• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Target

  Przeczytaj także...
  Fizyczne osadzanie z fazy gazowej (PVD), z ang. Physical Vapour Deposition) – osadzanie powłoki z fazy gazowej przy wykorzystaniu zjawisk fizycznych. Mechanizm tworzenia powłoki opiera się na krystalizacji. Proces PVD prowadzony jest w warunkach wysokiej próżni, ze względu na zapewnienie odpowiednio długiej drogi swobodnej cząsteczce gazu. Gaz materiału osadzanego krystalizuje na podłożu, wiążąc się siłami adhezji. Z tego względu połączenie powłoka-podłoże ma charakter adhezyjny i zależy od czystości podłoża. Przed obróbką właściwą stosuje się chemiczne (zgrubne) i jonowe (dokładne) metody oczyszczania powierzchni. Technika PVD ma bardzo duży potencjał aplikacyjny głównie ze względu na niską temperaturę obróbki oraz zachowanie składu chemicznego materiału źródła. W procesie PVD osadzaniu powłoki nie towarzyszą żadne przemiany chemiczne, obserwuje się wyłącznie zmianę stanu skupienia wprowadzonej substancji. Mechanizm osadzania kontrolowany jest przede wszystkim poprzez dobór temperatury podłoża oraz ciśnienie i skład atmosfery reakcyjnej. Celem procesu jest wytworzenie cienkich warstw o ściśle kontrolowanym składzie modyfikujących fizyczne i chemiczne właściwości powierzchni.TARGET – siódmy japoński singel południowokoreańskiej grupy T-ara. Utwór, wspólnie z Bunny Style! i Sexy Love, promował album TREASURE BOX. Został wydany 10 lipca 2013 roku. Osiągnął 12 pozycję w rankingu Oricon i pozostał na liście przez 4 tygodnie, sprzedał się w nakładzie 15 608 egzemplarzy. Singel ukazał się w trzech edycjach: limitowanej i dwóch regularnych A i B.
  Grupa docelowa- (ang. target group) – grupa, do której skierowany jest komunikat, reklama, produkt. Szczególnie w reklamie ważne jest dobre określenie grupy docelowej.
 • target (ang. 'tarcza strzelecka') obiekt bombardowany w akceleratorze
 • target – żargonowa (skrótowa) nazwa grupy docelowej (target group)
 • Target – miejscowość we Francji
 • Target Corporation – amerykańska sieć handlowa
 • TARGET – Transeuropejski Zautomatyzowany System Ekspresowego Transferu Płatności
 • Target – polska gra FPP
 • target – materiał odparowywany w trakcie fizycznego osadzania z fazy gazowej
 • target – metodyka wdrażania zintegrowanego systemu informatycznego BAAN IV holenderskiej firmy Baan, [1]
 • TARGET – singel grupy T-ara
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Akcelerator – urządzenie służące do przyspieszania cząstek elementarnych lub jonów do prędkości bliskich prędkości światła. Cząstki obdarzone ładunkiem elektrycznym są przyspieszane w polu elektrycznym. Do skupienia cząstek w wiązkę oraz do nadania im odpowiedniego kierunku używa się odpowiednio ukształtowanego, w niektórych konstrukcjach także zmieniającego się w czasie, pola magnetycznego lub elektrycznego.TARGET to skrót od “Trans European Automated Real Time Gross Settlement Express Transfer”. Oznacza to „Transeuropejski zautomatyzowany błyskawiczny system rozrachunku brutto w czasie rzeczywistym”. Systemy TARGET i TARGET2 służą do dokonywanych za pośrednictwem banków rozliczeń o wysokich nominałach, zwłaszcza w Euro. TARGET zapewnia bezpieczną realizację operacji w czasie rzeczywistym i natychmiastową finalizację transakcji. Jego stosowanie umożliwia implementację polityki monetarnej Europejskiego Banku Centralnego i integrację europejskiego rynku pieniężnego. Korzystanie z systemu TARGET pozwala użytkownikom na obniżenie ryzyka kredytowego i ryzyka rozliczenia.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Target Corporation (NYSE: TGT) – amerykańskie przedsiębiorstwo handlu detalicznego, założone w Minneapolis w stanie Minnesota w 1902 roku. Początkowo przedsiębiorstwo nosiło nazwę Dayton Dry Goods Company. W 1962 roku, otworzono pierwszy sklep pod nazwą Target w Roseville w Minnesocie. W 2000 roku nazwa firmy została zmieniona na obecną.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.