• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Talking Book  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Funk – jest stylem muzycznym, powstałym w Ameryce w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy to muzycy pochodzenia afroamerykańskiego połączyli muzykę soul, jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny wzbogacony o psychodeliczne brzmienie.The Rolling Stones [ðɘ rɘʊlɪŋ stɘʊnz] – brytyjski zespół rockowy, założony 12 lipca 1962 w Londynie. Są czwartym zespołem rockowym z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Łącznie sprzedali ok. 250 milionów egzemplarzy albumów na całym świecie.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Talking Book – piętnasty album Stevie Wondera, który wydany został 27 października 1972. Utwór otwierający album „You Are the Sunshine of My Life” dotarł do 1. miejsca na liście Billboardu Hot 100 i na Easy Listening, co w późniejszym czasie zaowocowało zdobyciem przez Wondera jego pierwszej nagrody Grammy w kategorii najlepszego śpiewu męskiego w muzyce pop. Także pierwszy singiel z płyty długogrającej „Superstition” znalazł się na szczycie zestawienia Hot 100. Za ten utwór muzyk otrzymał dwie nagrody Grammy – w kategorii najlepsza piosenka Rhythm & Blues oraz najlepszy śpiew męski R&B. Były to dla Wondera pierwsze statuetki Grammy jakie otrzymał on w swojej karierze.

  Prezydent Stanów Zjednoczonych – głowa państwa, szef administracji federalnej, naczelny dowódca sił zbrojnych, szef rządu, a także lider swojej partii. Konstytucja nadała mu wiele prerogatyw, co sprawia iż zajmuje on kluczowe miejsce w systemie politycznym Stanów Zjednoczonych.Hot Adult Contemporary Recurrents – jedna z wielu list przebojów regularnie opracowywanych przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. W notowaniu uwzględniane są piosenki z zestawienia Hot Adult Contemporary Tracks (zob. hot adult contemporary), które spełnią jeden z trzech warunków: spadną poza pierwszą piątkę po 52 tygodniach, spadną poza pierwszą dziesiątkę po 26 tygodniach lub spadną poza pierwszą 15 po 20 tygodniach. W tej sytuacji single przestają być klasyfikowane na Hot Adult Contemporary Tracks, a zaczynają na Hot Adult Contemporary Recurrents.

  Proces produkcji[ | edytuj kod]

  Płyta Talking Book, wydana w przerwie między publikacją wydawnictw Music of My Mind i Innervisions, była pierwszym longplejem, w którego przypadku wytwórnia Motown pozwoliła muzykowi na większą swobodę artystyczną. W nagraniu płyty Wondera wspierali Jeff Beck, Ray Parker Jr., David Sanborn oraz Buzz Feiten. Charakter albumu określony został grą Wondera na instrumentach klawiszowych, szczególnie na użytym przezeń syntezatorze. Efektem tego utwory zawarte na płycie nabrały zabarwienia funky, a szczególnie kompozycja „Maybe Your Baby”. Dzięki zastosowaniu w piosence „Superstition” klawinetu Hohnera (model C), utwór stał się jednym z najpopularniejszych, w których wykorzystano ten instrument.

  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.ARP Instruments, Inc. - amerykańska firma produkująca instrumenty muzyczne, jeden z największych konkurentów Mooga na przełomie lat 60/70.

  Duet producencki Robert Margouleff i Malcolm Cecil zastosowali podczas nagrań unikalną technikę rejestrując wielowarstwowo grę na instrumentach takich jak klawinet, elektryczne pianino Fender Rhodes oraz syntezatory Arp i Mooga w miejsce orkiestry smyczkowej, która do tej pory była powszechna podczas realizacji materiału. Album Talking Book swoje charakterystyczne brzmienie zawdzięcza tej nowatorskiej kombinacji.

  RMFon.pl (dawniej Miasto Muzyki) – serwis internetowy Grupy RMF FM udostępniający w Internecie streaming (strumień) stacji radiowych i kanałów tematycznych. Obecnie posiada 100 kanałów muzycznych.Nagroda Grammy w kategorii Best Male Pop Vocal Performance przyznawana jest od 1966 roku. W tym czasie wielokrotnie zmieniano jej nazwę:


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Rolling Stone Magazine – czasopismo założone w 1967 r. w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona, jako organ ideowy kultury, a przede wszystkim muzyki hippisowskiej.
  Music of My Mind – czternasty w karierze album Steviego Wondera wydany 3 marca 1972 roku. Album osiągnął 21 pozycję na amerykańskiej liście przebojów tygodnika Billboard.
  Jeff Beck (ur. 24 czerwca 1944 w Wallington w Anglii) – brytyjski gitarzysta rockowy związany z takimi gatunkami i stylami muzycznymi jak rock psychodeliczny, hard rock, heavy metal, jazz-rock, blues rock.
  Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.
  Ray Erskine Parker Jr. (ur. 1 maja 1954 w Detroit) – amerykański muzyk, piosenkarz, autor tekstów, producent muzyczny i aktor. W swojej karierze solowej skomponował utwór tytułowy do filmu komediowego Ghostbusters (1984) o tej samej nazwie. Był też głównym wokalistą w zespole Raydio oraz współpracował z Barrym Whitem.
  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.
  Syntezator – instrument muzyczny z grupy elektrofonów elektronicznych, w którym dźwięk jest syntezowany w układach elektronicznych poprzez niezależne modelowanie poszczególnych aspektów dźwięku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.913 sek.