• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • T-Mobile Polska  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Era (początkowo Era GSM, obecnie T-Mobile) − sieć telefonii komórkowej w Polsce, działająca w latach 1995−2011, której operatorem była Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o.. W wyniku przejęcia pakietu większościowego PTC (pozostała operatorem) przeprowadzono rebranding i od 5 czerwca 2011 roku sieć działa pod międzynarodową marką T-Mobile.Deutsche Telekom AG jest największą, niemiecką firmą telekomunikacyjną i zarazem największym operatorem telekomunikacyjnym w Unii Europejskiej. Spółka notowana jest na giełdzie frankfurckiej na platformie XETRA oraz na NYSE: DT (skrót: DTAG).
  Skład zarządu[edytuj kod]

  Skład osobowy:

 • Adam Sawicki, Prezes Zarządu
 • Jens Becker, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Finansowych
 • Elżbieta Wójcik, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Rynku Prywatnego
 • Igor Matejow, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Rynku Biznesowego
 • Thomas Lips, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Technologii i Innowacji
 • Rada Nadzorcza[edytuj kod]

  Skład osobowy:

  Postpaid – zwany również systemem abonamentowym. System nabywania usług, za które płacimy po skorzystaniu z nich. Opłaty naliczane są cyklicznie (np. co miesiąc), zazwyczaj w formie tzw. abonamentu.Infrastructure as a Service (IAAS, z ang. "infrastruktura jako usługa") – jeden z modeli chmury obliczeniowej. Jest to usługa polegająca na dostarczeniu przez dostawcę całej infrastruktury informatycznej, takiej jak np. wirtualizowany sprzęt, skalowany w zależności od potrzeb użytkownika.
 • Michael Wilkens – Wiceprzewodniczący RN
 • Uli Kühbacher – Sekretarz RN
 • Ulrike Michel – Członek RN
 • Kerstin Günther – Członek RN
 • Usługi[edytuj kod]

  Dla biznesu[edytuj kod]

  W czerwcu 2014 roku GTS Central Europe formalnie dołączył do Grupy Deutsche Telekom. W związku z tym spółki GTS Poland oraz T-Mobile Polska rozpoczęły proces integracji, którego celem było połączenie technologii oraz infrastruktury telekomunikacyjnej. Od 15 stycznia 2015 roku obie spółki oferowały swoje usługi pod marką T-Mobile. Na początku kwietnia 2015 roku, spółka GTS Poland została formalnie przekształcona w T-Mobile Poland. Proces integracji firm T-Mobile Poland (wydzielonej z GTS Poland) oraz T-Mobile Polska zakończył się w czerwcu 2015 roku, i działalność prowadzona jest wyłącznie przez T-Mobile Polska. Spółka z operatora mobilnego stała się operatorem zintegrowanym. Klienci biznesowi T-Mobile mogą korzystać z rozwiązań telekomunikacyjnych i informatycznych:

  16 września jest 259. (w latach przestępnych 260.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 106 dni.Long Term Evolution (LTE) – standard bezprzewodowego przesyłu danych będący następcą systemów trzeciej generacji, rozwijany przez konsorcjum 3GPP. Głównymi celami nowego standardu jest zwiększenie możliwości telefonii komórkowej poprzez zwiększenie prędkości przesyłania danych, zmniejszenie opóźnień, zwiększenie efektywności spektralnej łączy radiowych, zmniejszenie kosztów transmisji danych, uproszczenie architektury.
 • w obszarze komunikacji stacjonarnej: z telefonii stacjonarnej realizowanej w dowolnej technologii, infolinii telefonicznych, czy połączeń tele- lub wideokonferencyjnych, a także narzędzi zdalnej współpracy tzw. Unified Communications;
 • w obszarze sieci teleinformatycznych, z rozwiązań i technologii do budowania prywatnych, rozległych sieci firmowych (VPN);
 • w obszarze rozwiązań umożliwiających przechowywanie i przetwarzanie danych T-Mobile posiada dostępne na rynku usługi, tj. przestrzeń w centrum danych dla kolokacji serwerów lub serwerów dedykowanych, usługi backupu, storage'u czy rozwiązań w chmurze (w modelu IaaS);
 • w obszarze dostępu do Internetu, klienci mogą korzystać ze stałych łącz symetrycznych, a inni operatorzy telekomunikacyjni także z usługi IP Transit;
 • usługi mobilne: telefoniczne i transmisji danych.
 • Teleinformatyka, ICT (akronim od ang. Information and Communication Technologies) – dział telekomunikacji i informatyki, zajmujący się technologią przesyłu informacji oraz narzędziami logicznymi do sterowania przepływem oraz transmisją danych za pomocą różnych medium. Jest obecnie uznawane za jedną z ważniejszych gałęzi IT.VPN (ang. Virtual Private Network, Wirtualna Sieć Prywatna) – tunel, przez który płynie ruch w ramach sieci prywatnej pomiędzy klientami końcowymi za pośrednictwem publicznej sieci (takiej jak Internet) w taki sposób, że węzły tej sieci są przezroczyste dla przesyłanych w ten sposób pakietów. Można opcjonalnie kompresować lub szyfrować przesyłane dane w celu zapewnienia lepszej jakości lub większego poziomu bezpieczeństwa.


