• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Bard's Tale: Opowieści barda

  Przeczytaj także...
  Narrator – termin z teorii literatury. Podmiot narracji, osoba opowiadająca o wydarzeniach. Głos narratora nie musi być identyczny z głosem autora dzieła.Narrator jest ośrodkiem sytuacji narracyjnej, w obrębie której sytuuje się wobec świata przedstawionego i wobec adresata narracji.Tony Jay (ur. 2 lutego 1933 w Londynie, zm. 13 sierpnia 2006 w Los Angeles) – amerykański aktor. Zyskał sławę między innymi za udzielenie głosu Elder Godowi w cyklu gier "Legacy of Kain". Podkładał też głos pod Istotę Wiekuistą w grze Planescape Torment i Porucznika w grze Fallout. Zmarł na nowotwór w Los Angeles.
  Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2004 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.

  The Bard's Tale: Opowieści barda (ang. The Bard's Tale) – przygodowa gra akcji z 2004 roku, stworzona przez InXile Entertainment i wydana przez Vivendi. Produkcja nawiązuje do serii The Bard's Tale.

  Głosy postaci w oryginalnej wersji podkładają Cary Elwes (bard) i Tony Jay (narrator), zaś w polskiej, odpowiednio, Borys Szyc i Piotr Fronczewski.

  Główny bohater, bezimienny bard, nie jest zainteresowany ratowaniem świata, a raczej napełnianiem własnej sakiewki. Jego przygody opisywane są przez narratora – człowieka, który nie może go znieść.

  Vivendi SA (do kwietnia 2006 roku jako Vivendi Universal) – francuski koncern mediowy obecny na rynku muzycznym, telewizyjnym, telekomunikacyjnym, filmowym, wydawniczym, internetowym i gier komputerowych. Wywodzi się z założonej w 1853 r. spółki Compagnie Générale des Eaux (CGE).Przygodowe gry akcji lub gry przygodowo-zręcznościowe (z ang. action adventure) to gry komputerowe i wideo, które łączą elementy gatunków gier przygodowych z różnymi elementami gier akcji. Pierwszą znaną grą tego gatunku jest wydana na Atari 2600 gra Adventure (1978), chociaż często za twórcę tego gatunku uznaje się koncern Nintendo wydaniem The Legend of Zelda (1986). Wraz ze spadkiem popularności gier przygodowych, przygodowe gry akcji zyskały większą sławę. Efektem ubocznym jest fakt, że czasem przygodowe gry akcji przez graczy konsolowych nazywane są po prostu grami przygodowymi.

  Przypisy

  1. Ryan Davis: The Bard's Tale Review (ang.). GameSpot, 2005-07-11. [dostęp 2013-07-27].
  2. Hilary Goldstein: The Bard's Tale (ang.). IGN, 2004-10-21. [dostęp 2013-07-27].
  3. The Bard's Tale PC (ang.). Metacritic. [dostęp 2013-07-27].

  Bibliografia[]

 • The Bard's Tale. IGN. [dostęp 2013-01-15].
 • Piotr Fronczewski (ur. 8 czerwca 1946 w Łodzi) – polski aktor teatralny, radiowy i filmowy, piosenkarz, satyryk. Absolwent, reżyser i profesor nauk teatralnych PWST w Warszawie. Ojciec Magdaleny Fronczewskiej.IGN (Imagine Games Network) – amerykański internetowy serwis informacyjny, skupiający się głównie na grach komputerowych i wideo, założony w 1998 roku. Strona podzielona jest na "kanały": PC, Wii, Nintendo DS, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, Vita, Wireless i Retro. Każdy kanał zawiera własne wiadomości, recenzje i zapowiedzi.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.