• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Terminator: Future Shock

  Przeczytaj także...
  Strzelanka pierwszoosobowa, FPS (od ang. first-person shooter) – gatunek gier komputerowych skoncentrowanych na walce z przeważającym zastosowaniem broni palnej, których akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Innymi słowy, gracz doświadcza akcji oczami głównego bohatera. Widzi ręce i broń postaci. Pozostałe części ciała tylko na filmach objaśniających fabułę. Strzelanka pierwszoosobowa jako gatunek dzieli cechy wspólne z innymi strzelankami, które stanowią zarazem część gatunku gier akcji. Innego rodzaju broń niż broń palna jest możliwa, ale jej znaczenie jest zwykle drugorzędne.Skynet – fikcyjny wojskowy system obrony odgrywający rolę głównego antagonisty w filmach i grach z serii Terminator. System ten uzyskał samoświadomość i dążył do całkowitego unicestwienia ludzkości.
  T-800 (Cyberdyne Systems Model 101) – postać fikcyjna, elektroniczny morderca, znany z filmów Terminator (The Terminator, 1984), Terminator 2: Dzień sądu (Terminator 2: Judgment Day, 1991), Terminator 3: Bunt maszyn (Terminator 3: Rise of the Machines, 2003) oraz Terminator: Ocalenie (Terminator: Salvation, 2009). Pokryty żywą tkanką, metalowy endoszkielet. Postać kultowa grana przez Arnolda Schwarzeneggera. W filmie Terminator: Ocalenie, T-800 zagrał austriacki aktor i kulturysta Roland Kickinger, zaś za pomocą grafiki komputerowej wygenerowano jego głowę na podobieństwo młodego Schwarzeneggera.

  Terminator: Future Shock – gra komputerowa z gatunku first-person shooter, której akcja toczy się w świecie przedstawionym w filmie Terminator. Została wydana przez Bethesda Softworks w 1995. Była to jedna z pierwszych gier komputerowych, która potrafiła wyświetlić w pełni trójwymiarowy obraz oraz miała możliwość swobodnego ruchu kamerą za pomocą myszki.

  Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 1995 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.Kyle Reese – postać fikcyjna, jeden z głównych bohaterów pierwszego filmu z serii Terminator. Grany przez Michaela Biehna (w filmach Terminator i Terminator 2: Dzień sądu) i Jonathana Jacksona (w serialu Terminator: Kroniki Sary Connor). W serialu telewizyjnym, ośmioletniego Kyle’a zagrał Skyler Gisondo zaś w najnowszym filmie kinowym, Terminator: Ocalenie w postać Reese’a wciela się Anton Yelchin. W filmie Terminator: Genisys w postać Kyle’a wcielił się Jai Courtney.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  W Terminator: Future Shock fabuła przenosi gracza do 2015 roku. Główny bohater unika śmierci ze strony maszyn dzięki pomocy ruchu oporu. Następnie przemierza postapokaliptyczny świat, gdzie wszystko wokół jest zniszczone i opuszczone. Po udanej ucieczce w pierwszej misji gracz jest przedstawiany przywódcy ruchu oporu Johnowi Connorowi i młodemu Kyle'owi Reese'owi. Po wykonaniu paru zadań dla ruchu oporu, okazuje się, że jego główna baza została zinfiltrowana i jest atakowana przez Terminatorów T800. Wkrótce okazuje się, że przeciwnik udoskonalił technologię przemieszczania się w czasie i manipuluje czasem w przyszłości, umieszczając swoje oddziały w strategicznych lokacjach, próbując uniemożliwić udane manewry ruchu oporu. Jednocześnie ruch oporu odkrywa, że Skynet używa przemieszczania się w czasie do transmitowania informacji do samego siebie z 1995 roku, chcąc skrócić czas, w jakim osiągnie samoświadomość.

  Terminator (ang. The Terminator) – amerykański film z gatunku science fiction wyreżyserowany w 1984 roku przez Jamesa Camerona. W Polsce film wyświetlany był w kinach pod tytułem Elektroniczny morderca. Nazwa angielska nie jest związana z polskim znaczeniem słowa terminator, które oznacza ucznia uczącego się by uzyskać tytuł czeladnika, terminującego u mistrza. W zamyśle piszącego scenariusz oznacza osobę, która doprowadza do kresu (łac. terminus) życia (zabija).John Connor – fikcyjna postać z serii filmów Terminator. Młody John w serialu Terminator: Kroniki Sary Connor wraz z matką posługuje się również nazwiskami Reese (po ojcu) i Baum.

  W przeciwieństwie do wydarzeń przedstawionych w filmie Terminator 2, gra opisuje 1995 rok jako początek nuklearnej wojny, a nie 1997.

  Rozgrywka[ | edytuj kod]

  W trybie dla pojedynczego gracza na każdym poziomie należy wykonać kilka zadań, żeby przejść do kolejnego etapu. Podczas podróżowania można walczyć z różnego rodzaju robotami. Kolejną przeszkodą z którą mierzy się gracz jest promieniowanie, które w niektórych miejscach uniemożliwia przetrwanie. Są dostępne 3 sposoby podróżowania: pieszo, w jeepie z zamontowanym działem, albo w HK fighter (robot powietrzny).

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Logan Booker, The Genesis of a Genre, ''Atomic: Maximum Power Computing'' numer 46, listopad 2004, s. 47
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.