• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Telekamery  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.Złota Telekamera – nagroda specjalna przyznawana na gali wręczenia Telekamer organizowanej przez czasopismo Tele Tydzień.

  Telekamery – nagrody przyznawane przez magazyn telewizyjny „Tele Tydzień” za osiągnięcia telewizyjne.

  Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybierają widzowie, głosując za pośrednictwem kartek zamieszczanych w „Tele Tygodniu”, SMS-ów i internetu. Pierwsza gala odbyła się w roku 1998 i podsumowywała rok 1997. Kolejne rozdania odbywają się do dziś co roku w styczniu lub lutym. W przeciwieństwie do ogólnie przyjętej zasady w tego typu plebiscytach, w nazwie kolejnych gal pojawia się rok, w którym nagrody zostały wręczone, a nie rok, za który zostały przyznane. Tylko jeden uczestnik może zdobyć Telekamerę w jednej kategorii. Po zdobyciu trzech takich nagród, zwycięzca nie jest nominowany w kolejnym roku, lecz w rok po odebraniu ostatniej otrzymuje Złotą Telekamerę. Czasami przyznawane są również nagrody honorowe – Brylantowe Kolie i Złote Spinki. Co roku od 1998 do 2009 na gali zjawiała się także gwiazda zagraniczna. W latach 2012–2014 gala Telekamer nie była transmitowana. W roku 2010 ceremonia transmitowana była w internecie poprzez Interia.tv. Od 2015 roku gala Telekamer znów będzie transmitowana w TVP2, oraz po raz pierwszy w jakości HD w TVP2 HD.

  Jerzy Hoffman (ur. 15 marca 1932 w Krakowie) – polski reżyser i scenarzysta filmowy. Działalność reżyserską rozpoczął jako dokumentalista, współpracując z Edwardem Skórzewskim, z którym nakręcił także filmy fabularne Gangsterzy i filantropi oraz Prawo i pięść. Sławę zdobył przede wszystkim jako twórca adaptacji sienkiewiczowskiej Trylogii (Pan Wołodyjowski, Potop, Ogniem i mieczem), osadzonej w czasach XVII-wiecznej Rzeczypospolitej. Był także realizatorem filmów obyczajowych i wojennych.Telekamery 2003 – szóste wręczenie nagrody Telekamery Tyle Tygodnia za rok 2002 dla postaci telewizyjnych. Gościem zagranicznym była Catherine Deneuve. Nagrody przyznano w 8 kategoriach. Gala odbyła się 20 stycznia 2003.

  Spis treści

 • 1 Gale Telekamery
 • 2 Gwiazdy zagraniczne
 • 3 Laureaci Złotej Telekamery
 • 4 Laureaci nagród za całokształt
 • 5 Kategorie
 • 6 Uwagi
 • 7 Przypisy
 • 8 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Telekamery 2006 – dziewiąte wręczenie nagrody Telekamery Tyle Tygodnia za rok 2005 dla postaci telewizyjnych. Gościem zagranicznym była Laura Dern. Nagrody przyznano w 9 kategoriach. Ponadto nagrodę za całokształt twórczości, Złote Spinki, otrzymał Jerzy Hoffman. Gala odbyła się 23 stycznia 2006.
  Telekamery 2005 - ósme wręczenie nagrody Telekamery Tyle Tygodnia za rok 2004 dla postaci telewizyjnych. Gościem zagranicznym była Daryl Hannah. Nagrody przyznano w 8 kategoriach. Ponadto nagrodę za całokształt twórczości, Złote Spinki, otrzymał Jerzy Gruza. Gala odbyła się 24 stycznia 2005. Podczas gali wspomniano i uczczono minutą ciszy zastrzelonego w 2004 roku w Iraku dziennikarza TVP Waldemara Milewicza
  Rosalie Anderson "Andie" MacDowell (ur. 21 kwietnia 1958 w Gaffney w stanie Karolina Południowa) – amerykańska aktorka i modelka.
  Jerzy Gruza (ur. 4 kwietnia 1932 w Warszawie) – polski reżyser i scenarzysta, okazjonalnie aktor filmowy. Twórca wielu programów i widowisk telewizyjnych.
  Catherine Deneuve, właśc. Catherine Dorléac (ur. 22 października 1943 w Paryżu) – francuska aktorka filmowa, określana często mianem pierwszej damy francuskiego kina.
  Telekamery 2013 – wyniki szesnastego plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia za rok 2012 dla postaci i wydarzeń telewizyjnych ogłoszone zostały 11 marca 2013. Nagrody przyznano w 17 kategoriach.
  Tele Tydzień - ogólnopolski tygodnik telewizyjny (z programem telewizyjnym), wydawany przez wydawnictwo Bauer. Od marca 2012 roku istnieje także internetowa strona magazynu - teletydzień.pl. W styczniu 2013 roku magazyn odchodził 20-lecie istnienia.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.