• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • The Agonist  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Epica – holenderska grupa muzyczna wykonująca metal symfoniczny. Powstała 2002 roku w Rotterdamie z inicjatywy Marka Jansena, zespół do 2003 roku występował pod nazwą Sahara Dust. Obecna nazwa grupy inspirowana jest albumem grupy Kamelot pt. Epica.Sonata Arctica – fińska grupa muzyczna wykonująca power metal. Powstała w 1996 roku w Kemi pod nazwą Tricky Beans, rok później formacja przyjęła nazwę Tricky Means, a w 1999 roku Sonata Arctica.

  The Agonist (dawniej The Tempest) – kanadyjski zespół wykonujący melodic death metal powstały w 2004 roku.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Muzycy
 • 3 Dyskografia
 • 4 Teledyski
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Arch Enemy - szwedzki zespół muzyczny wykonujący melodic death metal, założony w 1996 roku przez Michaela i Christophera Amottów i Johana "Liiva" Axelssona. Liiva występował w zespole do 2000 roku. Zastąpiła go niemiecka wokalistka Angela Gossow.
  Angela Nathalie Gossow (ur. 5 listopada 1974 w Kolonii) – niemiecka wokalistka death metalowa. Od 2000 roku występuje w szwedzkiej grupie muzycznej Arch Enemy. Znana również ze współpracy z grupami Asmodina oraz Mistress.
  Melodic death metal – podgatunek death metalu. Odznacza się większą ilością melodyjnych riffów i gitarowych solówek, rzadko na gitarach akustycznych, pojawia się również "czysty wokal" (tradycyjny śpiew) zamiast growlu. Death i Morbid Angel, często uważani za "ojców chrzestnych" death metalu, mają pierwszorzędny wpływ na gatunek oraz jego prekursorów At the Gates i Carcass (na albumie Heartwork). Często również uznaje się za taki album North From Here wydany w 1993 przez Sentenced.
  Enslaved - norweska grupa wykonująca przez znaczny okres działalności muzykę z pogranicza black i viking metalu. W latach późniejszych w twórczości wystąpiły odniesienia do niejednoznacznego metalu progresywnego. Zespół powstał w 1991 roku w Haugesund z inicjatywy Ivara Bjørnsona i Grutle Kjellsona, którzy pozostają jednymi członkami oryginalnego składu. Nazwa grupy została zaczerpnięta od utworu zespołu blackmetalowego Immortal - "Enslaved in Rot".
  Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.
  Visions of Atlantis – zespół symfoniczno/power metalowy założony w austriackim mieście Styria w 2000 roku przez Wernera Fiedlera, Mike’a Korena, Christiana Stani oraz Chrisa Kampera, którzy byli zainspirowani tajemnicą istnienia Altantydy. Pierwszą wokalistką była Nicole Bogner.
  The Faceless – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza technical death metalu i deathcoreu. Powstała w 2004 roku w Encino w stanie Kalifornia z inicjatywy gitarzysty Michaela Keenea i basisty Brandon Giffin.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.068 sek.