• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tekken Tag Tournament

  Przeczytaj także...
  Automat do gry – konstrukcja służąca rozrywce, umieszczana najczęściej w salonach gier bądź też pubach lub klubach. Uruchomienie automatu następuje w momencie wrzucenia monety bądź żetonu w otwór wrzutowy, zabawa ograniczona jest zwykle pewnym wyznacznikiem narzuconym przez producenta lub właściciela automatu (np. liczba prób, przejście na wyższy poziom, zdobycie określonego celu w zadanym czasie, ukończenie gry).Przechwytywanie ruchu (ang. motion capture, skr. mocap) – technika stosowana w filmach i grach komputerowych, polegająca na „przechwytywaniu” trójwymiarowych ruchów aktorów i zapisywaniu przez komputer. Dzięki niej zarejestrowane postaci poruszają się bardzo naturalnie i realistycznie, a przechwycone dane są gotowe do dalszej obróbki. Technologia ta nie zastępuje w pełni pracy animatora, wnosi jednak znaczące wsparcie do procesu animacji. Aby stworzyć animacje za pomocą tej techniki potrzebne są kamery oraz markery (czujniki). Aktor zakłada na siebie kamizelkę, najczęściej czarną, po czym mocuje się na niej markery. Kiedy aktor się poruszy, ruchy markerów przekazywane są do komputera, gdzie podlegają dalszej obróbce, w tym między innymi czyszczeniu animacji. Przechwytywanie ruchu jest niejako rozwinięciem idei rotoskopu.
  Tekken (jap. 鉄拳, Tekken dosł. Żelazna pięść) – seria konsolowych bijatyk, tworzona i wydawana przez firmę Namco. Początkowo jako gra arcade, później została przeniesiona na konsole PlayStation, PlayStation 2, WonderSwan, Game Boy Advance, PSP, PlayStation 3 i Xbox 360.

  Tekken Tag Tournamentgra komputerowa z gatunku bijatyk, wyprodukowana i wydana w 1999 roku przez japońskie przedsiębiorstwo Namco. Tekken Tag Tournament stanowi czwartą chronologicznie odsłonę serii gier Tekken.

  W Tekken Tag Tournament gracz przejmuje kontrolę nad wojownikiem, uczestnicząc w walkach z komputerowymi bądź kierowanymi przez innych graczy przeciwnikami. Rozgrywka jest osadzona w trójwymiarowym świecie i prezentowana w widoku bocznym. Gracz, walcząc wręcz oraz przy użyciu znalezionych przedmiotów, może wykonywać kombinacje ciosów w celu znacznego osłabienia bądź efektownego pokonania przeciwnika. Gra umożliwia udział czterech osób jednocześnie, przynosi też usprawnienia graficzne w stosunku do Tekkena 3, na podstawie którego powstała.

  Namco Ltd. (jap. 株式会社ナムコ, Kabushiki Kaisha Namuko) – japońska korporacja najbardziej znana z wydawania i dystrybucji gier wideo.Gra komputerowa (gra wideo, ang. video game) – rodzaj oprogramowania komputerowego przeznaczonego do celów rozrywkowych bądź edukacyjnych (rozrywka interaktywna) i wymagającego od użytkownika (gracza) rozwiązywania zadań logicznych lub zręcznościowych. Gry komputerowe mogą być uruchamiane na komputerach osobistych, specjalnych automatach, konsolach do gry, telewizorach, telefonach komórkowych oraz innych mobilnych urządzeniach, nazywanych łącznie platformami sprzętowymi. Zadania stawiane przed graczem w grach komputerowych różnią się w zależności od gatunku i mogą polegać na przykład na rozwiązaniu zadania logicznego, eliminacji wirtualnych przeciwników czy też rywalizacji ze sztuczną inteligencją bądź innymi graczami (gra wieloosobowa); interaktywna rozrywka w celach zawodowych nosi nazwę sportu elektronicznego.

  Po raz pierwszy Tekken Tag Tournament ukazał się na automatach do gry w Japonii, a rok później pojawił się w wersji na konsolę PlayStation 2. W obu przypadkach odniósł spektakularny sukces. Recenzenci przyjęli go bardzo pozytywnie, zachwalając animacje postaci wykonane w technologii motion capture oraz efektowną rozgrywkę.

  Tekken 3 – trzecia gra z serii Tekken wydana na Namco System 12 i PlayStation. Jest to ostatnia część wydana na PlayStation, a jednocześnie pierwsza na platformie Namco System 12. Tekken 3 został wydany w 1998 roku, a w 2005 roku znalazł się w grze Tekken 5 w trybie Arcade History.PlayStation 2 (PS2) – konsola gier wideo produkcji Sony Computer Entertainment, następca PlayStation. Konsola miała swoją premierę 4 marca 2000 w Japonii, a w Stanach Zjednoczonych 26 października 2000.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Jeff Gerstmann: Tekken Tag Tournament Review (ang.). GameSpot, 2000-04-06. [dostęp 2014-02-13].
  2. Randolph Ramsay: Tekken Tag Tournament 2 arcade bound (ang.). GameSpot, 2010-09-18. [dostęp 2014-02-13].
  3. Tekken Tag Tournament (ang.). Allgame. [dostęp 2014-02-13].
  Bijatyka (ang. fighting game) – gatunek gier komputerowych, których treścią jest prowadzenie walk między postaciami kierowanymi przez komputer bądź człowieka. W zależności od gry postać gracza ma możliwość walki z użyciem ciosów, kopnięć i chwytów, jak również używania broni białej lub magicznych umiejętności.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.747 sek.