• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Birthday Massacre  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Demo (nagranie demonstracyjne) – niskonakładowy lub z pojedynczym nakładem wydany album muzyczny, rzadziej singel, film, nagrany w celach demonstracyjnych, pokazowych, promocyjnych dla zaprezentowania własnej twórczości określonemu odbiorcy, którym jest najczęściej przedstawiciel wytwórni muzycznej, stacji radiowej lub stacji telewizyjnej. Często nagrania tego typu są używane w celach wstępnej klasyfikacji zespołów i solistów na festiwalach muzycznych.EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.

  The Birthday Massacresynth rockowy zespół z Kanady.

  Historia[ | edytuj kod]

  The Birthday Massacre powstało w London w Kanadzie. Na początku zespół został nazwany Imagica. W skład grupy wchodzili: wokalistka Chibi, gitarzysta Rainbow, gitarzysta Michael Falcore, perkusista i basista O.E oraz grający na instrumentach klawiszowych Aslan. W 2000 roku zespół wydał edycję limitowaną swojej pierwszej płyty demo (Demo 1).

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Rock elektroniczny (znany również jako synthrock, electrorock lub digital rock) – gatunek muzyki rockowej w którym dominującym jest wykorzystanie instrumentów elektronicznych. Rock elektroniczny jest częścią szerokiego nurtu muzyki elektronicznej.

  W 2001 roku Dank opuścił grupę, a reszta członków przeniosła się do Toronto, aby rozpocząć nagranie nowej płyty. Później zespół wydał kolejną edycję limitowaną płyty demo (Demo 2).

  Niedługo później zespół przyjął nazwę "The Birthday Massacre". W lipcu 2002 roku zespół wydał edycję limitowaną swojego pierwszego albumu o nazwie "Nothing And Nowhere". W 2003 roku do zespołu dołączyli perkusista Rhim i grający na instrumentach klawiszowych Adm. 20 lipca 2004 roku The Birthday Massacre wydał EP-kę zatytułowaną "Violet". Pod koniec roku wyszła reedycja albumu "Nothing And Nowhere" z nową okładką. Wkrótce zespół opuścił Adm, który postanowił zająć się własnymi projektami. Pod koniec roku zespół dołączył do niemieckiej wytwórni Repo Records i wydał rozszerzoną reedycję albumu "Violet" w Europie z nową okładką w digipacku.

  Ameryka Południowa – kontynent leżący na półkuli zachodniej oraz w większej części na półkuli południowej, a w mniejszej – na półkuli północnej. Niekiedy uważana jest również za subkontynent Ameryki.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  W 2005 roku zespół przeniósł się do wytwórni Metropolis Records i wydał "Violet" w USA, Kanadzie, UK i Ameryce Południowej. W sierpniu do grupy dołączył Owen grający na instrumentach klawiszowych. Międzynarodowa trasa koncertowa prowadziła przez: Szwajcarię, Niemcy, Holandię, Węgry, Czechy i Belgię. Oprócz tego w lipcu grupa wydała DVD zawierające: teledysk do piosenki "Blue", materiały filmowe zza sceny, wywiady, piosenkę "Nevermind" nagraną w studio oraz wykonane na koncertach piosenki "Violet" i "Video Kid".

  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Na początku 2006 roku grupa rozpoczęła trasę koncertową nazwaną "Broken Minds" w Ameryce Północnej, w Kanadzie, USA i Meksyku. Oprócz tego grali w Europie podczas wakacji.

  W czerwcu 2007 roku zespół zapowiedział, że pracuje nad nowym albumem z kanadyjskim producentem Dave'em Ogilvie. W tym czasie grupę opuścił basista Aslan, który podjął inne projekty muzyczne. Aslan został zastąpiony przez perkusistę O.E.. Pierwszy singel "Kill The Lights" został wydany na Vampirefreaks i Myspace 1 stycznia 2007 roku. We wrześniu 2007 zespół wydał album "Walking With Strangers". Premiera płyty ma miejsce 11 września 2007 roku w Ameryce Północnej i 21 września w Europie. Znalazło się na niej jedenaście premierowych utworów oraz dwie piosenki nagrane ponownie ("Remember Me" i "To Die For").

  London – miasto w Kanadzie w prowincji Ontario, położone na południowy zachód od Toronto, nad rzeką Thames. London jest 11. co do liczby mieszkańców miastem Kanady i jednym z największych ośrodków przemysłowych prowincji Ontario.Dave "Rave" Ogilvie – kanadyjski muzyk i producent. Współpracował między innymi z artystami takimi jak Skinny Puppy, Marilyn Manson, Killing Joke czy Alexz Johnson. Tworzył remiksy dla m. in. Tool, Nine Inch Nails, Marilyn Manson i Davida Bowie.

  W maju 2008 zespół wydał EP'kę "Looking Glass", na której zamieszczono 8 pozycji (w tym cztery remiksy) i teledysk do tytułowego utworu.

  Podczas wywiadu z "DeathWish" (Vampirefreaks) zespół zapowiedział, że zbiera materiał na kolejny album.

  14 września 2010 roku grupa wydała album "Pins And Needles", na którym znajduje się 11 nowych utworów.

  9 października 2012 roku grupa wydałą nowy album zatytułowany "Hide and Seek" (po polsku "Gra w chowanego"). Album powstaje pomiędzy styczniem a lipcem 2012 roku. W grudniu rozpoczęła się trasa koncertowa zespołu ze wsparciem William Control, Aesthetic Perfection i Creature Feature. Instrumentalny utwór zatytułowany "Night Shift" został udostępniony do pobrania za darmo na Rue Morgue. Według Rainbow, utwór był hołdem dla Johna Carpentera i jego filmowych ścieżek dźwiękowych i będzie wykorzystywany jako wprowadzenie podczas amerykańskiej trasy koncertowej w 2012 roku. Album został ciepło przyjęty przez fanów i znajduje się na 138. miejscu w rankingu Billboard 200.

  William Control - amerykański zespół grający muzykę elektroniczną, który swoją działalność rozpoczął w 2008 roku, jako poboczny projekt wiLa Francisa - wokalisty zespołu Aiden. Założyciel podpisał kontrakt z Victory Records i wydał dwa albumy (Hate Culture i Noir) oraz EP (Novus Ordo Seclorum). Trzeci pełny album zatytułowany Silentium Amoris został wydany 2 kwietnia 2012 roku. Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Aesthetic Perfection – amerykański zespół EBM i aggrotech założony w 2000 roku w Los Angeles przez frontmana i wokalistę Daniela Gravesa.
  Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.
  Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.
  Ameryka Północna – kontynent o powierzchni 24 242 000 km² (co stanowi 16,3% całkowitej powierzchni lądów na kuli ziemskiej), położony na półkulach: północnej i zachodniej. Do Ameryki Północnej należy Ameryka Środkowa.
  Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.
  Creature Feature – amerykański zespół muzyczny grający rock gotycki, znany z takich przebojów jak "Such Horrible Things", "A Gorey Demise" czy "Aim For The Head".

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.