• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Boogie Town

  Przeczytaj także...
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  Michał Figurski (ur. 16 maja 1973 w Moskwie) – polski prezenter i producent radiowo-telewizyjny, dziennikarz muzyczny i konferansjer. Jest synem Zbigniewa Figurskiego.

  The Boogie Town - polska grupa muzyczna wykonująca rock. Powstała w 2007 roku w Warszawie z inicjatywy Uli Rembalskiej i Bartka Mieszkuńca.

  The Boogie Town wziął udział w muzycznym programie "Nowa Generacja", który był emitowany latem 2008 roku w TV 4. Zespół dotarł do finału i zajął 2. miejsce. Występowali również w 1. edycji talk show Michała Figurskiego pt. "Jazda Figurowa". 28 maja 2010 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany 1. Płyta została nagrana w łódzkim studiu Manximum Records we współpracy z Pawłem Marciniakiem. Mastering kompozycji wykonał Alan Silverman. Nagrania promowały utwory "G.Y.E." oraz "Emily" do którego został zrealizowany teledysk w reżyserii Mateusza Winkla. Wystąpili w nim aktorzy Agnieszka Żulewska i Daniel Misiewicz.

  Polski Top Wszech Czasów – 4-płytowy album wydany 29 listopada 2010 roku nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia. Jest to kompilacja piosenek „wszech czasów” wybranych w przez słuchaczy Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz Piotra Barona, Piotra Stelmacha i Piotra Metza, prowadzących w Programie III Polskiego Radia audycję Polski Top Wszech Czasów.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Pod koniec 2010 roku piosenka "Emily" ukazała się na kompilacji Polski Top Wszech Czasów.

  Dyskografia[]

  Nagrody i wyróżnienia[]

  Przypisy

  1. Biografia The Boogie Town (pol.). www.mystic.pl. [dostęp 2010-07-28].
  2. THE BOOGIE TOWN: premiera "1" już 28 maja! (pol.). www.mystic.pl. [dostęp 2010-07-28].
  3. THE BOOGIE TOWN: Debiut Rocku już w sklepach! (pol.). www.mystic.pl. [dostęp 2010-07-28].
  4. THE BOOGIE TOWN: debiut ro(c)ku już w maju! (pol.). www.mystic.pl. [dostęp 2010-07-28].
  5. THE BOOGIE TOWN: nowy singiel i klip! (pol.). www.mystic.pl. [dostęp 2010-07-28].
  6. THE BOOGIE TOWN: nowy album w listopadzie! (pol.). www.mystic.pl. [dostęp 2011-10-17].
  7. SLiP - Statystyki dla wykonawcy The Boogie Town (pol.). www.radioszczecin.pl. [dostęp 2012-11-27].
  8. Fryderyki 2011: Nominacje (pol.). zpav.pl. [dostęp 2011-02-23].

  Linki zewnętrzne[]

 • The Boogie Town w bazie Archiwum Polskiego Rocka
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Archiwum Polskiego Rocka – wortal muzyczny dla kolekcjonerów płyt istniejący od 9 lipca 2000 roku publikujący informacje o polskich płytach rockowych. Dodatkowo 17 października 2005 roku autor strony wydał książkę o tym samym tytule, zawierającą opis ponad 2300 płyt 230 zespołów.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.