TSR

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 • TSR (ang. Terminate and Stay Resident) – program rezydentny w DOS
 • TSR (ang. Total shareholder return) – całkowita stopa zwrotu
 • TSR (ang. Traffic Sign Recognition) – system, który rozpoznaje znaki drogowe umieszczone przy drodze i pokazuje je na desce rozdzielczej
 • TSR (ang. Tactical Studies Rules) – twórcy systemu Dungeons & Dragons, obecnie część Wizards of the Coast
 • TSR (ang. solution focused brief therapy – SFBT) – podejście terapeutyczne skoncentrowane na rozwiązaniach
 • TSR – szwajcarski kanał telewizyjny w języku francuskim
 • TSR (ang. The Tall Ships' Races) – międzynarodowy zlot żaglowców połączony z regatami
 • telewizyjna stacja retransmisyjna – obiekt nadawczy małych mocy mający na celu uzupełnienie luk w zasięgu pokrycia większych obiektów sygnałem telewizyjnym
 • TSR Kalnica „Góra Wideta” – telewizyjna stacja retransmisyjna, znajdująca się w Kalnicy
 • TSR Trójca „Góra Jaworów” – telewizyjna stacja retransmisyjna, znajdująca się w Trójcy
 • TSR Bircza „Góra Kamienna” – telewizyjna stacja retransmisyjna, znajdująca się w Birczy
 • TSR Bircza "Góra Kamienna" – telewizyjna stacja retransmisyjna umieszczona na maszcie o wysokości 33 m, znajdująca się w Birczy przy ulicy ks. Okońskiego. Użytkownikiem stacji jest EmiTel.Kalnica – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie leskim, w gminie Cisna przy drodze wojewódzkiej nr 897. Kalnica tzw. Górna położona jest ok. 600 m n.p.m., na wschodnim stoku góry Krzemienna, zaś przez dolną część wsi przepływa rzeka Wetlina będąca prawobrzeżnym dopływem Solinki.
  Warto wiedzieć że... beta

  TSR Góra Wideta – telewizyjna stacja retransmisyjna z wieżą o wysokości 36 m, zlokalizowana na Widecie, koło Kalnicy. Właścicielem obiektu jest EmiTel sp. z o.o.
  Całkowita stopa zwrotu dla akcjonariuszy (ang. TSR - Total Shareholder Return) – wskaźnik ekonomiczny łączący wewnętrzne i zewnętrzne podejście do analizy przedsiębiorstwa. Określa stopę zwrotu inwestorów z posiadania akcji danego przedsiębiorstwa w danym okresie. Jest to zatem dobry miernik przyrostu wartości dla akcjonariusza.
  DOS (ang. Disk Operating System) – pierwszy przenośny (Disk) system operacyjny OS komputerów PC i mikrokomputerów lat 80. rezydujący nad BIOS-em, zawierający m.in. rozszerzenia programowe procedur sprzętowych BIOSu i interpreter komend. DOS zawiera niektóre doświadczenia systemu klasy CP/M.
  Bircza (ukr. Бiрча) – wieś w Polsce (do 1934 miasto), położona w województwie podkarpackim, w powiecie przemyskim (do 21 sierpnia 1945 w powiecie dobromilskim), na Pogórzu Przemyskim; siedziba gminy Bircza.
  Program rezydentny (TSR, Terminate and Stay Resident) – program załadowany do pamięci operacyjnej komputera w dowolnej chwili jako "back stage" - "proces w tle" i pozostający w stałej gotowości do wykonania. Program rezydentny obsługuje w czasie rzeczywistym właściwe sobie wywołania lub przerwania.
  Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach (ang. solution focused brief therapy) – terapia skoncentrowana na osiągnięciu określonego przez klienta celu, a nie analizie problemu czy deficytów, które uświadomiły mu potrzebę szukania wsparcia. Przedmiotem jej zainteresowania nie jest więc przeszłość, a raczej teraźniejszość i przyszłość. O tyle zajmuje się historią życia klienta, o ile można z niej odczytać jego mocne strony, cenne doświadczenia i sposoby radzenia sobie z wcześniejszymi kryzysami.

  Reklama