• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • TVN 7  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Klub Przygód – przygodowe reality show, w którym dziesięć osób walczyło w Tunezji o 50 tysięcy złotych, wykonując szereg różnych zadań wymagających wysiłku fizycznego i psychicznego.Projekt Lady – polski program rozrywkowy typu reality show nadawany przez TVN latem 2016 roku, realizowany na podstawie brytyjskiego formatu Ladette to Lady (znanego w Polsce pod nazwą Damą być).

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  TVN 7 (znana również jako Siódemka; początkowo TVN Siedem) – kanał telewizyjny należący do Grupy TVN o profilu rozrywkowo-filmowym. Stacja nadaje głównie seriale i filmy fabularne, programy rozrywkowe. Zastąpił kanał RTL 7.

  Historia[ | edytuj kod]

  2002–2007: Początki[ | edytuj kod]

  Koncepcja uruchomienia TVN Siedem pojawiła się na kilka miesięcy przed jego startem. Gdy z początkiem 2002 roku Grupa ITI przejęła kanał RTL 7, w mediach ogłaszano plan zastąpienia go nowym kanałem pod nazwą TVN 2. Ustalono jednak, że cyfra 2 może kojarzyć się widzom z telewizyjną Dwójką. Postanowiono wówczas, że nowa telewizja na polskim rynku medialnym nazywać się będzie TVN 7. Wpływ na tę nazwę miał fakt, że stacja TVN miała pierwotnie nazywać się TV7.

  TVN Turbo – kanał kierowany do mężczyzn, emituje programy motoryzacyjne, sportowe, dla majsterkowiczów, dokumentalne oraz erotyczne. Konkurentem dla stacji jest kanał Polsat Play.Multipleks telewizyjny, multipleks telewizji cyfrowej, multipleks cyfrowy, multipleks naziemnej telewizji cyfrowej, multipleks DVB-T (w skrócie MUX lub MX z ang. multiplex) to pakiet kanałów telewizyjnych, radiowych i dodatkowych usług jednocześnie transmitowanych cyfrowo do odbiorcy w jednym kanale częstotliwości.

  W chwili uruchomienia stacji kontynuowała ona linię programową swojego poprzednika, dokładając do tego jedynie powtórkowe produkcje z głównej anteny TVN. Większość seriali oraz filmów pobierana była z biblioteki programowej RTL 7, jednak z czasem zaczęto zastępować je nowymi produkcjami, bądź też powtórkami z siostrzanej anteny. W TVN Siedem widzowie mieli okazję oglądać także programy informacyjne (Świat na dzień dobry – retransmisja porannego pasma rozwijającego się wtedy TVN24, Aktualności – krótki serwis informacyjny przygotowywany przez redakcję TVN24) oraz konkursy interaktywne pochodzące w dużej mierze z anteny TVN, a później TVN Gra.

  Zakochani po uszy – polski serial obyczajowy emitowany na antenie TVN 7 od 21 stycznia 2019, a także na antenie TVN od 21 stycznia do 18 lutego 2019, oparty na oryginalnym scenariuszu. Serial jest pierwszym polskim serialem codziennym stacji TVN 7, zrealizowanym we współpracy z serwisem internetowym Player. Charakterystyczną cechą serialu są sekwencje InstaStories z udziałem bohaterów, przedstawione na zakończenie każdego odcinka. Hotel Paradise – polski program telewizyjny typu reality show prowadzony przez Klaudię El Dursi i emitowany od 24 lutego 2020 na antenie TVN 7, oparty na amerykańskim formacie Paradise Hotel.

  Ponadto Siódemka zajmowała się emisją wydań „Extra” programów emitowanych równolegle w głównym TVN, było tak m.in. z programem Misja Martyna czy Big Brother.

  Wcześniej stacja wyświetlała także reality show m.in.: własne – Klub Przygód oraz The Trip i powtórki z TVN: Big Brother, Wyprawa Robinson, Agent oraz seriale dokumentalne TVN. W pierwszych miesiącach istnienia w TVN Siedem kontynuowano tradycję pokazywania serii anime (np. Dragon Ball) i kreskówek. W 2003 roku seriale animowane usunięto z ramówki.

  "Usta usta" – polski serial komediowo-obyczajowy emitowany na antenie TVN od 6 marca 2010 do 3 maja 2011. Adaptacja brytyjskiej produkcji Cold Feet.TTV (Twoja Telewizja) – kanał telewizyjny o charakterze społeczno-interwencyjnym. Stacja ruszyła 2 stycznia 2012. Obecnie 50,55% jej udziałów posiada Grupa TVN.

