• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tajemnice domu Anubisa  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Julia Deakin (ur. 1952 w Gainsborough) - brytyjska aktorka, znana przede wszystkim ze swoich występów w serialach telewizyjnych, zwłaszcza w rolach komediowych.Rafał Fudalej (ur. 17 lipca 1985 w Krakowie) – polski aktor. 2004-2008 studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

  Tajemnice domu Anubisa (ang. House of Anubis) – brytyjski serial telewizyjny Nickelodeon, który swoją światową premierę miał 1 stycznia 2011 roku, natomiast w Polsce odbyła się 11 czerwca 2011 roku na kanale Nickelodeon Polska. Na oficjalnej stronie Nickelodeon został potwierdzony drugi sezon serialu. Produkcja ruszyła 21 lipca 2011 w Liverpoolu. W Polsce premiera drugiego sezonu na kanale Nickelodeon Polska odbyła się 29 maja 2012. 16 kwietnia 2012 r. w Nowym Jorku Nickelodeon potwierdził trzeci sezon serialu, którego produkcja ruszyła 16 lipca 2012 r. w Liverpoolu, a zakończyła się 22 stycznia 2013 roku. Premiera 3 sezonu odbyła się na kanale Nickelodeon Polska 6 maja 2013 roku. Serial został zakończony po trzecim sezonie godzinnym odcinkiem "Kamienny Dotyk Ra".

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Mirosława Krajewska (ur. 11 września 1940 w Warszawie) – polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. W 1962 ukończyła PWST w Warszawie.

  Opis fabuły[ | edytuj kod]

  Sto dwadzieścia lat temu pewne małżeństwo archeologów, państwo Frobisher-Smythe, wybudowało piękny dom, który później został nazwany Domem Anubisa. Wprowadzili się do niego razem z ich jedyną córką, Sarą. Oboje zginęli tragicznie w czasie zwiedzania grobowca Tutanchamona. Sarah pozostała w domu rodziców pod opieką okrutnego i podstępnego opiekuna, Victora Rodenmaara Sr. Kiedy dorastała, odkryła w domu znaki prowadzące do ukrytego przez jej ojca skarbu. Nigdy jednak go nie odnalazła, aż w końcu wyprowadziła się z Domu Anubisa.

  Nickelodeon Polska (w skrócie Nick Polska) – uruchomiona 10 lipca 2008 r., o godz. 12:00, polskojęzyczna wersja amerykańskiej stacji telewizyjnej Nickelodeon, emitującej programy dla dzieci i młodzieży. Jego właścicielem jest MTV Networks Polska.Mikołaj Klimek (ur. 19 lutego 1972 w Krakowie) – polski aktor głosowy i telewizyjny. Jest absolwentem PWST w Krakowie z 1997 roku. Jako aktor teatralny występował w teatrze Starym w Krakowie w 1995 roku oraz w Teatrze Polskim w Szczecinie (1997) i Teatrze Narodowym w Warszawie w latach 1998-2010.

  Obecnie w domu Anubisa mieści się tradycyjna brytyjska szkoła z internatem. Victor wciąż tu mieszka, bowiem jego ojciec opracował eliksir, który zatrzymuje starzenie się. Eliksir ten jednak nie jest w stanie zapewnić nieśmiertelności, dopóki nie zostanie wypity z Kielicha Ankh. To właśnie kielich był przedmiotem poszukiwań zarówno Sary, jak i Victora oraz jego poddanych pracujących w szkole w charakterze nauczycieli.

  Alexandra Shipp (ur. 16 lipca 1991 w Phoenix) – amerykańska aktorka, która wystąpiła m.in. w filmie X-Men: Apocalypse. Adam Bauman (ur. 10 czerwca 1957 w Warszawie) – polski lektor, aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, także scenarzysta. Mąż Agaty Gawrońskiej.

  Sezon 1[ | edytuj kod]

  Amerykanka Nina Martin wprowadza się do Domu Anubisa. Po paru dniach dziewczyna spotyka Sarę (starszą panią z domu opieki, która wychowywała się kiedyś w Domu Anubisa). Sarah oddaje Ninie swój wisior i prosi o odnalezienie skarbu, którym jak się później okazuje jest kielich Ankh. Zapewnia on nieśmiertelność, dlatego nie może się dostać w niepowołane ręce. W tym sezonie klub Sibuna (Nina, Fabian, Amber, Patricia i Alfie) muszą odnaleźć fragmenty kielicha Ankh i za wszelką cenę złożyć go przed nauczycielami.

  Nikita Ramsey (ur. 10 lutego 1988 w Bournemouth, Dorset) – brytyjska aktorka. Ma siostrę bliźniaczkę – Jade, która również jest aktorką.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Sezon 2[ | edytuj kod]

  Nina przez przypadek uwalnia z kielicha Ankh Egipską zjawę Senkharę. Ta każe jej odnaleźć maskę Anubisa, albo ją i jej przyjaciół spotka najwyższa kara – śmierć. Nina kontaktuje się ze zmarłą Sarą przez domek dla lalek. Sara pomaga jej odnaleźć maskę. Przez cały drugi sezon Sibuna rozwiązuje śmiertelne zadania, by otrzymać maskę.

  Mateusz Narloch (ur. 24 listopada 1994) – polski aktor dubbingowy, podkładający głos do filmów, gier komputerowych, seriali dla dzieci oraz słuchowisk radiowych.Eugene Michael Simon (ur. 11 czerwca 1992 w Londynie) – brytyjski aktor. Wystąpił w roli Jerome Clarke z serialu młodzieżowego Nickelodeon Tajemnice domu Anubisa (2011–2013) i jako Lancel Lannister w serialu fantasy HBO Gra o tron (2011–2012; 2015–2016).

