• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Thanet

  Przeczytaj także...
  High Speed 1 – linia kolei dużej prędkości o długości 108 km biegnącej od Londynu, poprzez Kent do Eurotunelu. Celem budowy było uzyskanie szybkiego połączenia pasażerskiego ruchu międzynarodowego z Wielkiej Brytanii do Europy kontynentalnej, dodatkowo służy ruchowi krajowemu do i z miast w Kent. Linia poprowadzona jest przez rzeki Medway i pod Tamizą do stacji kolejowej London St Pancras. Linię otwarto 14 listopada 2007. Linia pozwala na rozwinięcie prędkości do 300 km/h, a jej budowa kosztowała 5,2 mld funtów. Na linii znajdują się stacje pośrednie: Stratford International, Ebbsfleet International i Ashford International.Ramsgate - stacja kolejowa w Ramsgate, w hrabstwie Kent, w Anglii, w Wielkiej Brytanii. Stacja znajduje się na Chatham Main Line, 127 km na wschód od stacji Victoria, i na Ashford to Ramsgate (via Canterbury West) line. Pociągi są obsługiwane przez Southeastern.
  Dover District - dystrykt w Anglii, we wschodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Dover.
  Zatoka Kingsgate
  Zamek Kingsgate
  The Hugin

  Thanet District - dystrykt w Anglii, w północno-wschodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Margate.

  Dystrykt ma powierzchnię 103,30 km. Za czasów rzymskich Thanet stanowił wyspę. Obszar nadal bywa nazywany "Isle of Thanet" (wyspa Thanet), ale jest oddzielony od reszty hrabstwa jedynie przez dolną część rzeki Stour i wąski Wantsum Channel. Posiada liczne plaże i kredowe klify. Od zachodu graniczy z dystryktem Canterbury zaś od południa z dystryktem Dover w hrabstwie Kent. Zamieszkuje go 134 186 osób.

  Southeastern - brytyjski przewoźnik kolejowy posiadający koncesję na obsługę połączeń pasażerskich w południowo-wschodniej Anglii. Okres koncesyjny rozpoczął się 1 kwietnia 2006 i potrwa do 31 marca 2014. Podobnie jak korzystająca z sąsiedniego obszaru koncesyjnego firma Southern, Southeastern jest wspólnym przedsięwzięciem dwóch grup transportowych: brytyjskiej Go-Ahead Group i francuskiej Keolis (za pośrednictwem ich spółki Govia). Pociągi przewoźnika zatrzymują się na 203 stacjach, z czego na 182 pełni on rolę administratora.Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.

  Na terenie dystryktu znajduje się pochodzący z XVIII wieku zamek Kingsgate. W Ramsgate znajduje się Ramsgate Maritime Museum m.in. z dwoma małymi okrętami-muzeum, niedaleko znajduje się replika okrętu wikingów - The Hugin. W 2011 roku otwarto w Margate galerię sztuki Turner Contemporary. Znajduje się tutaj także jeden z najstarszych teatrów w Wielkiej Brytanii – działający od 1787 roku Theatre Royal.

  Garlinge – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Thanet. Leży 22 km na północny wschód od miasta Canterbury i 104 km na wschód od centrum Londynu. W 2005 miejscowość liczyła 4900 mieszkańców.St Peters – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Thanet. Leży 26 km na północny wschód od miasta Canterbury i 109 km na wschód od centrum Londynu. W 2005 miejscowość liczyła 7100 mieszkańców. Tworzy gminę (civil parish) z miastem Broadstairs.

  W Broadstairs mieści się jeden z kampusów Canterbury Christ Church University. W tym samym mieście swoją siedzibę ma East Kent College.

  Podział administracyjny[]

  Dystrykt obejmuje miasta Broadstairs, Margate i Ramsgate oraz 7 civil parish:

  Ramsgate – miasto i civil parish w Wielkiej Brytanii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Thanet, port na wschodnim wybrzeżu Anglii. W 2011 roku civil parish liczyła 40 408 mieszkańców.Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.

  Dystrykt dzieli się na 23 okręgi wyborcze:

  Demografia[]

  W 2011 roku dystrykt Thanet miał 134 186 mieszkańców. Zgodnie ze spisem powszechnym z 2011 roku dystrykt zamieszkiwało 1114 osób urodzonych w Polsce.

