• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Telewizja WTK

  Przeczytaj także...
  Oborniki – miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie obornickim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Oborniki. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. poznańskiego.Telewizja kablowa (pot. nazywana "kablówką") – nowoczesna sieć telekomunikacyjna, która pozwala na oferowanie abonentom pakietu programów radia i telewizji oraz szerokiego asortymentu interaktywnych usług multimedialnych (tj. Internet, telefon), realizowana za pomocą techniki hybrid fibre-coaxial (HFC). Telewizje kablowe wykorzystują do transmisji pasmo od ~50 do ~900 MHz. Każdy program zajmuje 8 MHz (w standardzie PAL D/K, D1), więc przez kabel koncentryczny można przesłać do 94 programów stacji telewizyjnych.
  Skórzewo – wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, w gminie Dopiewo. Graniczy z Poznaniem. Na terenie Skórzewa znajduje się kościół pod wezwaniem św. Marcina i Wincentego, szkoła podstawowa, gimnazjum, ośrodek zdrowia. W chwili obecnej mocno rozbudowana wieś z zanikającym rolnictwem indywidualnym, ze względu na sąsiedztwo Poznania nabiera charakteru wyłacznie mieszkalnego, aczkolwiek rozwija się tu też rzemiosło i drobny przemysł.
  Wóz reporterski telewizji WTK
  Studio telewizji WTK

  Telewizja WTK (dawniej: Wielkopolska Telewizja Kablowa) – poznańska telewizja, nadaje od 21 listopada 1996 roku.

  Historia[]

  W 2003 r. zmieniła charakter na lokalną telewizję informacyjną. Stacja emituje program przez całą dobę. Od godziny 17.30 do 1 nadaje serwisy informacyjne co pół godziny. W ofercie stacji są także programy publicystyczne, kulturalne, sportowe, lajfstajlowe i inne. Telewizja prezentuje swoje produkcje oraz programy zrealizowane przez RTK i Uniwersyteckie Studio Filmowe UAM.

  Kórnik – miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, nad Jeziorem Kórnickim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kórnik. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. poznańskiego. Położone 20 km na południowy wschód od Poznania przy drodze krajowej nr 11.Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) – powstały w 1919 państwowy uniwersytet z siedzibą w Poznaniu. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities ze stycznia 2013, opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 3. miejsce w Polsce wśród uniwersytetów, a na świecie 393. pośród wszystkich typów uczelni.

  Dostępna jest w sieciach kablowych m.in. w Poznaniu, Swarzędzu, Luboniu, Śremie, Koziegłowach, Suchym Lesie, Obornikach, Skórzewie, Grodzisku Wlkp., Wolsztynie, Koninie, Rokietnicy, Słupcy, Turku, Kórniku, Murowanej Goślinie oraz w internecie (na żywo lub archiwum programów).

  Pierwszym prezesem stacji był Paweł Leonarski, a 1 listopada 2002 roku zarząd WTK wybrał na jej prezesa Krzysztofa Szydłowskiego, który zasiada na tym stanowisku do chwili obecnej.

  Murowana Goślina (niem. Murowana Goslin) – miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Murowana Goślina. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. poznańskiego.Koziegłowy – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, w gminie Czerwonak. Graniczy bezpośrednio z Poznaniem (dzielnicą Karolin). Leży przy drodze wojewódzkiej 196 Poznań - Murowana Goślina - Wągrowiec (ulica Gdyńska).

  W 2004 roku Puls Dnia zdobył nagrodę Kryształowego Ekranu za najlepszy lokalny serwis informacyjny w Polsce w konkursie To nas dotyczy organizowanym przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Komunikacji Kablowej.

  W październiku 2007 roku WTK zmieniło siedzibę. Nowa znajduje się w kompleksie kinowym Kinepolis w dzielnicy Żegrze. W styczniu 2008 roku nadano pierwszą transmisję na żywo z posiedzenia rady miasta.

  Dzienna oglądalność stacji w prime time wynosi 160 tysięcy widzów (źródło: Expert Monitor 2007).

  Suchy Las – duża wieś gminna w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, w gminie Suchy Las.Wolsztyn– miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie wolsztyńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Wolsztyn, położony w zachodniej części województwa nad rzeką Dojcą, 72 km na południowy zachód od Poznania. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. zielonogórskiego.

  Od 30 sierpnia 2010 telewizja nadaje w formacie 16:9.

