Teen Choice Awards

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Teen Choice Awards – coroczna gala wręczenia nagród transmitowana przez telewizję Fox. Nagroda wręczana za największe osiągnięcia w dziedzinie muzyki, filmu, sportu, telewizji oraz mody. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem mediów społecznościowych, biorą w nim udział osoby w wieku od 13 do 19 lat.

Uniwersytet Kalifornijski, kampus Los Angeles (University of California, Los Angeles, popularnie UCLA) – publiczny amerykański uniwersytet oferujący studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie i dalsze, ulokowany na północy dzielnicy Westwood w mieście Los Angeles. Drugi po Berkeley pod względem daty założenie kampus systemu Uniwersytetu Kalifornijskiego i największy uniwersytet w stanie Kalifornia.Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.

Historia[ | edytuj kod]

W 1999 roku producenci wykonawczy Bob Bain i Michael Burg zostali wybrani do stworzenia wydarzenia podobnego do gali MTV, skierowanego do młodszej grupy demograficznej. Producentami imprezy od 1999 roku są Greg Sills i Paul Flattery. Ceremonia transmitowana jest na żywo lub z jednodniowym opóźnieniem.

Moda – w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, aby się identyfikować z nimi, ta psychiczna potrzeba najdobitniej jest widoczna w ubiorze. Moda występuje także w innych dziedzinach życia społecznego. Wiąże się z pojęciem stylu, ale nie jest jego synonimem podobnie jak pojęcie elegancji. Może być modny ubiór, wygląd, sposób zachowania, lecz także styl muzyczny, styl artystyczny, światopogląd czy pewien sposób postępowania, czyli ogólnie rzecz biorąc styl życia, który jest popularny w jakimś czasie w jakimś środowisku. W węższym znaczeniu słowo moda odnosi się do projektowania ubioru. Moda zawsze posiada grupę, która pierwsza inicjuje naśladownictwo czegoś, najczęściej form ubioru. Natomiast styl w modzie jest związany z indywidualnym, przystosowanym do potrzeb psychicznych określonego użytkownika sposobem wyrażania siebie poprzez formę ubioru.Mike Myers, właściwie Michael Myers (ur. 25 maja 1963 w Scarborough, w kanadyjskiej prowincji Ontario) – brytyjsko - kanadyjski aktor komediowy, komik, scenarzysta i producent filmowy.

Format nagrody od początku pozostał bez zmian. Nominowane są osoby lub produkcje z branży rozrywkowej, sportowej oraz w nietradycyjnych kategoriach. Pierwsze dwie ceremonie odbyły się 1999 oraz 2000 roku w Barker Hangar na lotnisku w Santa Monica. Od 2001 do 2013 roku gala odbywała się w Gibson Amphitheatre w Universal City w Kalifornii. Po wyburzeniu amfiteatru w 2013 roku, imprezę przeniesiono do Pauley Pavilion na University of California w Los Angeles, jednak ze względu na zalanie sali przez pękniętą rurę 29 lipca 2014 roku, gala odbyła się w Shrine Auditorium w Los Angeles. W 2015 roku ceremonia odbyła się w hali sportowej Galen Center na University of Southern California, a w 2016 roku w Inglewood w Kalifornii.

Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia 1981 w McComb) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i dance, tancerka i projektantka mody.Universal City - obszar niemunicypalny leżący w dolinie San Fernando, rejonie Los Angeles w amerykańskim stanie Kalifornia.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Christopher Ashton Kutcher (ur. 7 lutego 1978 roku w Cedar Rapids) – amerykański aktor, producent, scenarzysta filmowy i telewizyjny, model.
Taylor Alison Swift (ur. 13 grudnia 1989 w Reading w stanie Pensylwania) – amerykańska wokalistka, country i popowa, autorka tekstów oraz instrumentalistka.
Demografia (od stgr.  demos – "lud" i γράφω grapho – "piszę") – dziedzina nauki zajmująca się powstawaniem, życiem i przemijaniem społeczności ludzkiej.
Media społecznościowe (ang. Social Media) – określenie odnosi się do ogólnie pojętego korzystania z internetowych i mobilnych technologii, by przekształcić komunikację w interaktywny dialog.
Vanessa Anne Hudgens (ur. 14 grudnia 1988 w Salinas) – amerykańska aktorka, piosenkarka, modelka, tancerka i producentka. Znana z roli Gabrielli Montez w serii filmów High School Musical.
Inglewood - miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Los Angeles w obszarze metropolitalnym Los Angeles. Liczba mieszkańców: 109 673 (2010).
Fox (Fox Broadcasting Company) – amerykańska sieć telewizyjna, nadająca od 9 października 1986 roku. Wchodzi w skład Fox Entertainment Group będącą częścią News Corporation.

Reklama