• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • TVN Med

  Przeczytaj także...
  Podstawowa opieka zdrowotna (POZ, lekarz pierwszego kontaktu) - to nazwa zasadniczego elementu opieki zdrowotnej w Polsce.n – polska satelitarna platforma cyfrowa telewizyjno-radiowa ITI działająca od 12 października 2006 do 21 marca 2013. Operatorem tej platformy była spółka ITI Neovision będąca członkiem grupy TVN.
  Lekarz – osoba posiadająca właściwe kwalifikacje, potwierdzone wymaganymi dokumentami, do udzielania świadczeń zdrowotnych, w szczególności do: badania stanu zdrowia, rozpoznawania chorób i zapobiegania im, leczenia i rehabilitacji chorych, udzielania porad lekarskich, a także wydawania opinii i orzeczeń lekarskich, w zakresie swojej specjalizacji (art. 2 ustawy opublikowanej w Dz. U. z 2005 r. Nr 226, poz. 1943).

  TVN Med – tematyczny kanał telewizyjny należący do Grupy TVN. Został uruchomiony 19 października 2006, a zakończył nadawanie 1 stycznia 2009 r.

  Nadawanie[ | edytuj kod]

  Kanał TVN Med był kodowaną stacją telewizyjną kierowaną do wąskiej grupy odbiorców, jaką są lekarze. Pomysłodawcą, autorem opracowania koncepcji TVNmed i pierwszym dyrektorem zarządzającym był psycholog Krzysztof Korona. Dzięki akredytacji Naczelnej Izby Lekarskiej, kanał umożliwiał lekarzom zbieranie punktów edukacyjnych i realizację obowiązku doskonalenia zawodowego. Z drugiej strony fakt odbioru stacji wyłącznie przez czynnych zawodowo lekarzy umożliwiał jej, jako jedynej w Europie, emisję reklam leków dostępnych tylko na receptę, których nie wolno reklamować w mediach ogólnodostępnych. Programy telewizji dostępne były bezpłatnie na platformie cyfrowej Telewizji Nowej Generacji n i w internecie na www.tvnmed.pl. Do 19 października 2007 dekoder telewizji n, umożliwiający odbiór TVN Med, lekarzom Podstawowej Opieki Zdrowotnej użyczany był bezpłatnie. W listopadzie 2008 Grupa TVN podjęła decyzję o zakończeniu transmisji programu telewizyjnego. W ciągu dwóch lat działalności TVN Med, stacji nie udało się uzyskać rentowności, co było założeniem spółki. Grupa ITI zdecydowała się na kontynuowanie projektu, ale wyłącznie w formie platformy internetowej. Spółka złożyła wniosek w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji o uchylenie koncesji TVN Med z dniem 31 grudnia 2008.

  Grupa TVN – polska grupa medialno-rozrywkowa notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Prezesem Grupy TVN od 1 września 2009 roku jest Markus Tellenbach, który zastąpił Piotra Waltera. Grupa TVN należy do Grupy ITI i Canal+ Cyfrowy.

  Od 1 stycznia 2009 audycje są dostępne tylko za pośrednictwem strony internetowej https://zdrowie.tvn.pl.

  Nagrody[ | edytuj kod]

  20 czerwca 2007 – I miejsce w konkursie "Internetowy Hipokrates" na najlepszą stronę medyczną
  16 listopada 2007 – specjalne wyróżnienie w konkursie Hot Bird Awards
  20 listopada 2007 – Lider roku 2007 w Ochronie Zdrowia

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.555 sek.