• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tajemnica Amy  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Stosunek płciowy, stosunek seksualny (łac. coitus, copulatio; kopulacja) – zbliżenie dwóch osobników odmiennej płci w celu prokreacyjnym lub dla osiągnięcia przyjemności, podczas którego prącie w stanie wzwodu wprowadzane jest do pochwy. Stosunek płciowy prowadzi zazwyczaj do zaplemnienia, umożliwiając zapłodnienie. W odniesieniu do ludzi stosowane są również określenia: współżycie płciowe i współżycie seksualne.

  Tajemnica Amy (ang. The Secret Life of the American Teenager, często skracane do The Secret Life) – amerykański serial telewizyjny stacji ABC Family stworzony przez Brendę Hampton. Swoją premierę miał 1 lipca 2008. Drugi sezon rozpoczął się po ponad roku, dokładnie 22 lipca 2009. W Polsce serial jest emitowany od 9 października 2011 na antenie MTV.

  Kyle XY – amerykański serial telewizyjny stworzony przez Erica Bressa oraz J. Mackyeza Grubera. Od 2006 roku emitowany przez telewizję ABC Family. Od 6 stycznia 2008 roku premierową emisję serialu w Polsce rozpoczęła TVP1, została ona jednak przerwana w trakcie drugiego sezonu. Odtąd kolejne odcinki emitowane są tu nieregularnie i z dużym opóźnieniem. Od 1 czerwca 2008 serial pojawił się w ofercie kanału AXN, gdzie wyemitowano już wszystkie odcinki. Emisja powtórkowa odbywa się także na kanale AXN SciFi.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Odcinek pilotażowy pobił rekord oglądalności seriali ABC Family, który wcześniej należał do Kyle XY, z 2,82 mln widzów, a pierwszy sezon zebrał w sumie 4,50 milionów widzów.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Główną bohaterką serialu jest Amy Juergens (Shailene Woodley). W pierwszym sezonie przedstawione są jej relacje z rodziną i przyjaciółmi, którzy dowiadują się o jej nieplanowanej ciąży. W drugim sezonie świeżo upieczona mama musi pogodzić wychowywanie dziecka i naukę w liceum, co, jak się okazuje, nie jest takie proste.

  Shailene Diann Woodley (ur. 15 listopada 1991 w Simi Valley, w stanie Kalifornia) – amerykańska aktorka, znana głównie z serialu Tajemnica Amy, gdzie wcieliła się w rolę Amy Juergens, nastoletniej matki.Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Tajemnica Amy – emitowanego przez amerykańską stację telewizyjną ABC Family od 1 lipca 2008 r. W Polsce emitowany od 16 października 2011 przez MTV Polska.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Freeform (formalnie znany jako ABC Family) – amerykański kanał telewizyjny o profilu rozrywkowym, należący do Disney-ABC Television Group.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.84 sek.