  Podział mieszkańców według grup etnicznych na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

  Podział mieszkańców według wyznania na podstawie spisu powszechnego z 2011 roku:

  Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.Westgate-on-Sea – miasto w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Thanet. Leży 21 km na północny wschód od miasta Canterbury i 103 km na wschód od centrum Londynu. W 2001 miasto liczyło 6594 mieszkańców.
 • Chrześcijaństwo - 61,4%
 • Islam – 0,9%
 • Hinduizm – 0,5%
 • Judaizm – 0,2%
 • Buddyzm – 0,4%
 • Sikhizm – 0,1%
 • Pozostałe religie – 0,5%
 • Bez religii – 28,6%
 • Nie podana religia – 7,4%
 • Ramsgate Marina

  Transport i komunikacja[]

  W Manston znajduje się Port lotniczy Kent International.

  Ebbsfleet – osada w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Thanet. Leży 19 km na wschód od miasta Canterbury i 105 km na wschód od centrum Londynu.Sarre – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Thanet. Leży 13 km na północny wschód od miasta Canterbury i 97 km na wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 130 mieszkańców.

  Na terenie dystryktu znajdują się stacje Birchington-on-Sea, Margate, Broadstairs i Ramsgate które obsługują linie kolei dużej prędkości High Speed 1, na której jeżdżą pociągi Southeastern Highspeed, z tą różnicą, że poruszają się tutaj zwykłymi torami i dopiero na stacji Ebbsfleet International w dystrykcie Dartford wjeżdżają na linię High Speed.

  Cliffsend – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Thanet. Leży 21 km na wschód od miasta Canterbury i 106 km na wschód od centrum Londynu.Borough of Dartford - dystrykt w Anglii, w północno-zachodniej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Dartford.

  Pozostałe stacje kolejowe:

 • Dumpton Park
 • Minster
 • Westgate-on-Sea
 • Na terenie dystryktu swój początek ma droga A256 która prowadzi do Dover oraz droga A28 która prowadzi do Hastings.

  Inne miejscowości[]

  Birchington-on-Sea, Cliffsend, Ebbsfleet, Flete, Garlinge, Manston, Minster-in-Thanet, Monkton, St Peters, Sarre, St Nicholas-at-Wade, Westbrook, Westgate-on-Sea, Westwood.

  Przypisy

  Międzynarodowy port lotniczy Kent (ang.: Kent International Airport, kod IATA: MSE, kod ICAO: EGMH) – międzynarodowy port lotniczy w Wielkiej Brytanii oddalone 20 km na północny wschód od miasta Canterbury w hrabstwie Kent. Lotnisko kiedyś było znane jako była baza militarna RAF Manston (baza militarna Royal Air Force) lub też znany jako London Manston Airport.Okręt muzeum – jednostka pływająca, która po zakończeniu służby została uznana za godną zachowania dla potomności w celach muzealnych, edukacyjnych lub jako atrakcja turystyczna itp., z powodu swojej wartości historycznej bądź technicznej. Decydować o tym może udział w ważnych wydarzeniach, zasługi wojenne, nowatorskość technologii, unikatowość w postaci niewielu zachowanych jednostek danej klasy czy typu itd. Takie jednostki często wchodzą w skład ekspozycji muzeów morskich albo techniki, rzadziej stanowią samodzielne muzea.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Dover – miasto w Anglii, w hrabstwie Kent, brytyjski port nad kanałem La Manche. Punkt Anglii najbliższy Francji – jest oddalony od francuskiego portu Calais o 34 kilometry, dlatego też Dover nazywane jest Bramą Anglii.
  St Nicholas-at-Wade – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Thanet. Leży 15 km na północny wschód od miasta Canterbury i 98 km na wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 782 mieszkańców.
  City of Canterbury - dystrykt w Anglii, w północnej części hrabstwa Kent. Centrum administracyjne dystryktu znajduje się w Canterbury.
  Minster-in-Thanet – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Thanet. Leży 17 km na północny wschód od miasta Canterbury i 102 km na wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 3267 mieszkańców.
  Kent – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w południowo-wschodniej Anglii, w regionie South East England, leżące nad Cieśniną Kaletańską i Morzem Północnym. Położone w bezpośredniej bliskości Londynu i zaliczane do tzw. Home Counties, jest zarazem hrabstwem położonym najbliżej kontynentalnej Europy.
  Flete – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Thanet. Leży 23 km na północny wschód od miasta Canterbury i 106 km na wschód od centrum Londynu.
  Westbrook – wieś w Anglii, w hrabstwie Kent, w dystrykcie Thanet. Leży 23 km na północny wschód od miasta Canterbury i 105 km na wschód od centrum Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 4300 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.047 sek.