• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • T-Mobile na kartę

  Przeczytaj także...
  SIMextra – dodatkowa usługa dostępna w wielu sieciach telefonii komórkowej bez względu na używany model telefonu. SIMextra jest wbudowane w karty SIM większości sieci komórkowych. Operator oznacza wszystkie karty SIM symbolem "@" dla kart 32k lub "#" dla 64k na końcu numeru seryjnego.Karta SIM (ang. Subscriber Identity Module: moduł identyfikacji abonenta) – plastikowa karta elektroniczna wielkości karty kredytowej (85 × 54 mm, Full size), wielkości paznokcia (25 × 15 mm, Mini-sim), mniejsza (15 × 12 mm, Micro-sim) lub najmniejsza (12,3 × 8,8 mm, Nano-sim) z wbudowaną pamięcią i mikroprocesorem.
  Jakub Władysław Wojewódzki znany jako Kuba Wojewódzki (ur. 2 sierpnia 1963 w Koszalinie) – polski dziennikarz muzyczny i radiowy, publicysta, perkusista, showman, satyryk i felietonista. Związany z telewizją TVN, radiem Eska Rock i tygodnikiem Polityka.

  T-Mobile na kartę (dawniej Tak Tak - T-Mobile na kartę) – polska marka usług typu prepaid należąca do operatora sieci T-Mobile, firmy T-Mobile Polska (dawniej Polska Telefonia Cyfrowa).

  Historia[]

  Marka powstała w czerwcu 1998 r. jako Era Tak Tak. 5 czerwca 2011 roku w związku z rebrandingiem, nazwa usługi została zmieniona na Tak Tak - T-Mobile na kartę. Operator stopniowo rezygnując z marki Tak Tak zmienił ostatecznie nazwę usługi na T-Mobile na kartę. Obecnie pozostałości po dawnej marce widać w nazwie jednej z taryf oferty - Nowy Tak Tak.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Heyah (czytaj: heja) – polska marka usług telefonii komórkowej, działającej w systemie prepaid. Operatorem sieci Heyah jest T-Mobile Polska, do której należy także sieć T-Mobile. Do 2009 roku Heyah oferowała jedynie karty SIM, doładowania i usługi, później uzupełniła ofertę o sprzedaż telefonów komórkowych. Logo Heyah jest stylizowany kształt pięciopalczastej dłoni uzupełniony stylizowaną na uliczne graffiti nazwą.

  Charakterystyka[]

  Z T-Mobile na kartę można korzystać dzięki specjalnej, aktywnej karcie SIM, posiadającej określony limit czasu połączeń. Zarządzanie kontem jest możliwe także przez Internet oraz przez BOK. Jako jedyny z operatorów działających w Polsce, pobiera opłatę za sprawdzenie stanu konta kodem USSD, co wywołało pewne kontrowersje pośród użytkowników. Opłata ta wynosi 4 gr. za jedno sprawdzenie konta. W listopadzie 2015 roku zrezygnowano z pobierania opłaty.

  Multimedia Messaging Service (MMS) – rozszerzenie funkcji SMS i EMS o możliwość przesyłania multimediów takich jak grafika, animacje, wideoklipy, dźwięki itp. Pierwotnie MMS zaplanowany został jako usługa dla telefonii trzeciej generacji (UMTS), której jednak wprowadzenie było odwlekane w czasie, więc producenci wprowadzili tę opcję już wcześniej (określana jest jako technologia 2,5G). Obecnie prawie każdy nowy telefon posiada funkcję MMS.T-Mobile (dawniej Era) – sieć telefonii komórkowej w Polsce. Operatorem sieci jest T-Mobile Polska należąca do Telekom Deutschland.

  Do usług należy zaliczyć: GPRS, MMS, SIMextra i inne.

  Taryfy[]

  System prepaid T-Mobile na kartę tworzą trzy taryfy:

 • Nowy Tak Tak
 • Hot
 • Frii
 • Reklamy[]

  Przez długi czas charakterystyczną maskotką oferty Tak Tak był pingwin. W późniejszym czasie w kampanii reklamowej zaangażowano między innymi zespół Sugababes oraz Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego.

  Zobacz też[]

 • T-Mobile
 • Heyah
 • Linki zewnętrzne[]

 • T-Mobile na kartę
 • Michał Figurski (ur. 16 maja 1973 w Moskwie) – polski prezenter i producent radiowo-telewizyjny, dziennikarz muzyczny i konferansjer. Jest synem Zbigniewa Figurskiego.Prepaid (ang. pre - przed, paid - opłacony), sprzedaż przedpłacona, sprzedaż określonych towarów lub usług na zasadach przedpłaty.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Sugababes to żeńskie trio grające muzykę pop, pochodzące z Londynu w Wielkiej Brytanii. Grupa została utworzona w 1998. Od tego czasu wydała na rynek dwadzieścia jeden singli oraz sześć albumów, które znalazły się w TOP 40 światowej listy przebojów, włączając w to sześć piosenek i dwie płyty na pierwszym miejscu brytyjskiego odpowiednika zestawienia. Od powstania, trio wkroczyło ze swymi singlami do tamtejszego TOP 10 z największą ilością oryginalnie nagranych kompozycji od czasów The Supremes i Bananarama. W 2003 roku wygrało ono nagrodę Brit Award zatytułowaną "Best Dance Act", a w 2006 ogłoszono je najlepszą żeńską formacją XXI wieku za Brytyjskie Single-Hity i Albumy.
  T-Mobile Polska S.A. – operator sieci telefonii komórkowej GSM 900/1800/1900, UMTS oraz LTE. Największy operator komórkowy w Polsce, obsługujący 15,7 mln klientów. Świadczy usługi telekomunikacyjne dla klientów indywidualnych i biznesowych. Dzięki rozpoczętej w 2014 roku integracji z GTS Poland może oferować, oprócz usług mobilnych i stacjonarnych, także zakres usług ICT. Tym samym z operatora mobilnego, T-Mobile Polska stał się operatorem zintegrowanym. Klienci T-Mobile mają możliwość korzystania z usług finansowych w ramach T-Mobile Usługi Bankowe.
  Biuro obsługi klienta (skrót: BOK), centrum obsługi klienta – całość infrastruktury służącej przedsiębiorcom do masowego kontaktu z klientami przy użyciu jednego bądź wielu środków komunikacji, zwłaszcza indywidualnych.
  General Packet Radio Service (GPRS) – technika związana z pakietowym przesyłaniem danych w sieciach GSM. Oferowana w praktyce prędkość transmisji rzędu 30-80 kb/s umożliwia korzystanie z Internetu lub z transmisji strumieniowej audio/wideo. Użytkownik płaci w niej za faktycznie wysłaną lub odebraną ilość bajtów, a nie za czas, w którym połączenie było aktywne. GPRS nazywane jest często "technologią" 2.5G, ponieważ stanowi element ewolucji GSM (jako telefonii komórkowej drugiej generacji) do sieci w standardzie 3G.
  Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie "między-sieć") – ogólnoświatowa sieć komputerowa, określana również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.