• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Teignbridge

  Przeczytaj także...
  Exminster – wieś i civil parish w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie Teignbridge. W 2011 roku civil parish liczyła 3616 mieszkańców. Exminster jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Aiseminstre/Axeminstre/Esseminstre/Aexeministra/Aiseministra/Axeministra/Esseministra.Denbury – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie Teignbridge. Leży 26 km na południe od miasta Exeter i 272 km na południowy zachód od Londynu.
  Christow – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie Teignbridge. W 2011 civil parish liczyła 820 mieszkańców.

  Teignbridgedystrykt w hrabstwie Devon w Anglii.

  Teignmouth (IPA: /ˈtɪnməθ/) – miasto położone na północnym brzegu estuarium rzeki Teign w południowym Devon, w Anglii. W XVIII wieku zmieniło się z małego portu rybackiego w znaną miejscowość wypoczynkową, aby rozwijać się dalej po otwarciu linii kolejowej South Devon Railway 30 maja 1846. Abbotskerswell – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie Teignbridge. Leży 25 km na południe od miasta Exeter i 269 km na południowy zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 1515 mieszkańców.

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Ashburton
 • Buckfastleigh
 • Chudleigh
 • Dawlish
 • Kingsteignton
 • Moretonhampstead
 • Newton Abbot
 • Teignmouth
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Abbotskerswell, Ashcombe, Ashton, Bickington, Bishopsteignton, Bovey Tracey, Bridford, Broadhempston, Buckland in the Moor, Christow, Coffinswell, Combeinteignhead, Dawlish Warren, Denbury, Denbury and Torbryan, Doddiscombsleigh, Dunchideock, Dunsford, Exminster, Haccombe with Combe, Hennock, Higher Ashton, Holcombe Burnell, Ide, Ideford, Ilsington, Ipplepen, Kenn, Kennford, Kenton, Kingskerswell, Lower Ashton, Lustleigh, Mamhead, Manaton, North Bovey, Ogwell, Powderham, Shaldon, Shillingford St. George, Starcross, Stokeinteignhead, Tedburn St. Mary, Teigngrace, Trusham, Whitestone, Widecombe in the Moor, Woodland.

  Kenton – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie Teignbridge. Leży 11 km na południowy wschód od miasta Exeter i 253 km na zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 3087 mieszkańców.Chudleigh – miasto w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie Teignbridge. Leży 14 km na południe od miasta Exeter i 264 km na zachód od Londynu.
  Stokeinteignhead – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie Teignbridge. W 2001 miejscowość liczyła 707 mieszkańców.Combeinteignhead – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie Teignbridge. W 2001 miejscowość liczyła 729 mieszkańców.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Dunsford – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie Teignbridge. Leży 11 km na zachód od miasta Exeter i 265 km na zachód od Londynu. Miejscowość liczy 688 mieszkańców.
  Starcross - wieś i stacja kolejowa w Anglii, w hrabstwie Devon na linii kolejowej Exeter - Plymouth o znaczeniu lokalnym. Stacja bez trakcji elektrycznej. Stacja położona jest w estuarium rzeki Exe, przy przystani promowej Starcross - Exmouth.
  Mamhead – wieś w Anglii, w hrabstwie Devon, w dystrykcie Teignbridge. Leży 12 km na południe od miasta Exeter i 257 km na południowy zachód od Londynu.
  Moretonhampstead - miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii w hrabstwie Devon, położone na skraju Parku Narodowego Dartmoor w dolinie Wray. W 2002 roku uzyskała tytuł Village of the Year. Mimo oficjalnego statusu miasta miejscowość zachowuje wiejski charakter.
  Ide – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie Teignbridge. W 2011 civil parish liczyła 526 mieszkańców. Ide jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Ide/Ida.
  Ogwell – civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie Teignbridge. W 2011 civil parish liczyła 2896 mieszkańców. W obszar civil parish wchodzą także East i West Ogwell.
  Holcombe Burnell – wieś i civil parish w Anglii, w Devon, w dystrykcie Teignbridge. W 2011 civil parish liczyła 536 mieszkańców. Holcombe Burnell jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Holecumbe/Holecumba.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.058 sek.