• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Tabu - serial telewizyjny  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Edward Charles Morrice Fox OBE (ur. 13 kwietnia 1937 w Londynie) angielski aktor, brat Jamesa, także aktora; ojciec aktorki Emilii Fox. W filmie debiutował w 1962 roku. Najciekawsze kreacje stworzył w obrazach Josepha Loseya. Najbardziej znany z roli płatnego zabójcy w filmie Dzień Szakala w reż. Freda Zinnemanna). Jego role to najczęściej dystyngowani, angielscy dżentelmeni o nienagannych manierach.Edward Thomas Hardy, CBE (ur. 15 września 1977 w Londynie, w dzielnicy Hammersmith) – brytyjski aktor filmowy i producent. Wystąpił w miniserialu HBO Kompania braci (2001) oraz filmach takich jak Helikopter w ogniu (2001), Star Trek: Nemesis (2002), RocknRolla (2008), Incepcja (2010), Wojownik (2011), Szpieg (2011), Mroczny rycerz powstaje (2012), Gangster (2012), Locke (2013) i Mad Max: Na drodze gniewu (2014). Za rolę Johna Fitzgeralda w dramacie przygodowym Zjawa (2015) był nominowany do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego. W 2018 został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

  Tabu (ang. Taboo) – brytyjski dramatyczny serial telewizyjny wyprodukowany przez Scott Free London oraz Hardy Son & Baker dla BBC One i amerykańskiej telewizji kablowej FX. Twórcami produkcji są Tom Hardy, Edward „Chips” Hardy oraz Steven Knight. Serial był emitowany od 7 stycznia 2017 roku przez BBC One. W Polsce Tabu jest w ofercie HBO GO od 8 stycznia 2017 roku a emitowany był od 17 marca 2017 roku na HBO Polska. 6 marca 2017 roku, stacje BBC One i FX zamówiły 2 sezon.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.HBO GO – internetowy serwis wideo na życzenie, oferujący dostęp do filmów, seriali oraz programów z oferty knałów HBO i Cinemax.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Akcja serialu toczy się w 1814 roku, gdy James Keziah Delaney powraca do Londynu z Afryki wraz z diamentami. Mężczyzna postanawia zemścić się na ludziach, którzy doprowadzili do śmierci jego ojca. W spadku po nim dostaje rodzinny biznes handlowy, którego nie zamierza sprzedać Kompanii Wschodnioindyjskiej. Prowadzenie firmy nie jest łatwe, ponieważ James ma wielu wrogów chcących ją przejąć.

  Christopher E. Fairbank (ur. 4 października 1953 w Hertfordshire) – brytyjski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. W kwietniu 1974 ukończył Royal Academy of Dramatic Art i pracował w teatrze, filmie, telewizji, radiu, a także w reklamach radiowych i telewizyjnych, jako narrator filmów dokumentalnych i pokładał głos w kreskówkach. Przez lata zdobył reputację jednego z najbardziej wszechstronnych aktorów swojego pokolenia. Tom Hollander (ur. 25 sierpnia 1967 w Oksfordzie) − angielski aktor, absolwent wydziału literatury na Uniwersytecie Cambridge.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Jessie Buckley (ur. 28 grudnia 1989 w Killarney) – irlandzka aktorka, która wystąpiła m.in. w filmach: Judy, Pod ciemnymi gwiazdami, Doktor Dolittle i serialach: Czarnobyl, Tabu, Wojna i pokój.
  Marina Hands (ur. 10 stycznia 1975 w Paryżu) – francuska aktorka filmowa i teatralna. Laureatka Cezara za główną rolę w filmie Kochanek lady Chatterley (2006) Pascale Ferran. Nominowana wcześniej do tej nagrody za rolę w obrazie Szare dusze (2005) Yves’a Angelo.
  Oona Castilla Chaplin (ur. 4 czerwca 1986 w Madrycie) – hiszpańska aktorka telewizyjna i teatralna, a także tancerka.
  HBO (akronim od Home Box Office) – komercyjna, płatna, amerykańska stacja telewizyjna nadająca głównie filmy największych wytwórni filmowych z Hollywood oraz produkująca własne seriale telewizyjne. Transmituje też wiele walk boksu zawodowego. Dostępna jest głównie przez sieci kablowe. W skład HBO na terenie Polski wchodzi 5 kanałów: HBO HD, HBO 2 HD, HBO, HBO 2 i HBO Comedy. Spółka HBO jest też właścicielem kanału Cinemax.. Dodatkowo jest dostępna wypożyczalnia filmów HBO ON DEMAND (dawniej HBO Digital). W Polsce HBO jest producentem programów rozrywkowych HBO Na Stojaka i HBO Stand Up Comedy Club.
  FX – kanał rozrywkowy, który jest skierowany głównie do mężczyzn, produkowany przez spółkę Fox. Emituje popularne amerykańskie seriale komediowe, kryminalne, dramaty, reality-show i programy rozrywkowe. Program FX przede wszystkim wykorzystuje obszerne archiwa telewizji Fox.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.653 sek.