• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • TVP3 Opole  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Miejska Telewizja Opole (inaczej OTV) – prywatna lokalna kablowa stacja telewizyjna, nadająca codzienny program informacyjny Wydarzenia (godz. 18.00; 20.00 i 8.00 oraz 12.00) i szereg programów magazynowych. Wszystkie produkcje dostępne są też na stronie internetowej www.mto.opole.plStara Synagoga w Opolu – synagoga znajdująca się w Opolu przy ulicy Szpitalnej 1, za czasów niemieckich zwanej Hospitalstrasse.

  TVP3 Opole – oddział Terenowy TVP z siedzibą w Opolu.

  Kalendarium[ | edytuj kod]

 • Od początku lat 90. Opolska Redakcja TVP współtworzyła Studio pod bukiem – cotygodniową audycję emitowaną w Telewizji Katowice oraz paśmie rozłącznym Dwójki.
 • 17 stycznia 2000 r. pierwszy raz samodzielnie nadano z Opola, w paśmie rozłącznym TVP2, autorską produkcję – Opolski Serwis Informacyjny; emisja była realizowana w dni powszednie.
 • 28 lutego 2001 – powołanie Opolskiego Ośrodka Regionalnego TVP S.A. w Opolu, podlegającego Oddziałowi Terenowemu w Katowicach
 • W 2001 r. przy ul. Korfantego w Opolu został uruchomiony nadajnik retransmitujący na kanale 10 sygnał TVP Katowice oraz opolskie pasmo rozłączne. Kanał ten zastąpił na tej częstotliwości kodowany kanał Canal+.
 • 1 stycznia 2005 – zgodnie z Ustawą z dnia 2 kwietnia 2004 r. o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji, utworzono Oddział Terenowy TVP SA w Opolu, uniezależniając go tym samym od oddziału katowickiego
 • W lutym 2006 telewizja przeprowadziła się do wyremontowanego budynku – byłej synagogi przy ul. Szpitalnej 1. Od kwietnia do połowy 2008 roku Miejska Telewizja Opole tworzyła na potrzeby TVP codzienny serwis miejski.
 • 31 stycznia 2008 r. uruchomiono nadawanie TVP Opole z RTCN Chrzelice, przez co znacząco zwiększono zasięg, kosztem jakości sygnału w Opolu.
 • 28 kwietnia 2009 r. zwiększenie zasięgu nadawania TVP Opole z 10 kW do 40 kW w RTCN Chrzelice, przez co zasięg dociera teraz do mieszkańców powiatów: oleskiego, namysłowskiego, kluczborskiego, kędzierzyńskiego, głubczyckiego i nyskiego.
 • 1 września 2013 – uruchomienie odrębnego kanału TVP Opole na TVP Regionalna.
 • 2 stycznia 2016 – przekształcenie z TVP Opole na TVP3 Opole w związku ze zmianą nazwy z TVP Regionalna na TVP3.
 • 23 marca 2016 roku dyrektorem TVP3 Opole został Mateusz Magdziarz
 • W sierpniu 2016 roku TVP3 Opole wspólnie z Fundacją PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza przystąpiła do realizacji filmu dokumentalnego „Ziemia Przemówiła” poświęconego tragicznym losom oddziału ktp. Bartka.
 • We wrześniu 2016 roku po raz pierwszy w 11-letniej historii oddziału TVP3 Opole zaprezentowała swoją jesienną ramówkę. Wydarzenie odbyło się na dużym, kinowym ekranie a wzięło w nim udział blisko 100 zaproszonych gości.
 • TVP3 (TVP3 Regionalna, pot. Trójka, Program trzeci Telewizji Polskiej lub Regionalna Trójka) – kanał informacyjno-publicystyczny Telewizji Polskiej (TVP), funkcjonujący w latach 2002-2007; "połączona sieć skoordynowanych programów regionalnych tworzonych i rozpowszechnianych przez oddziały terenowe TVP, z pasmem wspólnym".TVP Regionalna – programy regionalne Telewizji Polskiej SA oraz nazwa tworzonego przez nie od 1994 roku (z przerwą od marca 2002 do 31 sierpnia 2013) tzw. pasma wspólnego.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Jacek Franciszek Socha (ur. 9 września 1954 w Paczkowie) – polski ekonomista, polityk, w latach 2004–2005 minister skarbu państwa w pierwszym i drugim rządzie Marka Belki.
  Wojciech Korfanty (ur. jako Adalbert Korfanty 20 kwietnia 1873 w osadzie Sadzawka (obecnie Siemianowice Śląskie), zm. 17 sierpnia 1939 w Warszawie) – polski przywódca narodowy Górnego Śląska, związany z chrześcijańską demokracją.
  TVP Katowice – ośrodek regionalny TVP z siedzibą w Katowicach przy ulicy Telewizyjnej 1 (na granicy z Siemianowicami i Chorzowem) oraz redakcjami i siedzibami terenowymi w Bielsku-Białej, Częstochowie i Rybniku. Dyrektorem i redaktorem naczelnym ośrodka jest Jerzy Nachel.
  TVP Katowice – ośrodek regionalny TVP z siedzibą w Katowicach przy ulicy Telewizyjnej 1 (na granicy z Siemianowicami i Chorzowem) oraz redakcjami i siedzibami terenowymi w Bielsku-Białej, Częstochowie i Rybniku. Dyrektorem i redaktorem naczelnym ośrodka jest Jerzy Nachel.
  Telewizja Polska S.A. (oficjalny skrót TVP S.A.) – spółka akcyjna Skarbu Państwa, jedyny publiczny nadawca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Nadawca kanałów telewizyjnych: TVP1, TVP 1 HD, TVP2, TVP 2 HD, TVP Polonia, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia, TVP Kultura, TVP HD, TVP Parlament, TVP Seriale oraz TVP Rozrywka i TVP Regionalna. Nadaje w systemie cyfrowym, przy użyciu cyfrowego multipleksu DVB-T (MUX-3), który pokrywa zasięgiem cały kraj, po wyłączeniu telewizji analogowej 23 lipca 2013 roku. Jako jedyna telewizja z 3 największych nadawców w Polsce nie posiada własnej satelitarnej platformy cyfrowej.
  Schlesien Journal (pol. Dziennik Śląski) – cotygodniowy magazyn telewizyjny TVS, TVP Opole i TVP Katowice, realizowany przez Zespół Producencki Pro Futura i z skierowany do mniejszości niemieckiej w Polsce, przede wszystkim na Górnym Śląsku. Emitowany jest od 1992.
  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT lub KRRiTV) – organ państwowy, który według Konstytucji (art. 213 – 215) ma stać na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.