• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • TVP Katowice  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  EmiTel Sp. z o.o. – wiodący w Polsce operator radiodyfuzji i radiotelekomunikacji, świadczący także inne usługi telekomunikacyjne. Realizuje usługi na rzecz wielu naziemnych nadawców radiowo-telewizyjnych.TVP Polonia (Telewizja Polonia, TV Polonia, TVPolonia) – polski, satelitarny kanał Telewizji Polskiej, skierowany głównie do Polaków mieszkających za granicą. TVP Polonia rozpoczął regularną emisję od 31 marca 1993 roku, choć wcześniej, od 24 października 1992 roku, nadawana była emisja próbna programu.
  Wieża SLR Bytków (Stacja Linii Radiowych Bytków EmiTel) - często błędnie uznawana za własność TVP Katowice

  TVP3 Katowice – ośrodek regionalny TVP z siedzibą w Katowicach przy ulicy Telewizyjnej 1 (na granicy z Siemianowicami i Chorzowem) oraz redakcjami i siedzibami terenowymi w Bielsku-Białej, Częstochowie i Rybniku.

  Letterbox powstaje, gdy obraz ma większy stosunek szerokości do wysokości niż ekran, na którym jest on wyświetlany (zazwyczaj obraz 16:9 wyświetlany na ekranie 4:3). Polega na dodaniu do obrazu poziomych czarnych pasów (kaszet) na górze i na dole.Ulica Telewizyjna w Katowicach − jedna z ważniejszych ulic w katowickiej dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec. Jest granicą między miastami Siemianowice Śląskie i Katowice.

  Spis treści

 • 1 Obszary nadawania
 • 2 Kalendarium (wybrane wydarzenia)
 • 3 Nadajniki naziemne cyfrowe MUX-3 w województwie śląskim
 • 4 Audycje regionalne
 • 5 Logotyp TVP Katowice i plansza wywoławcza
 • 6 Możliwości produkcyjne
 • 7 Programy na antenie ogólnopolskiej
 • 8 Zobacz też
 • 9 Przypisy
 • 10 Linki zewnętrzne
 • Obszary nadawania[]

 • od 3 grudnia 1957 do 31 maja 1975 – emisja w województwach: katowickim i opolskim
 • od 1 czerwca 1975 do 31 grudnia 1998 – emisja w województwach: katowickim, bielskim, częstochowskim i opolskim
 • od 1 stycznia 1999 do 31 grudnia 2004 – emisja w województwach: opolskim i śląskim
 • od 1 stycznia 2005 – emisja w województwie śląskim
 • Czechosłowacja (czes. Československo, słow. Česko-Slovensko lub Československo) – państwo w Europie Środkowej istniejące w latach 1918-1938 i 1945-1992. 1 stycznia 1993 w miejscu Czechosłowacji powstały dwa nowe państwa – Czechy i Słowacja. Kraj graniczył z Niemcami (1949-90: NRD i RFN), Polską, ZSRR (1991: Ukrainą), Rumunią (do 1939), Węgrami i Austrią. Stolicą Czechosłowacji była Praga.TVP Info – kanał informacyjny Telewizji Polskiej. Wystartował on 6 października 2007, zastępując TVP3. Do 31 sierpnia 2013 dzielił pasmo programowe z ośrodkami regionalnymi TVP. Z dniem 1 września 2013 TVP Info stał się typowym kanałem informacyjnym, zaś pasmo programowe ośrodków regionalnych TVP zostało przeniesione do nowego kanału TVP Regionalna.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Częstochowa – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba powiatu częstochowskiego. W latach 1975-1999 była stolicą województwa częstochowskiego. Po reformie administracyjnej w 1999 została włączona do województwa śląskiego.
  SLR Bytków (Stacja Linii Radiowych Bytków) – wieża RTV o wysokości 110 m zlokalizowana w Siemianowicach Śląskich na granicy z Katowicami (dzielnica Bytków). Właścicielem obiektu jest Emitel Sp. z o.o.
  TVS (Telewizja Silesia,Television Schlesien,Telewizja Śląska) – pierwsza regionalna stacja telewizyjna o profilu informacyjno-rozrywkowym. Kanał TVS jest kierowany głównie do mieszkańców województwa śląskiego, obejmującego historyczne ziemie Górnego Śląska i Małopolski (w tym Zagłębie Dąbrowskie i Zagłębie Krakowskie). TVS został stworzony jako konkurencja dla TVP Katowice.
  Aktualności – regionalny serwis informacyjny TVP Katowice, nadawany od 1961. Jego poprzednikiem była Śląska Kronika Telewizyjna, emitowana od 7 grudnia 1957 do 28 kwietnia 1961 a pierwszą spikerką Telewizji Katowice w 1957 została Liliana Czarska. Od 1 kwietnia 2010 redakcją kieruje Iwona Flanczewska-Rogalska. 1 czerwca wraz z programem "Gość Aktualności", wiadomościami sportowymi oraz prognozą pogody tworzą pasmo informacyjne najpierw nadawane od 18:00 do 19:00, od 6 września, od 18:30 do 19:30. 1 maja 2013 roku wieczorne wydanie Aktualności, podobnie jak serwisy innych ośrodków terenowych, zmieniły porę nadawania na godzinę 21:55.
  Siemianowice Śląskie (śl. Śymjanowicy, niem. Siemianowitz, Laurahütte; 1923-27 Huta Laura-Siemianowice) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, położone na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, położone nad rzeką Brynicą, na Wyżynie Śląskiej, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). Jest jednym z ośrodków centralnych konurbacji górnośląskiej.
  Gazeta Wyborcza” (oficjalny skrót GW) – wysokonakładowy, ogólnopolski dziennik społeczno-polityczny wydawany w Warszawie od 8 maja 1989 przez koncern mediowy Agora S.A.. „Gazeta Wyborcza” powstała na podstawie uzgodnień Okrągłego Stołu, początkowo jako organ prasowy NSZZ „Solidarność”, a po zerwaniu współpracy ze związkiem – jako niezależna gazeta. Redaktorem naczelnym pisma jest Adam Michnik.
  Ziarno - katolicki program dla dzieci i ich rodziców emitowany w niedzielne poranki w TVP1 i powtarzany tego samego dnia w TVP ABC.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.