• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Test Icicles


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Brighton – miasto w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym East Sussex, w jednolitej jednostce administracyjnej (unitary authority) Brighton and Hove, położone nad kanałem La Manche. Zamieszkuje je obecnie 155 919 osób. Jest to ważny ośrodek przemysłowy (elektronika) i kulturalno-naukowy. Znajdujący się tutaj University of Sussex jest w czołówce najlepszych uniwersytetów Wielkiej Brytanii. Ponadto w Brighton znajduje się jeszcze jedna uczelnia wyższa i politechnika.Jądra (łac. testis, dosłownie – świadek, orchis, testimonium virile, grec. didymis ) – męskie narządy rozrodcze u ludzi i zwierząt odpowiednik rozwojowy jajników.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Test Icicles – zespół indierockowy z Londynu, w którego twórczości można dostrzec elementy art rocka i post hardcore punka. Grupa została założona w 2004 roku przez Rory'ego Atwella i Sama Mehrana. Później, podczas występu w Brighton do zespołu dołączył Devonte Hynes.

  Domino Recording Company – niezależna wytwórnia muzyczna założona w 1993 roku w Londynie przez Laurence’a Bella i Jacqui Rice. Główną ideą „Domino” jest zapewnienie swoim artystom swobody ekspresji oraz odnajdywanie nowych twórców.Art rock − gatunek muzyki rockowej charakteryzujący się różnorodnością i wielowątkowością muzycznych form. Zapoczątkowany przez zespoły: Procol Harum, Pink Floyd, King Crimson, Genesis, Queen, Van der Graaf Generator, Yes, Camel, Davida Bowie a później kontynuowany przez: Marillion, Galahad, IQ, Arena, Pendragon, Porcupine Tree, Anathema.

  Historia[ | edytuj kod]

  Test Icicles, zanim podpisali kontrakt z Domino Records, wzięli udział w serii występów w londyńskich nocnych klubach indie. Ich debiutancki singiel – "Boa vs. Python" spotkał się jednak z krytyką ze strony wytwórni jako "nie wystarczająco komercyjny", dlatego też, aby zdobyć fanów zaczęli promować swoją muzykę poprzez MySpace.

  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Myspace – serwis społeczności internetowej założony w 2003 roku przez Toma Andersona i Chrisa DeWolfe’a, będący do 15 czerwca 2009 na 11. miejscu wśród najbardziej popularnych stron WWW w Internecie.

  Nazwa zespołu powstała od słowa testicles, które po polsku oznacza jądra lub też od słów test i icicles co miało się odnosić do testowania przez ludzi pierwotnych swojej siły i sprawności na soplach lodu.

  Zanim wydali album For Screening Purposes Only w 2005 roku, wybrali się w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych z Art Brut.

  W lutym 2006 roku zespół rozpadł się. Jako powód zakończenia działalności podali, że muzyka jaką grają w rzeczywistości nie jest tym co sprawia im frajdę.

  Post hardcore – gatunek wywodzący się z muzyki hardcore. Pojawił się w mieście Waszyngton w drugiej połowie lat 80., choć pozostawał praktycznie nieznany aż do początku lat 90. Post hardcore odznacza się wyraźnymi rytmami, głośnymi, bazującymi na gitarach aranżacjami i często krzyczanym lub szeptanym wokalem. Gatunek wypracował unikatową równowagę dysonansu i melodii, po części zamieniając szybkie i głośne granie właściwe dla nurtu hardcore w bardziej subtelne formy, oparte na budowaniu napięcia i jego rozładowywaniu. Artyści post hardcore’owi zachowali jednak intensywność muzyki hardcore oraz charakterystyczną dla jej tekstów świadomość społeczną, jak również przywiązanie do punkowego etosu i zasady DIY.31 października jest 304. (w latach przestępnych 305.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 61 dni.

  Skład[ | edytuj kod]

  Rory Attwell (Raary Deci-hells, Raary Rambert RAT ATT AGG) – gitara, wokal

  Sam Mehran (Sam E Danger, Sam E Slaughter) – gitara, wokal

  Devonte Hynes (Dev Metal, !Ved) – gitara, wokal, klawisze

  Dyskografia[ | edytuj kod]

  Dema

 • 4 Track Demo (lipiec 2004)
 • Albumy Studyjne

 • For Screening Purposes Only (31 października 2005)
 • Single

  Indie rock – gatunek muzyczny, którego nazwa pochodzi od angielskiego słowa independent – niezależny. Zespoły nazywane tym mianem często wydają swoją twórczość w małych, niezależnych wytwórniach płytowych. Indie rock niekiedy określa się jako podgatunek rocka alternatywnego.Art brut (sztuka marginesu, z franc. brut - bardzo wytrawny, jedna z odmian szampana) – w języku polskim oznacza "surową, niefałszowaną sztukę". W języku francuskim brzmi "szlachetna, gorzka sztuka" ("szampański margines"). To wszelkie formy sztuki tworzonej nieprofesjonalnie i spontanicznie przede wszystkim przez osoby dotknięte chorobą psychiczną (artyści chorzy psychicznie, schizofrenicy) oraz szeroko rozumianych prymitywistów jako twórców bez wykształcenia artystycznego, często w ogóle niewykształconych, wizjonerów z tzw. marginesu społecznego. Zgodnie z pierwszą definicją twórcy art brut – podejmując jakikolwiek temat, używając określonych materiałów, w określony sposób – "czerpią" sami z siebie, z własnego wnętrza, a nie z zapożyczonych szablonów i wzorców sztuki klasycznej czy współczesnej.
 • Boa vs. Python
 • Circle. Square. Triangle
 • What's Your Damage?
 • Totally Re-Fucked
 • Dig Your Own Grave
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • TestIcicles.com
 • Test Icicles na stronie Domino Records • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.666 sek.