Telekamery 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Telekamery 2007 − dziesiąte wręczenie nagrody Telekamery Tele Tygodnia dla postaci telewizyjnych. Nagrody za rok 2006 przyznano w 10 kategoriach. Ponadto wręczono Złote Spinki, statuetkę za całokształt twórczości, którą odebrał Witold Pyrkosz, a także Złote Telekamery, które otrzymali twórcy serialu obyczajowego M jak miłość i Ewa Drzyzga za prowadzenie talk-show Rozmowy w toku.

Rozmowy w toku – polski talk-show produkowany przez telewizję TVN od 2000 roku. Program prowadzi Ewa Drzyzga, początkowo przez krótki okres program prowadziły Anna Maruszeczko i Ewa Bakalarska.Rosalie Anderson "Andie" MacDowell (ur. 21 kwietnia 1958 w Gaffney w stanie Karolina Południowa) – amerykańska aktorka i modelka.

Gościem zagranicznym była Andie MacDowell.

Zwycięzcy[ | edytuj kod]

Informacje[ | edytuj kod]

Wręczał: Maciej Orłoś

Publicystyka[ | edytuj kod]

Wręczała Elżbieta Jaworowicz

Witold Henryk Pyrkosz (ur. 24 grudnia 1926 w Krasnymstawie, zm. 22 kwietnia 2017 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Tele Tydzień - ogólnopolski tygodnik telewizyjny (z programem telewizyjnym), wydawany przez wydawnictwo Bauer. Od marca 2012 roku istnieje także internetowa strona magazynu - teletydzień.pl. W styczniu 2013 roku magazyn odchodził 20-lecie istnienia.

Rozrywka[ | edytuj kod]

Wręczał Marcin Daniec

Całkowita liczba głosów z tej kategorii to 317059.

Serial obyczajowy[ | edytuj kod]

Wręczała Katarzyna Figura

Serial kryminalny[ | edytuj kod]

Wręczała Małgorzata Pieczyńska

Serial komediowy[ | edytuj kod]

Wręczał: Zbigniew Buczkowski

Kabarety[ | edytuj kod]

Wręczał: Stanisław Tym

M jak miłość – polska opera mydlana w reżyserii Ryszarda Zatorskiego, Natalii Korynckiej-Gruz, Macieja Dejczera, Piotra Wereśniaka, Waldemara Szarka, Rolanda Rowińskiego i Mariusza Malca produkowana przez firmę MTL Maxfilm, emitowana w TVP 2 (od 4 listopada 2000), TVP Polonia z napisami w języku angielskim i TVP Seriale. Premierowe odcinki są emitowane od września do czerwca w poniedziałki i wtorki o 20.40.Piotr Aleksander Adamczyk (ur. 21 marca 1972 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, w polskim dubbingu użycza głosów najczęściej głównym bohaterom.

Muzyka[ | edytuj kod]

Wręczali Robert Kozyra i Natalia Kukulska

Aktor[ | edytuj kod]

Wręczała: Grażyna Szapołowska

Aktorka[ | edytuj kod]

Wręczał: Piotr Adamczyk


Ewa Drzyzga (ur. 1 grudnia 1967 w Krakowie) – polska dziennikarka, obecnie prowadząca talk-show Rozmowy w toku w telewizji TVN.Telekamery – nagrody przyznawane przez czytelników magazynu „Tele Tydzień” za osiągnięcia telewizyjne. Pierwsza gala odbyła się w 1998 i podsumowywała rok 1997.
Warto wiedzieć że... beta

Zbigniew Buczkowski (ur. 20 marca 1951 w Warszawie) – polski aktor filmowy, estradowy, telewizyjny i teatralny, scenarzysta i reżyser.
Maciej Henryk Orłoś (ur. 16 lipca 1960 w Warszawie) – polski aktor, dziennikarz, od 1991 prezenter Telewizji Polskiej.

Reklama