• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Teresa Helena Higginson

  Przeczytaj także...
  Kazimierz Domański (ur. 8 września 1934 w Uszni, zm. 21 czerwca 2002 we Wrocławiu) – mistyk, wizjoner i działacz chrześcijański z Oławy, założyciel i prezes Stowarzyszenia Ducha Świętego w latach 1999-2002.Chudleigh – miasto w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie Teignbridge. Leży 14 km na południe od miasta Exeter i 264 km na zachód od Londynu.
  Kościół katolicki – największa na świecie chrześcijańska wspólnota wyznaniowa, głosząca zasady wiary i życia określane mianem katolicyzmu. Kościół katolicki jest jednym z trzech głównych nurtów chrześcijaństwa, obok Cerkwi prawosławnej i Kościołów protestanckich.
  Teresa Helena Higginson

  Teresa Helena Higginson (ur. 27 maja 1844 w Holywell, zm. 15 lutego 1905 w Chudleigh) - brytyjska nauczycielka, katolicka mistyczka i stygmatyczka.

  Niejedzenie (breatharianizm, inedia) to rzekomy stan w którym nie jest spożywane pożywienie, a czasami także woda. Niejedzący twierdzą, że trwają dzięki "energii światła" (lub pranie), i że przy odpowiednich technikach jest to opcja prawie dla każdego.Stygmat – określenie stosowane w niektórych religiach do określenia ran będących symbolem szczególnego związku z Bogiem. Zjawisko znane np. z wierzeń chrześcijańskich (rany odpowiadające ranom Chrystusa na czole, dłoniach, stopach i boku) i islamskich (rany odpowiadające ranom Mahometa odniesionym przez niego podczas bitew). Człowiek u którego takie rany występują nazywany jest stygmatykiem.

  Życiorys[]

  Jedenaście lat z przerwami uczęszczała do szkoły w Nottingham, prowadzonej przez siostry Miłosierdzia, potem została nauczycielką. Była świadkiem rzekomych objawień świętych oraz Jezusa, który w latach 1880-1883 miał jej podyktować nabożeństwo do Swojej Najświętszej Głowy i dwanaście obietnic związanych z tym nabożeństwem. Według zeznań świadków miała dar stygmatów, bilokacji, proroctwa, inedii i uzdrawiania chorych. 24 października 1887 miała uczestniczyć w mistycznych zaślubinach z Chrystusem. Została pochowana w Neston-cum Parkgate na cmentarzu św. Bonifacego. Jej objawienia nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Kościół katolicki.

  Nottingham – miasto w środkowej Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Nottinghamshire, stolica regionu East Midlands, położone nad rzeką Trent. W samym mieście żyje około 270 tys. mieszkańców, a w otaczającej je konurbacji – 613 tys.15 lutego – jest 46. dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostało 319 (w latach przestępnych 320) dni.

  Bibliografia i źródła[]

 • Cecil Kerr: Teresa Helena Higginson: Servant of God. Warszawa: Gracewing, s. 404. ISBN 08-52441-81-9.
 • Rudolf Szaffer: Armia Najdroższej Krwi Jezus Chrystusa. Wrocław: Gracewing, 2005, s. 96. ISBN 83-85647-00-7.
 • Zobacz też[]

 • Kazimierz Domański
 • Bonifacy Winfrid, Święty Bonifacy, właśc. Wynfryd, cs. Swiaszczennomuczenik Wonifatij, archijepiskop Kreditonskij (ur. między 672 a 675 w Crediton lub Devon, w Wessex, zm. 5 czerwca 754 w Dokkum) – biskup obrządku łacińskiego, benedyktyn, misjonarz, męczennik i święty Kościoła katolickiego.Neston – miasto i civil parish w unitary authority Cheshire West and Chester. Położone jest w południowo-zachodniej części półwyspu Wirral, należącej do hrabstwa Cheshire. W 2001 miasto to liczyło 3521 mieszkańców.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Jezus Chrystus (ur. ok. 8–4 p.n.e., zm. 30 lub 33 w Jerozolimie) – centralna postać religii chrześcijańskiej, założyciel Kościoła. W chrześcijaństwie uznawany za Boga i człowieka, współistotnego Bogu Ojcu.
  Bilokacja – wieloznaczne pojęcie dotyczące m.in. zjawisk paranormalnych polegających na możliwości znajdowania się w dwóch miejscach jednocześnie. W mistyce chrześcijańskiej bilokacja zaliczana jest do darów charyzmatycznych o charakterze nadprzyrodzonym. Osoby, które opisane są jako doświadczające bilokacji są w pełni świadome swojego przebywania w dwóch miejscach.
  24 października jest 297. (w latach przestępnych 298.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 68 dni.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.