• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Teresa Branna

  Przeczytaj także...
  Mistrz — polski film fabularny z 2005 roku w reżyserii Piotra Trzaskalskiego, według scenariusza Piotra Trzaskalskiego i Wojciecha Lepianki.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Teresa Branna (ur. 24 maja 1980 w Karwinie) – czeska aktorka polskiego pochodzenia. W 2004 ukończyła studia na PWST w Warszawie.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Będąc nastolatką, grała na Scenie Polskiej Czeskiego Cieszyna. Wzięła udział w ośmiu spektaklach jeszcze przed szkoła teatralną. Zagrała w trzech spektaklach dyplomowych: "W piątek wieczorem" Russella w reżyserii Glińskiej, "Letnicy" Gorkiego w reżyserii Korina, "Iwona, księżniczka Burgunda" Gombrowicza w reżyserii Zbigniewa Zapasiewicza. W tym ostatnim przypadła jej tytułowa rola Iwony.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (do 1996 jako Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna) – publiczna szkoła wyższa z siedzibą w Warszawie.

  Wybrana filmografia[ | edytuj kod]

 • 2001: Po
 • 2002: Na jelenie jako Beata
 • 2002: Kanał jako Lea
 • 2003: Na Wspólnej jako Kelnerk
 • 2003-2004: Rodzinka jako koleżanka Alexa
 • 2004-2006: Pensjonat pod Różą jako Sylwia Kwapisz, córka Bronisława
 • 2004: Na dobre i na złe jako Sonia Adamiec
 • 2005: Mistrz jako Andżela
 • 2007: Ordinace v růžové zahradě
 • 2008: Soukromé pasti
 • 2009: O království z nudlí a štěstí bez konce
 • 2010: Zázraky života
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Nota biograficzna na jihoceskedivadlo.cz
 • Na Wspólnej – polska opera mydlana, emitowana w telewizji TVN od 27 stycznia 2003, od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:05 (powtórki o 7:20). W soboty o godzinie 10:55 można oglądać wszystkie odcinki z minionego tygodnia.Na dobre i na złe – polski serial telewizyjny nadawany w stacji TVP2 od 7 listopada 1999 roku. Od 5 września 2012 (od odc. 489) serial jest emitowany w każdą środę o godzinie 20:40. Do 21 grudnia 2008 roku premierowe odcinki były emitowane w niedzielne popołudnia (odc. 1–351), a od 9 stycznia 2009 roku w piątkowe wieczory o godzinie 20:05 (odc. 352–488). Każdy odcinek jest także emitowany drugi raz w tygodniu, w niedzielę o 16:25. 21 listopada 2012 roku na antenie TVP2 został wyemitowany 500. odcinek serialu.
  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Narodowy Uniwersalny Katalog Centralny (NUKAT) – katalog centralny polskich bibliotek naukowych i akademickich funkcjonujący od lipca 2002 roku. Katalog obejmuje pozycje ze wszystkich katalogów rozproszonych naukowych bibliotek uniwersyteckich tworzących NUKAT. Obecnie jest to 130 bibliotek naukowych, w tym 37 z Warszawy oraz 17 z Krakowa, w dalszej kolejności są biblioteki gdańskie (10), wrocławskie (10) oraz łódzkie (9).
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Karwina (cz. Karviná, niem. Karwin) – miasto w Czechach, w kraju morawsko-śląskim, na Śląsku Cieszyńskim, nad rzeką Olzą, przy granicy polsko-czeskiej. Posiada ok. 66 tys. mieszkańców, 57,5 km² powierzchni. Jest stolicą powiatu Karwina i gminą z rozszerzonymi uprawnieniami (czes. obec s rozšířenou působností), w której oprócz miasta znajdują się Dziećmorowice, Piotrowice koło Karwiny i Stonawa.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Rodzinka – polski serial komediowy wyprodukowany w latach 2003–2004 w reżyserii Anny Hałasińskiej, odpowiednik brytyjskiego serialu My Family.
  Pensjonat pod Różą – polska opera mydlana opowiadająca historie trzech kobiet w różnych przedziałach wiekowych. Jak sam tytuł mówi akcja toczy się w Pensjonacie i ukazuje codzienne życie właścicieli i pracowników pensjonatu oraz historie poszczególnych gości pensjonatu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.066 sek.