• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Talme Elazar

  Przeczytaj także...
  Baza Lotnicza Ein Shemer - wojskowa baza Sił Powietrznych Izraela położona przy kibucu Ein Shemer na południe od masywu górskiego Karmel, w Izraelu.Góra Karmel (hebr. הַר הַכַּרְמֶל, Har HaKarmel; arab. جبل الكرمل, Dżabal al-Karmal; pol. Winnica Boga) - nadmorskie pasmo górskie rozciągające się nad Morzem Śródziemnym w północnej części Izraela. Wznosi się na wysokość 546 metrów n.p.m. nad Zatoką Hajfy i rozciąga się na długości 39 km w kierunku południowo wschodnim. UNESCO uznało obszar góry Karmel rezerwatem biosfery. Państwo Izrael ogłosiło ten obszar Parkiem Narodowym Góry Karmel.
  Iran (pers. ايران – Irān), (dawniej znany powszechnie na Zachodzie jako Persja) pełna nazwa: Islamska Republika Iranu (pers. جمهوری اسلامی ايران – Dżomhuri-je Eslāmi-je Irān) – państwo na Bliskim Wschodzie, leżące nad Morzem Kaspijskim, Zatoką Perską i Zatoką Omańską.

  Talme Elazar (hebr. תלמי אלעזר) – moszaw położony w Samorządzie Regionu Menasze, w Dystrykcie Hajfy, w Izraelu.

  Położenie[]

  Moszaw Talme Elazar jest położony na południe od masywu Góry Karmel, w pobliżu miasta Hadera.

  Historia[]

  Moszaw został założony w 1952 roku przez imigrantów z Europy Wschodniej i Iranu.

  Europa Wschodnia to region znajdujący się na wschód od Europy Środkowej, graniczący z Azją. Region ten jest różnie definiowany.Moszaw (hebr. מושב; wioska, osada) – spółdzielnia rolnicza, które tworzyli syjoniści napływający masowo do Palestyny podczas aliji na początku XX wieku. W moszawach podobnie jak w kibucach kładzie się nacisk na pracę społeczną.

  Gospodarka[]

  Gospodarka moszawu opiera się na intensywnym rolnictwie i szklarniach.

  Na wschód od moszawu znajduje się baza lotnicza Ein Shemer, która jest wykorzystywana także do celów cywilnych.

  Linki zewnętrzne[]

 • Zdjęcie satelitarne moszawu Talme Elazar Google Maps
 • Mapa moszawu Talme Elazar
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Samorząd Regionu Menasze (hebr. מועצה אזורית מנשה) – samorząd regionu położony w Dystrykcie Hajfy, w Izraelu.Hajfa (hebr.: מחוז חיפה, Mehoz Ḥefa) – jeden z sześciu administracyjnych dystryktów w Izraelu, z powierzchnią ziemi 864 km². Zamieszkany przez 858 000 mieszkańców (dane z 2007). Stolicą dystryktu jest Hajfa.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Język hebrajski (hebr. עִבְרִית, trb. iwrit) – język z grupy kananejskiej języków semickich, należący do afroazjatyckiej rodziny językowej, zapisywany alfabetem hebrajskim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.