• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tadeusz Molga

  Przeczytaj także...
  Związek Polskich Artystów Plastyków (ZPAP) – stowarzyszenie założone w Krakowie z inicjatywy Tytusa Czyżewskiego oraz Zbigniewa i Andrzeja Pronaszków.Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW) (łac. Universitas Cardinalis Stephani Wyszyński Varsoviae) – warszawski państwowy uniwersytet wywodzący się z Akademii Teologii Katolickiej.
  Malarstwo – obok rzeźby i grafiki jedna z gałęzi sztuk plastycznych. Posługuje się środkami plastycznego wyrazu, np. barwną plamą i linią, umieszczonymi na płótnie lub innym podłożu (papier, deska, mur), a dzieła zwykle są dwuwymiarowe lub dwuwymiarowe z elementami przestrzennymi. Twórczość malarska podlega zasadom właściwym dla danego okresu. Poszukiwanie odmiennych form wyrazu przyczynia się jednak do kształtowania nowych oryginalnych kierunków i niezwykłej różnorodności dzieł malarskich.

  Tadeusz Molga (ur.1955) - polski malarz, konserwator i historyk sztuki. Członek ZPAP.

  Życiorys[]

  Absolwent Akademii Teologii Katolickiej - wydział historii sztuki (dyplom 1981) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - wydział konserwacji malarstwa (dyplom z wyróżnieniem 1986).

  Wcześniejsze studia historii sztuki oraz wieloletnia praca konserwatora i kopisty pozwoliły mu dogłębnie poznać warsztat dawnych mistrzów i opanować stare techniki malarskie. Doświadczenia te wykorzystuje w swojej działalności artystycznej. Inspiruje go malarstwo mistrzów XVII-XIX wieku. Obok obrazów sakralnych tworzy też obrazy marynistyczne , portrety i martwą naturę.

  Historia sztuki – nauka humanistyczna, której przedmiotem są dzieła sztuki oraz piśmiennictwo o sztuce. Klasyczna historia sztuki ogranicza się do zagadnień malarstwa, rzeźby i architektury Europy od paleolitu do współczesności oraz obu Ameryk po 1494 r.Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie – najstarsza wyższa uczelnia artystyczna w Polsce. Jej główna siedziba znajduje się przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 w Warszawie. Od 2012r. jej rektorem jest prof. Adam Myjak.

  Brał udział w licznych wystawach. Prace artysty znajdują się w kościołach, muzeach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

  Tadeusz Molga jest synem artysty malarza Jana Molgi. Z żoną Wiesławą mają czworo dzieci.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Tadeusz Molga.pl - Strona własna
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.117 sek.