• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tages-Anzeiger

  Przeczytaj także...
  Blick – największy tabloid w Szwajcarii. Sprzedawanych jest codziennie 275 tys. egzemplarzy, a czyta go 750 tys. ludzi. Niedzielne wydanie pod nazwą „Sonntagsblick” sprzedaje się w 300 tys. egzemplarzy. Właścicielem jest Ringier AG. Ukazuje się od 1959 roku. Koncentruje się na skandalach, przestępstwach i sporcie. Gazeta jest krytykowana za rzekome szukanie sensacji i przeinaczenie faktów.Centrolewica – termin używany na określenie partii o umiarkowanie lewicowych poglądach politycznych i gospodarczych, będących w opozycji do ugrupowań silniej lewicowych, zwłaszcza komunistycznych. Do centrolewicy zalicza się przede wszystkim socjalliberałów oraz większą część Zielonych. Ze względu na ewolucję poglądów, większość partii socjaldemokratycznych, wywodzących się historycznie z ruchu robotniczego i socjalizmu, uznaje się współcześnie za centrolewicowe (np. brytyjska Partia Pracy). Partie centrolewicowe akceptują jako zasadę gospodarkę rynkową. W odróżnieniu od gospodarczych liberałów dopuszczają interwencjonizm państwowy (np. znaczący sektor publiczny).
  Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.

  Tages-Anzeiger - to szwajcarski dziennik o zasięgu krajowym. Siedziba mieści się w Zurychu. Codziennie sprzedawanych jest 195 tys. egzemplarzy, a czyta ją 550 tys. ludzi. Jest jednym z największych dzienników obok Neue Zürcher Zeitung i tabloidu Blick. Po raz pierwszy ukazał się 2 marca 1893 roku i miał 16 stron. Jest to gazeta centrolewicowa. Należy do Tamedia. W niedziele od 1970 roku do gazety dodawany jest Das Magazin, który zawiera głównie komentarze do wydarzeń z mijającego tygodnia. Redaktorami naczelnymi są Res Strehle i Markus Eisenhut.

  Zurych (niem. Zürich; fr. Zurich; wł. Zurigo; romansz Turitg; w miejscowym dialekcie Züri) – miasto w północno-wschodniej Szwajcarii, nad Jeziorem Zuryskim oraz rzekami Limmat i Sihl, stolica kantonu Zurychu; największe miasto i główny ośrodek gospodarczy kraju. Zurych jest największym kompleksem urbanistycznym Szwajcarii.
 • Oficjalna strona
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.