  W 2011 roku stacja pokazywała Halowe Mistrzostwa Świata w Hokeju na Trawie, które odbywały się od 8 do 13 lutego na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Ponadto stacja była wyłącznym producentem sygnału telewizyjnego

  W maju 2012 roku stacja uruchomiła w Internecie profesjonalną platformę wideo WTK PLAY (www.wtkplay.pl). Jest to obecnie największy regionalny portal wideo w Wielkopolsce (ponad 230 tys. unikalnych użytkowników wideo w X.2012 na podstawie Google Analytics).

  3. Halowe Mistrzostwa Świata w Hokeju na Trawie odbyły się w Poznaniu w dniach 8-13 lutego 2011. Miejscem rozgrywek była hala Międzynarodowych Targów Poznańskich.Luboń – miasto w centralnej części województwa wielkopolskiego, w powiecie poznańskim, położone nad rzeką Wartą, w jej Poznańskim Przełomie. Stosunkowo duża liczba mieszkańców w porównaniu do niewielkiej powierzchni 13,5 km², na której rozciąga się miasto sprawia, że Luboń znajduje się na liście stu najgęściej zaludnionych miast w Polsce. Obecnie działa tu przemysł chemiczny – Luvena, budowlany oraz wiele innych podmiotów gospodarczych; dawniej występował również przemysł spożywczy i metalurgiczny.

  Ramówka[]

  Przypisy

  1. Koncesje na rozpowszechnianie programów drogą kablową, krrit.gov.pl, [dodane] 27 maja 2013
  2. Bezpośrednia informacja od prezesa stacji, pana Krzysztofa Szydłowskiego
  3. Strona WTK. [dostęp 2010-10-23].
  4. Bezpośrednia informacja od udziałowca spółki, pana Witolda Kundzewicza.
  Swarzędz (niem. Schwersenz) – miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie poznańskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Swarzędz. Położone nad Jeziorem Swarzędzkim, ok. 10 km od centrum Poznania wchodzi w skład aglomeracji poznańskiej.Wóz transmisyjny – pojazd radiowy lub telewizyjny przeznaczony do przekazywania relacji na żywo. Zbudowany przeważnie na bazie standardowego samochodu dostawczego lub terenowego, rzadziej osobowego lub ciężarowego, wyposażony w sprzęt radiowy lub telewizyjny oraz nadajniki.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.
  Cinema City Poznań Kinepolis - największe kino w Poznaniu (megapleks), zlokalizowane w południowo-wschodniej części miasta na Franowie, rekomendujące się jako największe kino w Europie (największe pod względem powierzchni - 53,3 tys. metrów kw.) Do stycznia 2007 r. występowało pod nazwą Kinepolis Poznań i było jedynym obiektem międzynarodowej sieci kin Kinepolis Group w Polsce. W styczniu 2007 r. Cinema City International BV podpisało umowę, na podstawie której wynajmować będzie 18 z 20 sal kinowych oraz przejmie majątek operacyjny poznańskiej spółki Kinepolis. Właścicielem nieruchomości nadal pozostaje belgijska firma Kinepolis Group.
  Słupca – miasto w województwie wielkopolskim, na Równinie Wrzesińskiej, siedziba gminy Słupca i powiatu słupeckiego.
  Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE) – organizacja zrzeszająca 110 firm działających w zakresie mediów elektronicznych, w tym operatorów szerokopasmowej komunikacji elektronicznej oraz związanych z nimi producentów, dystrybutorów sprzętu i usług.
  Grodzisk Wielkopolski (niem. Grätz) – miasto w województwie wielkopolskim, nad Letnicą (zw. też Rowem Grodziskim), w powiecie grodziskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Grodzisk Wielkopolski. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. poznańskiego.
  Styl życia – zakres i formy codziennych zachowań jednostek lub grup, specyficzne dla ich usytuowania społecznego, tzn. manifestujące położenie społeczne oraz postrzegane jako charakterystyczne dla tego położenia, a dzięki temu umożliwiające szeroko rozumianą społeczną lokalizację innych ludzi. Pojęcie te obejmuje nie tylko zachowania ludzkie, ale i psychofizyczne mechanizmy leżące u podstaw owych zachowań: ludzkie motywacje, potrzeby, akceptowane wartości.
  Turek – miasto w województwie wielkopolskim, siedziba powiatu tureckiego i gminy Turek, w Kaliskiem, na ziemi sieradzkiej, na Wysoczyźnie Tureckiej, nad Kiełbaską. Był miastem duchownym.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.