• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Teatr 6. piętro  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Julia Pietrucha (ur. 17 marca 1989 w Warszawie) – polska aktorka, modelka i piosenkarka, Miss Polski Nastolatek z 2002 roku.Andrzej Grabowski (ur. 15 marca 1952 w Chrzanowie) – polski aktor filmowy, teatralny, kabaretowy i telewizyjny, stand-uper oraz wokalista.

  Teatr 6. piętro – prywatny teatr w Warszawie, którego współwłaścicielami i dyrektorami są: Michał Żebrowski i Eugeniusz Korin. Teatr ma siedzibę w Sali Koncertowej na szóstym piętrze Pałacu Kultury i Nauki.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Credo
 • 3 Spektakle
 • 4 Pracownicy teatru
 • 5 Aktorzy
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Historia[]

  Teatr 6. piętro mieści się na szóstym piętrze Pałacu Kultury i Nauki przy Placu Defilad w Warszawie w zaadaptowanej Sali Koncertowej, której powierzchnia liczy 840 m, a widownia mieści 476 foteli. Założony został jako prywatny teatr w roku 2009 przez Spółkę ŻEBROWSKI & KORIN ProSkene i prowadzony jest przez Michała Żebrowskiego, dyrektora naczelnego (początkowo dyrektora artystycznego) i Eugeniusza Korina, dyrektora artystycznego (początkowo dyrektora programowego). Teatr od początku przykłada wielką wagę do wyboru sztuk tworzących repertuar i do obsady aktorskiej pod hasłem Wyższy Poziom Teatru. Połączenie tradycyjnych wartości teatru literackiego ze śmiałymi poszukiwaniami interpretacyjnymi oraz z aktorstwem najwyższej próby przyczyniło się do powstania zaskakującego repertuaru i szybkiego sukcesu frekwencyjnego.

  Maria Pawłowska (ur. 08 lutego 1991 w Krakowie) – aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. Ukończyła VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie. Jest absolwentką Studia Aktorskiego Doroty Zięciowskiej i Zbigniewa Kalety w Krakowie (2009) oraz Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2014). Od roku 2014 reprezentowana jest przez agencję aktorską Young Actors Project.Michał Żebrowski (ur. 17 czerwca 1972 w Warszawie) – aktor teatralny, filmowy, radiowy i telewizyjny, dyrektor naczelny Teatru 6. piętro.

  Teatr rozpoczął działalność 6 marca 2010 roku premierą komedii Woody'ego Allena "Zagraj to jeszcze raz, Sam". Spektakl w reżyserii Eugeniusza Korina, zainaugurował tryptyk Miłość, Zdrada i Przebaczenie według Woody Allena.

  W październiku 2010 roku odbyła się premiera musicalu Maszyna do liczenia Elmera Rice'a. Spektakl powstał pod kierownictwem Eugeniusza Korina. Autorem muzyki jest Robert Janson, a słów piosenek – Jacek Cygan. Przedstawienie jest określane jako "kabaret metafizyczny". W przedstawieniu wystąpiło trzynaścioro studentów i absolwentów warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza i łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera.

  Jakub Władysław Wojewódzki znany jako Kuba Wojewódzki (ur. 2 sierpnia 1963 w Koszalinie) – polski dziennikarz muzyczny i radiowy, publicysta, perkusista, showman, satyryk i felietonista. Związany z telewizją TVN, radiem Eska Rock i tygodnikiem Polityka.Robert Maciej Janson (ur. 7 czerwca 1965 w Czeladzi) – polski kompozytor, aranżer, piosenkarz, gitarzysta, lider zespołu Varius Manx. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Jako kolejne wystawione zostały:

 • Komedia Fredro dla dorosłych ‒ Mężów i Żon według Męża i żony Aleksandra hr. Fredry (premiera 13 października 2010) w adaptacji i reżyserii Eugeniusza Korina – pierwsza część cyklu Fredro Boyem z Jolantą Fraszyńską, Joanną Liszowską / Weroniką Książkiewicz, Michałem Żebrowskim i Konradem Darochą w obsadzie.
 • Arcykomedia Molière‘a Chory z urojenia (premiera 17 września 2011) w reżyserii zbiorowej, z udziałem m.in. Andrzeja Grabowskiego i jego córek Anny i Zuzanny, Anny Korcz, Joanny Kurowskiej, Wojciecha Pokory / Henryka Talara.
 • Sztuka Willy Russella Edukacja Rity (premiera 5 listopada 2011) w reżyserii Macieja Wojtyszki z kreacjami Małgorzaty Sochy i Piotra Fronczewskiego.
 • Po drodze do Madison (premiera 10 grudnia 2011) w reżyserii Grzegorza Warchoła, z Dorotą Segdą i Danielem Olbrychskim – adaptacja powieści Roberta Jamesa Wallera Co się zdarzyło w Madison County (spektakl zrealizowany w ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej Daniela Olbrychskiego).
 • druga część tryptyku Miłość, Zdrada i Przebaczenie – Central Park West (polska prapremiera 31 marca 2012) w przekładzie, inscenizacji i reżyserii Eugeniusza Korina, z udziałem Joanny Żółkowskiej, Małgorzaty Foremniak, Piotra Gąsowskiego, Julii Pietruchy / Agnieszki Sienkiewicz i Wojciecha Wysockiego.
 • tragikomedia Bóg mordu Yasminy Rezy (premiera 10 listopada 2012) w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej – kreacja aktorskiego kwartetu w składzie: Jolanta Fraszyńska, Cezary Pazura, Anna Dereszowska i Michał Żebrowski.
 • Poza produkcją spektakli teatralnych, Teatr 6. piętro realizuje także projekty specjalne, m.in. cykl koncertów Wyższy Poziom Muzyki, w którym udział wzięli Kayah & Royal Quartet, Leszek Możdżer Bauer m.Bunio.s. z projektem Lutosfera, Urszula Dudziak, zespół „Smolik” i zespół „Kroke”.

  Wojciech Pokora (ur. 2 października 1934 w Warszawie) – polski aktor teatralny i filmowy, występujący głównie w repertuarze komediowym.Małgorzata Foremniak (ur. 8 stycznia 1967 w Radomiu) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, a także osobowość telewizyjna.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Na mapach: 52°36′41″N 14°40′05″E/52,611389 14,668056 Przystanek Woodstock – festiwal muzyczny organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z pieniędzy uzyskanych od sponsorów.
  Woody Allen, właśc. Allan Stewart Konigsberg (ur. 1 grudnia 1935 w Nowym Jorku) – amerykański scenarzysta, reżyser, aktor, muzyk, producent, pisarz i kompozytor.
  Dorota Jolanta Segda (ur. 12 lutego 1966 w Krakowie) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, profesor sztuk teatralnych, wykładowca PWST im. L. Solskiego w Krakowie.
  Musical – forma teatralna, łącząca muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Ładunek emocjonalny dzieła – humor, patos, miłość, gniew – podobnie jak sama opowieść, jest wyrażany poprzez słowa, muzykę, ruch i aspekty techniczne przedstawienia, tworząc jedną, spójną całość. Od początków XX wieku produkcje teatru muzycznego są nazywane po prostu "musicalami". Wcześniejszą podobną do musicalu formą widowiska była extravaganza.
  Cezary Andrzej Pazura (ur. 13 czerwca 1962 w Tomaszowie Mazowieckim) – polski aktor filmowy, kabaretowy i telewizyjny, komik, piosenkarz, reżyser. Starszy brat Radosława Pazury, który również jest aktorem.
  Małgorzata Socha (ur. 23 kwietnia 1980 w Warszawie) – polska aktorka występująca przede wszystkim w serialach telewizyjnych. Popularność przyniosła jej rola Violetty Kubasińskiej w serialu BrzydUla, a także role w serialach Na Wspólnej, Prosto w serce i Przyjaciółki.
  Joanna Kurowska, właśc. Katarzyna Kurowska (ur. 25 listopada 1964 w Gdyni) – polska aktorka, znana z roli Jagody w serialu telewizyjnym Czterdziestolatek 20 lat później (1993) i Jadzi Graczyk z komediowego serialu Graczykowie (1999-2002).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.