  Sezon 3[ | edytuj kod]

  Nina nie przyjeżdża do Domu Anubisa, ponieważ dowiedziała się, że wybrana i Osirion muszą być rozdzieleni. Do Domu Anubisa przyjeżdża nowa nauczycielka - Caroline Denby. Planuje ona wybudzić Roberta Frobishera-Smythe'a i rozpętać wielkie zło. Do internatu przyjechały dwie nowe uczennice - Willow Jenks i KT Rush. KT przyjechała w jednym celu - spełnić obietnicę dla swojego dziadka.

  Kamila Boruta (ur. 26 stycznia 1984 w Siedlcach) – polska aktorka teatralna, obecnie aktorka Teatru Rampa w Warszawie oraz gościnnie Teatru Żydowskiego w Warszawie.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Przedmioty[ | edytuj kod]

 • Kielich Ankh – główny przedmiot poszukiwań w sezonie 1. Tylko wybrany/wybrana, czyli osoba urodzona w siódmym miesiącu, siódmego dnia i o siódmej godzinie może go złożyć. Kielich należy poskładać z siedmiu części ukrytych w Domu Anubisa. Zgodnie z legendą, kapłanka Amneris ukradła kielich bogom i ukryła go w grobowcu Tutenchamona, a Anubis roztrzaskał kielich na siedem części.
 • Maska Anubisa – główny przedmiot poszukiwań sezonu 2. Jeśli założy ją osoba z czystym sercem, maska zacznie płakać łzami złota i ta osoba wejdzie do egipskich zaświatów. Osoba z nieczystym sercem zostanie uśmiercona przez bogów, gdy założy maskę. Przybiera złoty kolor, kiedy włoży się do niej klejnot Frobishera.
 • Domek dla lalek – kiedyś należał do Sary. Dzięki niemu komunikowała się z Niną po śmierci by pomóc jej odnaleźć maskę Anubisa. Domek jest kopią Domu Anubisa. Uległ zniszczeniu w trakcie ratowania Trudy.
 • Oko Horusa – medalion, który Ninie przekazała Sarah. Odgrywa wielką rolę w sezonie 1, ale mniejszą w sezonie 2 i 3. Otwiera tajny pokój na strychu, przejście do piwnicy w kuchni, słownik arabski i ukrytą szafę. W 2 sezonie wyświetla napis informujący o fałszywej masce Anubisa.
 • Łzy złota – brakujący składnik eliksiru życia. Mogą uleczyć osoby bardzo bliskie śmierci.
 • Księga Izydy – księga zawierająca egipskie utwory literackie pisane hieroglifami.
 • Lalka Sarah – lalka przydała się w drugim sezonie jako odblask. Sarah nagrała na niej wiersz, który miał pomóc w odnalezieniu Księgi Izydy.
 • Klucz – KT dostała go od umierającego dziadka. Otwiera drzwi w mieszkaniu pani Denby oraz drzwi do krypty w tunelach.
 • Kapsuła – To największy sekret pani Denby. Jest w nim ciało Roberta Frobishera-Smythe'a. Denby próbuje przywrócić do życia tego człowieka, by rozpętać wielkie zło.
 • Kamień Frobisherów – Kamień został skradziony i ukryty w rycerskiej zbroi przez ojca Jeroma. Chłopak na prośbę ojca odnalazł kamień. Jednak tarcza Frobisherów znajdowała się w innej szkole, Jerome odzyskał tarczę dzięki zwycięstwie w turnieju ping-ponga. Bohater odłożył kamień na miejsce. Dzięki kamieniu odkryto kto jest Osirionem (Eddie).
 • Bransoletka – przedmiot wymagany do odbycia ceremonii przebudzenia. Victor dostał ją razem z instrukcją ceremonii. Podczas urodzin Amber, bransoletka znalazła się w jej rękach.
 • Amulety - miały one za zadanie chronić osoby chcące wejść do tuneli w których ukryta była maska anubisa
 • Brad Lewis Kavanagh (ur. 21 sierpnia 1992 w Whitehaven) – brytyjski wokalista, kompozytor, producent muzyczny, aktor i prezenter.Krzysztof Szczepaniak - (ur. w 1989 roku) – polski aktor dubbingowy, teatralny. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Agata Gawrońska-Bauman (ur. 5 lutego 1969 w Warszawie) – polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, a także reżyser dubbingu.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Izabella Bukowska-Chądzyńska (ur. 14 lutego 1973 roku w Poznaniu) − polska aktorka teatralna, filmowa i głosowa (dubbing filmowy oraz role w Teatrze Polskiego Radia a także użycza głosu w reklamach telewizyjnych i radiowych). Popularność zyskała prowadząc telewizyjny magazyn sensacyjny "SUPERexpress TV".
  Artur Kaczmarski (ur. 12 września 1962 w Lublinie) – polski aktor filmowy i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu, dziennikarz telewizyjny – był prezenterem Dziennika, Flesza i Wydarzeń w TV 4. 8 czerwca 2008 roku pojawił się na antenie nowo powstałej stacji informacyjnej Polsat News, gdzie pracował do 2011 roku. Ukończył studia w 1987 roku. Podkładał głos między innymi Włóczykijowi w polskiej wersji Muminków oraz Farmerowi i Klakierowi w nowszych odcinkach Smerfów.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Robert Jarociński (ur. 8 maja 1976 w Toruniu) – polski aktor teatralny i filmowy. Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej (2002). Od 2002 aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Mąż aktorki Moniki Węgiel
  Louisa Connolly-Burnham (ur. 23 czerwca 1992 w Solihull) – brytyjska aktorka. Znana głównie z roli Shannon Kelly w serialu młodzieżowym Wolfblood. Grała też w roli Shannon Kelly. Grała też w serialu Tajemnice domu Anubisa.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.