• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Telekamery 2011

  Przeczytaj także...
  Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.Magdalena Walach (ur. 13 maja 1976 w Raciborzu) – polska aktorka filmowa i teatralna. W 1999 roku ukończyła PWST w Krakowie. Należy do zespołu aktorskiego Teatru Bagatela. Jest żoną Pawła Okraski; w 2006 roku urodziła syna Piotra.
  Tadeusz Ryszard Drozda (ur. 3 kwietnia 1949 w Brzegu Dolnym) – polski satyryk, komik, aktor i konferansjer, cioteczny brat aktora Cezarego Żaka.

  Telekamery 2011 – czternaste wręczenie nagrody Telekamery Tele Tygodnia za rok 2010 dla postaci i wydarzeń telewizyjnych, które odbyło się 7 lutego 2011 w Teatrze Polskim w Warszawie. Nagrody zostały przyznane w 16 kategoriach, w tym nowej kategorii - Telekamera Internautów. Przyznano także specjalną nagrodę TVP2 dla Kabaretu Ani Mru-Mru.

  Włodzimierz Szaranowicz (ur. 21 marca 1949 w Warszawie jako Vladimir Šaranović) – polski dziennikarz radiowo-telewizyjny i komentator sportowy pochodzenia czarnogórskiego, od lat związany z Telewizją Polską, a wcześniej z Polskim Radiem.Krystyna Grażyna Czubówna (ur. 2 sierpnia 1954 w Nowym Sączu) – polska dziennikarka, prezenterka programów informacyjnych oraz lektorka filmów przyrodniczych i audycji radiowych. Z wykształcenia prawnik.

  Ceremonię wręczenia nagród można było oglądać w TVP2, gdzie powróciła po rocznej przerwie, gdyż Telekamery 2010 były dostępna jedynie w Internecie, za pośrednictwem internetowej telewizji Interia.tv.

  Dariusz Maciborek (ur. 8 marca 1967 w Krakowie) – polski dziennikarz radiowy, jeden z twórców radia RMF FM. Były dyrektor programowy RMF MAXXX.Tele Tydzień - ogólnopolski tygodnik telewizyjny (z programem telewizyjnym), wydawany przez wydawnictwo Bauer. Od marca 2012 roku istnieje także internetowa strona magazynu - teletydzień.pl. W styczniu 2013 roku magazyn odchodził 20-lecie istnienia.

  Kategorie[edytuj kod]

  Informacje – osobowość[edytuj kod]

  Wręczała: Krystyna Czubówna

  Publicystyka – program[edytuj kod]

  Wręczała: Alicja Resich-Modlińska

  Komentator sportowy[edytuj kod]

  Wręczał: Włodzimierz Szaranowicz

  Rozrywka – osobowość[edytuj kod]

  Wręczali: Katarzyna Madey i Tadeusz Drozda

  Program rozrywkowy[edytuj kod]

  Wręczał: Marcin Daniec

  Maria Antonina Rodowicz (ur. 8 grudnia 1945 w Zielonej Górze) – polska piosenkarka, głównie muzyki pop, ale także pop-rock i folk rock.Tomasz Karolak (ur. 21 czerwca 1971 w Radomiu) – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, piosenkarz oraz wokalista zespołu Pączki w Tłuszczu. Dyrektor artystyczny Teatru IMKA.

  Serial codzienny[edytuj kod]

  Wręczali: Marta Żmuda Trzebiatowska i Piotr Grabowski

  Serial cotygodniowy[edytuj kod]

  Wręczali: Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak

  Aktor[edytuj kod]

  Wręczali: Teresa Lipowska i Johan Larsson

  Aktorka[edytuj kod]

  Wręczał: Daniel Olbrychski

  Muzyka[edytuj kod]

  Wręczali: Maryla Rodowicz i Dariusz Maciborek

  Ani Mru-Mru – polski kabaret z Lublina. Obecnie tworzą go Marcin Wójcik (założyciel i pomysłodawca), Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek. Kabaret ten powstał we wrześniu 1999. Michał i Marcin mimo, iż noszą to samo nazwisko, nie są ze sobą spokrewnieni.Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie – teatr otwarty 29 stycznia 1913 z inicjatywy Arnolda Szyfmana jako jego prywatne przedsięwzięcie. Pierwszym przedstawieniem w nowo wybudowanym gmachu przy ulicy Karasia był Irydion Krasińskiego.

  Kanał Filmowy[edytuj kod]

  Wręczał:

  Kanał Popularno Naukowy i Kulturalny[edytuj kod]

  Wręczał:

  Kanał Sportowy[edytuj kod]

  Wręczał:

  Kanał Dziecięcy[edytuj kod]

  Wręczał:

  Kanał Informacyjny i Biznesowy[edytuj kod]

  Wręczał:

  Telekamera Internautów[edytuj kod]

  Wręczali: Magdalena Walach, Artur Potocki

 • TVN 24 (61% głosów)
 • Przypisy

  Bibliografia[edytuj kod]

 • www.media2.pl
 • Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.TVP2 (Program Drugi Telewizji Polskiej, potocznie Dwójka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP2) – polska publiczna stacja telewizyjna, utworzona 2 października 1970. Początkowo część programu była retransmisją TVP1.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Alicja Resich-Modlińska (ur. 30 stycznia 1953 w Krakowie) - polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna, publicystka i tłumaczka.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.