• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Broken Movie  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  VHS (ang. Video Home System) – w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych popularny standard zapisu i odtwarzania kaset wideo przeznaczony dla rynku konsumenckiego.P2P (ang.) Peer-to-Peer – model komunikacji w sieci komputerowej, zapewniający wszystkim hostom te same uprawnienia, w odróżnieniu od architektury klient-serwer.

  Broken Movie – krótkometrażowy film ilustrowany muzyką z EPki zespołu Nine Inch Nails, wydany w nieoficjalnym obiegu w 1993 roku.

  W 1992 roku ukazała się Broken EP Nine Inch Nails. W następnym roku powstał krótkometrażowy film promujący płytę, wyreżyserowany przez Petera Christophersona. Pomysł filmu opierał się na połączeniu czterech zrealizowanych przez innych twórców teledysków do utworów z Broken EP oraz autorskiego teledysku Christophersona do piątego utworu fabularyzowanymi sekwencjami z udziałem aktorów, nadającymi całości charakter snuff filmu. Z powodu zawartych w nim scen przemocy film nigdy nie dostał się do oficjalnej dystrybucji. W latach 90. Broken Movie krążył w środowisku fanów NIN jako bootleg VHS, a w ostatnich latach był rozpowszechniany przez Internet i sieci p2p.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Cameo, rola gościnna – krótki udział znanej osobistości w filmie, serialu lub w grze komputerowej. Często osoba taka nie jest uwzględniona w czołówce lub napisach końcowych.

  Według słów Trenta Reznora teledysk do "Happiness in Slavery" (niedopuszczonego do emisji przez wszystkie stacje muzyczne) przy całości filmu jest jak "film Disneya".

  Opis fabuły[ | edytuj kod]

  Film rozpoczyna się i kończy czarno-białymi scenami egzekucji przez powieszenie skazańca. W dalszej części filmu ujęcia stylizowane na amatorski film video pokazują uwięzionego w piwnicy mężczyznę i porywacza (który jest skazańcem z początkowych sekwencji filmu). Sceny tortur na porwanym mężczyźnie przerywane są kolejno teledyskami Nine Inch Nails, w kolejności z albumu:

  Snuff movies ("filmy snuff", zwane również "filmami ostatniego tchnienia") – gatunek filmowy obejmujący filmy przedstawiający jakoby sceny prawdziwych gwałtów, tortur czy zabójstw.Robert Hammond Patrick Jr., lepiej znany jako Robert Patrick (ur. 5 listopada 1958 w Marietta) – amerykański aktor i producent filmowy. Stał się etatowym aktorem „zabitym” na ekranie, przez każdego z męskich założycieli sieci restauracji Planet Hollywood: Bruce’a Willisa – Szklana pułapka 2 (1990), Arnolda Schwarzeneggera – Terminator 2: Dzień sądu (1991) i Sylvestra Stallone – Cop Land (1997).
 • "Pinion" (reż. Eric Goode and Serge Becker)
 • "Wish" (reż. Peter Christopherson)
 • "Help Me I Am in Hell" (reż. Eric Goode i Serge Becker)
 • "Happiness in Slavery" (reż. Jon Reiss)
 • "Gave Up"
 • Ostatni teledysk skomponowany jest z ze scen tortur poprzedzających śmierć porwanego mężczyzny i czarno-białych ujęć akcji policjantów dostających się na miejsce morderstwa. Na ekranie telewizora stojącego w piwnicy widać Trenta Reznora.

  Fixed (znany też jako Halo 6) - minialbum amerykańskiego zespołu industrialnego Nine Inch Nails, zawierający remiksy z poprzedniego wydawnictwa Broken. Został wydany 7 grudnia 1992 roku. Został pozytywnie przyjęty przez krytyków - otrzymał min. 4/5 od allmusic.Bootleg – angielski termin oznaczający nagranie muzyczne rozpowszechniane bez zgody autora; nagranie pirackie. Wiele osób do określenia nielegalnych nagrań z koncertów używa terminu ROIO - Records of Illegitimate/Indeterminate Origin czyli "nagrania o nielegalnym/nieokreślonym pochodzeniu".


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Michael Trent Reznor (ur. 17 maja 1965 w Mercer w stanie Pensylwania) – amerykański multiinstrumentalista, założyciel, lider, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, klawiszowiec oraz wokalista Nine Inch Nails.
  AVI (ang. Audio Video Interleave) to kontener danych audiowizualnych. Został wprowadzony w roku 1992 przez firmę Microsoft jako element strategii przystosowania systemu Windows do obsługi multimediów, stanowiący część technologii Video for Windows.
  Walter Elias „Walt” Disney (ur. 5 grudnia 1901 w Chicago, zm. 15 grudnia 1966 w Los Angeles) – amerykański producent filmowy, reżyser, scenarzysta, aktor dubbingowy, animator, przedsiębiorca, wizjoner i filantrop. Jeden z największych twórców przemysłu rozrywkowego w historii, legenda animacji i filmu. Zdobył rekordową liczbę 59 nominacji do Oscarów, z czego zdobył również rekordową liczbę 22 statuetek, siedmiokrotny zdobywca Nagrody Emmy. Wraz z bratem, Royem Oliverem Disneyem, założyli wspólnie przedsiębiorstwo Walt Disney Productions, znaną obecnie pod nazwą The Walt Disney Company, największą korporację mediową świata.
  Obraz – dokładna kopia nośnika (płyty kompaktowej, dysku twardego, dyskietki) lub partycji, najczęściej zapisana w pojedynczym pliku. Z obrazu można wykonać dowolną liczbę kopii oryginalnego nośnika lub partycji. Często określa się obrazem tzw. projekt płyty CD bądź plikopartycję.
  Samplowanie (ang. sampling) – użycie fragmentu wcześniej dokonanego nagrania muzycznego, zwanego samplem jako elementu tworzonego utworu przy użyciu specjalnego instrumentu zwanego samplerem (lub komputera). Sample uzyskuje się w sposób naturalny bądź sztuczny. Najczęściej sample stanowią pojedyncze dźwięki instrumentów naturalnych (np. sample perkusyjne) lub odpowiednio wycięte części innych utworów.
  Peter Martin „Sleazy” Christopherson (ur. 27 lutego 1955 w Leeds, zm. 25 listopada 2010 w Bangkoku) – brytyjski muzyk, reżyser teledysków, grafik, fotograf, projektant, artysta wideo, producent i współzałożyciel m.in. Throbbing Gristle, Coil i Psychic TV. W latach 70. założył wraz z Genesisem P-Orridgem industrialną formację Throbbing Gristle. W 1981 roku wspólnie z Geoffreyem Rushtonem powołał do życia Psychic TV. W 1982 roku z Johnem Goslingiem i Johnem Balance tworzył trio Zos Kia. Jednak największe uznanie przyniosła mu współpraca z Johnem Balancem w projekcie Coil. Od roku 1983, przez 23 lata, tworzył jako muzyk Coil, aż do rozwiązania grupy po tragicznej śmierci Balance’a.
  Tortura – celowe zadawanie komuś cierpień fizycznych, psychicznych bądź moralnych, przede wszystkim poprzez zadawanie silnego bólu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.693 sek.