  2008–2009: Zmiana wizerunku stacji[ | edytuj kod]

  1 września 2008 odświeżeniu uległ wizerunek stacji. Wprowadzono nowe logo, którego podstawą jest cyfra siedem, wkomponowana w biało-fioletowe koło, a tym samym zmieniono nazwę kanału na TVN 7. Stacja zyskała nową oprawę graficzną i muzyczną.

  Program został podzielony na pasma tematyczne, które odróżniały charakterystyczny język graficzny i kolor. Odmieniony wizerunek kanału miał wyznaczać nowy profil widza – odbiorcę młodego, aktywnego, z dużego miasta. Zmianom towarzyszyło wprowadzenie do ramówki wielu nowych pozycji.

  Szkoła – polski serial telewizyjny nadawany w stacji TVN od 1 września 2014 roku. Akcja serialu toczy się głównie w Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącym nr 44 im. Adama Mickiewicza w Krakowie.RTL 7 – był jedną z telewizji komercyjnych nadających w Polsce w latach 1996-2002. Stacja została uruchomiona przez koncern CLT-UFA (dziś RTL Group) oraz Universal Studios.

  2010–2014: Nowe technologie i produkcja własna[ | edytuj kod]

  Od 1 grudnia 2010 program jest dostępny na MUX 2 naziemnej emisji DVB-T. Od 4 listopada 2011 roku program jest dostępny także w wersji HD.

  Od 16 lutego do 31 maja 2012 stacja TVN 7 emitowała pierwszy polski serial telewizyjny powstający na potrzeby kanału – Reguły gry. Serial został zrealizowany na podstawie amerykańskiego serialu CBSSposób użycia.

  19 grudnia 2012 rozpoczęto emisję testową TVN 7 HD w Warszawie na Multipleksie testowym Naziemnej Telewizji Cyfrowej (wraz z programem TTV HD).

  DVB-T (ang. Digital Video Broadcasting – Terrestrial) – standard telewizji cyfrowej DVB nadawanej naziemnie, opublikowany po raz pierwszy w roku 1997. Cyfrowe wideo, dźwięk i dane dodatkowe są przesyłane w strumieniu transportowym MPEG przy użyciu modulacji COFDM. Do kompresji audio/wideo wykorzystano standard MPEG-2, zastąpiony ostatnio przez MPEG-4 (H.264). Następcą standardu DVB-T jest DVB-T2, który zostaje sukcesywnie wprowadzany w Wielkiej Brytanii (BBC).TVN Gra – nieistniejący kanał telewizyjny Grupy ITI, który wystartował 3 października 2005 (ósme urodziny TVNu), a zakończył emisję 31 maja 2008 (o godzinie 22:57). Szefem TVN Gra była Małgorzata Gratys. Od zakończenia emisji TVN Gra do sierpnia 2008 na falach tej stacji emitował program Mango 24.

  2014–2018: Zmiana wizerunku stacji[ | edytuj kod]

  Od 1 września 2014 na antenie obecna jest czwarta oprawa graficzna, w której dominują kolory: pomarańczowy, fuksja i antracyt. Pojawiło się również odmienione logo, stylem nawiązujące do znaku graficznego głównej stacji. Zmianie uległa także oprawa muzyczna. W stacji pojawiły się dwa nowe pasma: telenowelowe „Rozkochane popołudnie” i dokumentalne „Dokument w Siódemce”.

  Sposób użycia (ang. Rules of Engagement, dosł. „Zasady Zaangażowania”) – amerykański serial komediowy nadawany przez stację CBS od 5 lutego 2007 roku. W Polsce nadawany był przez TV 4 od 22 czerwca 2007 roku. Od 6 stycznia 2008 przez stację Polsat. Od 4 czerwca 2010 roku jest nadawany przez Comedy Central Polska.HDTV (ang. High Definition TV) – telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest ogólnym określeniem sygnału telewizyjnego o rozdzielczości większej niż standardowa (PAL lub NTSC).

