawowe[ | edytuj kod]

  1. In Sacred Flames – 1:28
  2. Behold the Wicked Child – 5:37
  3. Minions of the Watch – 2:06
  4. The Revealing – 2:40
  5. A Gift or a Curse? – 5:34
  6. Crown of the Fallen – 2:48
  7. The Dimension Gauntlet – 3:12
  8. I Walk Alone – 4:00
  9. Harbringer of Fate – 4:42
  10. Crucify the King – 5:36
  11. Sacrificial Kingdom – 3:57
  12. Something Wicked (Part 3) – 4:31
  13. Divide Devour – 3:15
  14. Come What May – 7:23
  15. Epilogue – 2:20

  muzykę do wszystkich utworów napisał Jon Schaffer oprócz "A Gift or a Curse?" (Schaffer/Morris) i "I Walk Alone" (Schaffer/Mills)

  Gitara prowadząca lub gitara solowa (ang. lead guitar lub solo guitar) jest to rola gitary w zespołach muzycznych, najczęściej rockowych, która ma zapewnić utrzymanie melodii.Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.

  słowa do utworów "Minions of the Watch", "The Revealing", "Crucify the King", "Sacrificial Kingdom" i "Something Wicked (Part 3)" napisał Matt Barlow, do pozostałych Jon Schaffer

  Utwory dodatkowe[ | edytuj kod]

  Japońska wersja albumu zawiera dwa bonusowe utwory:

  1. Setian Massacre (wersja z Mattem Barlowem)
  2. The Clouding (wersja z Mattem Barlowem)


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Jon Ryan Schaffer (15 marca 1968, Franklin, stan Indiana) – muzyk amerykański, gitarzysta przede wszystkim rytmiczny, oraz założyciel znanej grupy heavymetalowej Iced Earth. Jon Schaffer komponuje, śpiewa, gra na gitarze, jak również pisze teksty piosenek.
  Morrisound Recording – studio nagraniowe zlokalizowano w mieście Tampa w stanie Floryda w USA. Powstało 1981 roku i od samego początku cieszy się duża popularnością i uznaniem grup muzycznych wykonujących thrash oraz death metal. Do najbardziej znanych producentów Morrisound należą właściciel Jim Morris oraz Scott Burns.
  Gitara rytmiczna (ang. rhythm guitar) - jest to rola gitary grającej akompaniament w rozmaitych muzycznych stylach, najczęściej jej zadaniem jest zapewnianie harmonii, rytmu i jego akcentowanie.
  Heavy metal (często nazywany po prostu metalem) jest podgatunkiem muzyki rockowej powstałym na przełomie lat 60. i 70. XX wieku, głównie w Wielkiej Brytanii i USA. Grupy, które odpowiedzialne są za powstanie gatunku wprowadziły ciężkie, ostre brzmienia, z długimi, mocno przesterowanymi solówkami gitarowymi i ostrą perkusją.
  Fender Stratocaster – gitara elektryczna produkowana od 1954 przez firmę Fender, do dziś cenionego potentata w ich produkcji. Powstała z ewolucji poprzedniego modelu firmy - Telecaster, pierwszej gitary pozbawionej pudła rezonansowego. Nazwa wywodzi się z lotnictwa od Boeinga B-52 Stratofortress. Opatentowanie projektu kosztowało Leo Fendera 249,50$ co jest równowartością ok. 1850 dzisiejszych dolarów. Pierwsze modele były produkowane tylko w kolorze sunburst (czyli przypalanym).
  Instrumenty klawiszowe – instrumenty muzyczne pochodzące z różnych grup: strunowych, dętych, samobrzmiących, elektrycznych i elektronicznych mających jedną wspólną cechę posiadania klawiatury (zazwyczaj w stroju równomiernie temperowanym).
  Perkusja – ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych, posiadająca różne znaczenie w zależności od rodzaju muzyki. W szkolnictwie muzycznym oraz muzyce poważnej jest to grupa instrumentów, na których muzyk może grać używając jednego instrumentu, lub dowolnie skompletowanego zestawu, natomiast w muzyce rockowej i często jazzowej tą nazwą określany jest dość typowy podstawowy zestaw instrumentów, który w miarę potrzeby może być uzupełniany o mniej reprezentatywne składniki. W tym drugim znaczeniu (rock, jazz) polskie określenie perkusja jest odpowiednikiem angielskiego drums lub drum kit, natomiast muzyk (najczęściej towarzyszący), grający na różnego rodzaju „przeszkadzajkach” (żargonowa nazwa instrumentów perkusyjnych takich jak shaker, tamburyn, triangel, conga, bongosy, itp.), określany jest w języku angielskim jako osoba grająca na percussion – percussionist (perkusjonista).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.