• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • TVN CNBC  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Dubaj (arab. دبيّ Dubayy) – miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, stolica emiratu Dubaj. Dubaj przyciągnął uwagę świata dzięki nowatorskim i ambitnym projektom budowlanym, imprezom sportowym, konferencjom i rekordom Guinnessa.Bruksela (fr. Bruxelles, nid. Brussel, niem. Brüssel) – miasto i stolica Belgii oraz Unii Europejskiej, położone w środkowej części kraju nad rzeką Senne.
  Stoisko TVN CNBC. W tle logotyp TVN CNBC Biznes obowiązujący w latach 2007-2010

  TVN CNBC (dawniej TVN CNBC Biznes) – nieistniejący kanał biznesowy, należący do Grupy TVN i powstały na bazie redakcji biznesowej TVN24, we współpracy z CNBC Europe, został zastąpiony przez kanał TVN 24 Biznes i Świat. Pomysłodawcą, założycielem i pierwszym szefem stacji był Roman Młodkowski (do końca lipca 2013 roku). Od sierpnia 2013 roku szefem stacji był redaktor naczelny TVN24Adam Pieczyński. Z końcem 2013 roku zakończona została współpraca z CNBC Europe, przez co od 2014 roku kanał nadaje pod nową nazwą i jego charakter wykracza poza informacje biznesowe. Od 1 stycznia 2014 roku w miejscu TVN CNBC pojawił się nowy kanał TVN24 Biznes i Świat, w którym informacje biznesowe wedle zapowiedzi mają zajmować 40% ramówki.

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie – instytucja publiczna mająca na celu zapewnienie możliwości obrotu papierami wartościowymi (takimi jak akcje, obligacje, prawa poboru itp.) oraz niebędącymi papierami wartościowymi instrumentami finansowymi (takimi jak opcje, kontrakty terminowe) dopuszczonymi do obrotu giełdowego. Obrót regulowany jest przez regulamin giełdy, szczegółowe zasady obrotu giełdowego, Komisję Nadzoru Finansowego oraz ustawy:Jan Niedziałek (ur. w 1907 roku – stracony 12 lutego 1943 roku w egzekucji w Lasach Chojnowskich w pobliżu Stefanowa) – ksiądz, profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach.

  Historia[ | edytuj kod]

  TVN CNBC był całodobowym kanałem informacyjnym przekazującym informacje biznesowe, ekonomiczne, z zakresu finansów osobistych i konsumenckich. Kanał był wspólnym przedsięwzięciem Grupy TVN i CNBC Europe. Wszystkie programy TVN CNBC skierowane były zarówno do managerów i właścicieli firm, do inwestorów prywatnych i instytucjonalnych, jak i do tych, którzy po prostu interesowali się polską i światową gospodarką. Programy powstawały w ramach codziennej współpracy redakcyjnej i technologicznej TVN CNBC z CNBC. TVN CNBC dostarczał widzom informacje z międzynarodowych rynków finansowych i z GPW w Warszawie, pokazując na bieżąco to, co dzieje się w gospodarce. Oglądający TVN CNBC inwestorzy mogli reagować na publikowane dane w czasie porównywalnym z inwestorami posługującymi się wyspecjalizowanymi serwisami informacyjnymi (Reuters, Bloomberg). Managerowie natomiast mieli okazję zapoznać się z analizami danych, które właśnie zostały opublikowane. Te same informacje mogły być wykorzystywane również przez osoby prywatne w planowaniu domowych wydatków i inwestycji, a także w szukaniu sposobów ich finansowania. W soboty i niedziele na antenie TVN CNBC relacjonowane były najważniejsze wydarzenia ekonomiczne i gospodarcze, które miały miejsce w minionym tygodniu.

  CNBC Europe - kanał biznesowy z sieci CNBC, jest jedyną ogólnoeuropejską stacją telewizyjną dostarczającą na bieżąco informacje finansowe i biznesowe. CNBC Europe ma siedzibę w Londynie. Kanał dociera do ponad 100 milionów gospodarstw domowych.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.

  Stacją konkurencyjną na rynku polskim jest Polsat News 2, należąca do Grupy Polsat.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Frankfurt nad Odrą (niem. Frankfurt (Oder), dawniej Frankfurt an der Oder) – miasto na prawach powiatu, leżące na zachodnim brzegu Odry, we wschodniej części Niemiec w kraju związkowym Brandenburgia. Leży na wysokości od 19 do 135 m n.p.m. i wraz z polskimi Słubicami (które do 1945 stanowiły jego wschodnią dzielnicę) tworzy aglomerację transgraniczną liczącą ok. 85 tys. mieszkańców. Miasto jest siedzibą Europejskiego Uniwersytetu Viadrina.
  Gazeta Prawna – specjalistyczny dziennik polski wydawany od 22 października 1994 do 12 września 2009 roku (początkowo jako tygodnik) przez Grupę Wydawniczą INFOR S.A. (Od połowy 2008 INFOR Biznes Sp z o.o.). Gazeta publikowała głównie informacje z zakresu prawa i gospodarki; skierowana była do prawników, kadry menedżerskiej, biznesmenów a także pracowników działów kadrowych, płac i księgowości. Jako dziennik zaczęła się ukazywać w 2001 roku. Oprócz stałych rubryk miała także dodatki dotyczące księgowości, podatków, funkcjonowania firm i przedsiębiorstw oraz urzędów publicznych. Redaktorem naczelnym dziennika był Robert Lidke. Właścicielem Gazety Prawnej Ryszard Pieńkowski.
  Polsat News 2, wcześniej do 31 lipca 2014 Polsat News+ – polskojęzyczny kanał telewizyjny publicystyczno-informacyjny. Kanał wystartował 9 czerwca 2014 o godzinie 10:00, zastępując Polsat Biznes.
  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.
  Roman Młodkowski (ur. 2 kwietnia 1971 w Krakowie) – polski dziennikarz, były redaktor naczelny i twórca TVN CNBC, były dyrektor działu serwisów biznesowych TVN.
  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.
  Radosław Wróblewski (ur. 1 maja 1980 w Bydgoszczy) - polski piłkarz grający na pozycji pomocnika. Obecnie trener Zdroju Ciechocinek.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.