  Od 2019: Plany rozwoju stacji[ | edytuj kod]

  W styczniu 2019 premierę miał drugi serial stacji TVN 7 – Zakochani po uszy, który przez pierwsze kilkanaście dni emitowany był również na antenie TVN. Ponadto 17 marca 2019 premierę miała również nowa edycja programu Big Brother, której premierowy odcinek został obejrzany przez 2,23 mln widzów, ustalając przy tym rekord oglądalności stacji. Od 24 lutego 2020 stacja emituje nowe reality-show Hotel Paradise, a także premierowe odcinki seriali 19+, Szkoła i programu Ślub od pierwszego wejrzenia emitowanych wcześniej na antenie TVN. Przyczyną przeniesienia emisji do TVN 7 są powody związane z konsekwentną strategią wzmacniania stacji pod kątem młodszej widowni oraz budowania zróżnicowanej oferty kanałów w portfolio nadawcy.

  Ukryta prawda – polski serial gatunku docu reality, który jest emitowany w telewizji TVN od 13 lutego 2012 roku od poniedziałku do piątku w miejscu programów Sędzia Anna Maria Wesołowska oraz Sąd Rodzinny.Reguły gry – polski serial komediowy w reżyserii Bartłomieja Ignaciuka emitowany od 16 lutego 2012 do 31 maja 2012 w telewizji TVN 7. Okres zdjęciowy trwał od 4 grudnia 2011 roku. Emitowany jest w czwartki o godzinie 20. Serial został zrealizowany na podstawie amerykańskiego serialu Sposób użycia.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Sędzia Anna Maria Wesołowska − serial dokumentalno-fabularny z gatunku court show, emitowany przez telewizję TVN od 6 marca 2006 r.od poniedziałku do piątku(do 29 lutego 2008 roku) o 16.15 , od 3 marca 2008 roku w poniedziałki, środy i piątki . 1 września 2007 roku emisję przeniesiono na godzinę 17.25 , a od 6 października 2008 roku na 16:55. Powstały 634 odcinki w 12 seriach. Produkowany był na licencji Constantin Entertainment, wzorowany na niemieckim serialu Sędzia Aleksander Hold (niem. Richter Alexander Hold), reżyserowany przez Macieja Świerzawskiego. Serial emitowany jest także w formacie anamorfotycznym 16:9 na kanale TVN HD. Od 1 lutego 2012 roku serial Sędzia Anna Maria Wesołowska od 1 odcinka emituje stacja TVN 7.
  Dragon Ball (jap. ドラゴンボール, Doragon Bōru) – manga i anime stworzone przez Akirę Toriyamę, luźno oparte na motywach zaczerpniętych z chińskiej powieści Wędrówka na zachód. Manga składa się z 42 tomów oraz specjalnego tomu wydanego przez autora z okazji rocznicy, mówiącego o tym, jak ojciec Goku (Bardrock) walczy z Chilledem. Anime natomiast składa się z 3 serii – Dragon Ball i Dragon Ball Z opartych na mandze, a także Dragon Ball GT, w której tworzeniu Toriyama nie miał wielkiego udziału (tworzył jednak szkice postaci i scenerii). Od 5 kwietnia 2009 roku emitowana była odświeżona wersja serii "Z" (z niewielkimi zmianami) pod tytułem Dragon Ball Kai, lecz nie przedstawiono w niej ostatniej "sagi Buu". Na początku grudnia 2011 roku ukazał się epizod, w którym Bardock uzyskuje poziom Super Saiyanina (Saikyo Super Saiyan Secret). Epizod napisany został przez Akirę Toriyamę, a projekt OVA stworzony został przez Naho Ōishi.
  Sąd rodzinny – serial dokumentalno-fabularny z gatunku court show emitowany przez telewizję TVN od 4 marca 2008 roku do 2 października 2008 roku we wtorki i czwartki o 17.25. Od 7 października 2008 roku do 22 grudnia 2011 serial emitowano we wtorki i czwartki o godzinie 16:55 (17:55 na kanale TVN HD+1). Powtórki Sądu rodzinnego " obecnie emituje stacja TVN7.
  TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.
  Agent – pierwszy program typu reality show w polskiej telewizji, emitowany na antenie TVN w latach 2000-2002 (trzy edycje) na licencji belgijskiego programu De Mol (Kret). Polską edycję prowadził Marcin Meller. Producentem była Ewa Leja.
  Wyprawa Robinson – program typu reality show, nagrywany latem, a emitowany jesienią 2004 roku. Widowisko nadawane było na antenie TVN w poniedziałki oraz wtorki o godzinie 21.30. Program prowadził Hubert Urbański.
  BrzydUla – polski serial komediowy emitowany w telewizji TVN od 6 października 2008 roku do 22 grudnia 2009 wzorowany na kolumbijskiej telenoweli Brzydula.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.