  Podstrony: [1] 2 [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  T-Mobile Polska S.A. – operator sieci telefonii komórkowej GSM 900/1800, UMTS 900/2100 oraz LTE 800/1800/2600. Obecnie jest czwartym operatorem komórkowym w Polsce pod względem liczby abonentów, obsługujący ponad 12 mln klientów. Świadczy usługi telekomunikacyjne dla klientów indywidualnych i biznesowych. Dzięki rozpoczętej w 2014 roku integracji z GTS Poland może oferować, oprócz usług mobilnych i stacjonarnych, także zakres usług ICT. Tym samym z operatora mobilnego, T-Mobile Polska stał się operatorem zintegrowanym. Klienci T-Mobile mają możliwość korzystania z usług finansowych w ramach T-Mobile Usługi Bankowe.
  GTS Poland to operator telekomunikacyjny i dostawca usług centrum danych, obsługujący ponad 7000 klientów biznesowych, wśród których są międzynarodowe korporacje, duże przedsiębiorstwa, małe i średnie firmy, a także inni operatorzy telekomunikacyjni i jednostki administracji publicznej. Firma jest wymieniana wśród największych firm w Polsce - znalazła się na „Liście 500” Rzeczpospolitej w kwietniu 2013 roku.
  MTV Mobile − międzynarodowa marka usług telefonii komórkowej, będąca własnością koncernu mediowego Viacom, właściciela stacji telewizyjnych z logo MTV. Jest obecna w kilku krajach Europy - w Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, Szwajcarii i we Włoszech (do 2012).
  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (skrót – sp. z o.o.) – forma prawna przedsiębiorstw tworzona przez jedną lub więcej osób, zwanych wspólnikami, które odpowiadają za zobowiązania przedsiębiorstwa w ograniczonym zakresie. Spotykana w licznych krajach Europy, w tym w Polsce.
  UMTS (ang. Universal Mobile Telecommunications System, pol. Uniwersalny System Telekomunikacji Ruchomej) – najpopularniejszy obecnie standard telefonii komórkowej trzeciej generacji.
  Telefonia komórkowa czwartej generacji (4G) - standard telefonii komórkowej, następca 3G. Polega na przesyłaniu dźwięku i danych za pomocą komutacji pakietów opartej na IP. Posiada uproszczoną architekturę sieci szkieletowej oraz polepszoną przepływność w sieci radiowej w stosunku do poprzednich standardów.
  Heyah (czytaj: heja) – polska marka usług telefonii komórkowej, działającej w systemie prepaid. Operatorem sieci Heyah jest T-Mobile Polska, do której należy także sieć T-Mobile. Do 2009 roku Heyah oferowała jedynie karty SIM, doładowania i usługi, później uzupełniła ofertę o sprzedaż telefonów komórkowych. Logo Heyah jest stylizowany kształt pięciopalczastej dłoni uzupełniony stylizowaną na uliczne graffiti nazwą.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.