• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Teatr Rozrywki  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Skat – gra karciana, szczególnie rozpowszechniona w Niemczech oraz na Śląsku i Kaszubach. W Polsce często nazywany "śląskim brydżem". W grze biorą udział trzy osoby, przy czym w każdej rozgrywce 2 osoby grają przeciwko jednej, która wygrała licytację poprzedzającą daną rozgrywkę. W skacie sportowym partia, czyli pojedyncza sesja, na której zbierają się gracze w skata, składa się z 24 rozgrywek. W skacie otwartym nie ma tego typu limitu oraz istnieją odrębne zasady liczenia punktów oraz występują różne dodatkowe reguły mające urozmaicić grę, są one jednak potępiane przez PZSkat.Wioletta Białk (ur. 18 października 1974 w Chorzowie) - sopranistka, studiowała w latach 1994 - 2000 na Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydział Wokalno - Aktorski pod kierunkiem prof. Alicji Słowakiewicz-Wolańskiej. Była stypendystka Ministra Kultury oraz Prezydenta Miasta Chorzowa. Występowała w bytomskiej Operze Śląskiej, poznańskim Teatrze Wielkim. Jest solistka Teatru Muzycznego w Gliwicach, gościnnie występuje w chorzowskim Teatrze Rozrywki.
  Teatr Rozrywki w Chorzowie

  Teatr Rozrywki w Chorzowie znajduje się w Chorzowie przy ulicy M. Konopnickiej 1 (wejście od ulicy Katowickiej).

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Ludzie
 • 3 Aktorzy
 • 3.1 Zespół wokalny
 • 3.2 Zespół baletowy
 • 3.3 Orkiestra
 • 4 Repertuar
 • 5 Linki zewnętrzne
 • Michał Gasz, ps. Gashoo (ur. 7 kwietnia 1980 w Knurowie, mieszka w Mikołowie) – wokalista, aktor musicalowy, autor tekstów, kompozytor.Akordeon (fr. Accordéon) – instrument muzyczny zaliczany do grupy aerofonów bądź idiofonów dętych (patrz niżej). Jest rodzajem harmonii, opartym na stroikach przelotowych. Prąd powietrza wytworzony przez ręcznie poruszany miech, wprawiając w drganie stroik wywołuje dźwięk. Początkowo działał przy użyciu miechów nożnych, które z czasem zostały zastąpione przez miech ręczny. Instrument ten z prawej strony ma klawiaturę klawiszową (lub guziki w przypadku akordeonu guzikowego), a z lewej guziki (dźwięki basowe, akordy oraz – choć nie zawsze – manuał melodyczny zwany barytonem.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  William Wharton, właściwie Albert William Du Aimé (ur. 7 listopada 1925 w Filadelfii, zm. 29 października 2008 w Encinitas, Kalifornia) – amerykański psycholog, malarz i pisarz, laureat National Book Award (1980) za pierwszą powieść Ptasiek.
  Artur Gotz (ur. 12 sierpnia 1983 w Krakowie) – aktor teatralny, filmowy, a także piosenkarz – wykonawca piosenki aktorskiej i kabaretowej.
  Instrument perkusyjny – instrument muzyczny, w którym źródłem dźwięku jest drganie całości lub części instrumentu, które jest wywoływane uderzeniem odpowiedniej części instrumentu pałką, szczotką lub dłonią lub też potrząsaniem całym instrumentem.
  Marian Hemar, urodzony jako Jan Marian Hescheles, pseud. Jan Mariański, Marian Wallenrod, Harryman i inne (ur. 6 kwietnia 1901 we Lwowie, zm. 11 lutego 1972 w Dorking) – polski poeta, satyryk, komediopisarz, dramaturg, tłumacz poezji, autor tekstów piosenek.
  Stanisława Łopuszańska (ur. 20 kwietnia 1921 w Warszawie, zm. 19 maja 2016 w Katowicach – polska aktorka teatralna i filmowa.
  Bogusław Schaeffer (Bogusław Schäffer, ur. 6 czerwca 1929 we Lwowie) – polski muzykolog, kompozytor, krytyk muzyczny, dramaturg, grafik i pedagog. Autor książek i artykułów na temat muzyki współczesnej oraz historii muzyki.
  Huta Kościuszko (właśc. Królewska, niem. Königshütte) – huta znajdująca się w Chorzowie (Królewska Huta). Jest jedną z najstarszych polskich hut żelaza. Powstała na przełomie XVIII i XIX wieku. W 2000 roku na bazie majątku Huty "Kościuszko" S.A. utworzono spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością o nazwie Huta Królewska Sp. z o.o..

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.054 sek.