• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Teraz albo nigdy!

  Przeczytaj także...
  Kaktus w sercu – współczesna powieść obyczajowa napisana przez spółkę autorską Ewy i Marka Karwan-Jastrzębskich pod pseudonimem Barbara Jasnyk. Autorzy wcielili się w postać bohaterki wyprodukowanego przez TVN serialu Teraz albo nigdy!. Premiera literacka książki wydanej przez Wydawnictwo W.A.B. odbyła się 27 listopada 2008 roku.Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.
  Farmacja (nauki farmaceutyczne) – nauka o lekach, także ogólna nazwa wszystkich kierunków studiów farmaceutycznych. Nazwa pochodzi ze starożytnego egipskiego: ph-ar-maki znaczącego kto zapewnia bezpieczeństwo .

  Teraz albo nigdy! – polski serial obyczajowy, emitowany w telewizji TVN od 30 marca 2008 do 18 października 2009. Ukazuje życie współczesnych 30-latków w dużym mieście.

  Serial liczy 44 odcinki, wyemitowane w czterech seriach. Początkowo serial miał nosić nazwę „Last minute”. Serial był realizowany od 8 stycznia 2008 do 3 lipca 2009. Plenerami serialu były: Warszawa, Madera (Portugalia) i Kraków. W listopadzie 2008 odbyła się premiera książki Barbary Jasnyk Kaktus w sercu, która przedstawia subiektywny punkt widzenia bohaterki na wydarzenia, które poprzedziły pierwszą serię serialu Teraz albo nigdy!.

  Agata Bronisława Buzek (ur. 20 września 1976 w Pyskowicach) – polska aktorka i modelka. Córka byłego premiera Rzeczypospolitej Polskiej Jerzego Buzka i Ludgardy Buzek.Serial (ang. serial = seryjny) – periodyczna publikacja (np. komiks w odcinkach), program telewizyjny, wieloodcinkowy film, audycja radiowa (np. słuchowisko). Istotą serialu jest udostępnianie go odbiorcom w odcinkach, w regularnych odstępach czasu. Termin ten najczęściej odnosi się do seriali telewizyjnych.

  Postacie[]

 • Marta Orkisz (Marta Żmuda Trzebiatowska) – skończyła farmację, marzy o dziecku. Z zawodu jest farmaceutką. Jej mężem jest Robert ale gdy dowiaduje się o jego zdradzie z Iwoną postanawia się z nim rozwieść. W ostatniej chwili wycofała pozew o rozwód. Jest najbliższą przyjaciółką Basi. Postanawia zaadoptować dziecko lecz Robert się nie zgadza. Wtedy Marta rozkazuje mężowi wyprowadzić się z domu. Spotykała się z Tomkiem.
 • Basia Jasnyk (Katarzyna Maciąg) – młoda i zarazem wrażliwa dziennikarka. Pracuje w radiu RMF FM tak samo jak Marcin. Najlepsza przyjaciółka Marty. Została porzucona przez narzeczonego i napisała powieść Kaktus w sercu. Zdała sobie sprawę, że miłością jej życia jest Andrzej i jest z nim związana.
 • Julia Milton (Agata Buzek) – młoda wdowa, pragnąca zamknąć etap w życiu. Obecnie przebywa w USA.
 • Andrzej Bosz (Mateusz Damięcki) – najlepszy przyjaciel Marcina. Prowadził własny klub. Andrzej nie poddaje się i wkrótce otwiera swój nowy klub – „Plaża”. Jest zakochany w Basi.
 • Michał Winiarski (Rafał Królikowski) – ma 2 córki: Zuzię (jej matką jest Ela) i Zdenkę (jej matką jest Dana). Zajmował wysokie stanowisko w kierownictwie sieci restauracji „Brunch&Lunch”, obecnie ma firmę „Tajemniczy Ogród”.
 • Robert Orkisz (Bartłomiej Kasprzykowski) – mąż Marty, z początku był zimnym i cynicznym pracoholikiem. Zdradził Martę, za co chciała się z nim rozwieść.
 • Marcin Kreng (Jan Wieczorkowski) – kobieciarz, pracuje w radiu. Tuż przed wyjazdem na Maderę wypada mu nieplanowany dyżur w pracy, więc odstępuje swoje miejsce Andrzejowi. Jest jego najlepszym przyjacielem. Zakochany w Julii.
 • Obsada[]

  Piosenki wykorzystane w serialu[]

  Oglądalność[]

  Linki zewnętrzne[]

 • Teraz albo nigdy! w bazie filmpolski.pl
 • Bartłomiej Kasprzykowski (ur. 19 maja 1977 w Szczecinie) – polski aktor filmowy i teatralny, również lektor telewizyjny.TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
  Madera, oficjalnie Region Autonomiczny Madery (port. Madeira) – niezależne politycznie i posiadające odrębną administrację terytorium portugalskie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.