• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Szymon Majewski

  Przeczytaj także...
  Kiler – polska komedia sensacyjna w reżyserii Juliusza Machulskiego, wyprodukowana w 1997 roku. Zdjęcia plenerowe: Warszawa, Anin, Modlin.Niania – polski serial komediowy w reżyserii Jerzego Bogajewicza, emitowany na antenie telewizji TVN od 10 września 2005 (oraz od V sezonu w TVN HD) do 24 października 2009. Zdobywca Telekamery 2007 i 2008 z rekordową ilością głosów, w kategorii serial komediowy.
  Telekamery 2006 – dziewiąte wręczenie nagrody Telekamery Tyle Tygodnia za rok 2005 dla postaci telewizyjnych. Gościem zagranicznym była Laura Dern. Nagrody przyznano w 9 kategoriach. Ponadto nagrodę za całokształt twórczości, Złote Spinki, otrzymał Jerzy Hoffman. Gala odbyła się 23 stycznia 2006.

  Szymon Majewski (ur. 1 czerwca 1967 w Warszawie) – polski dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, satyryk i aktor.

  Wykształcenie[]

  Absolwent XXI LO w Warszawie. Z wykształcenia technik autoklawów medycznych – sterylizacja gazowa i parowa.

  Radio – dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych.Wiktory są nagrodami Akademii Telewizyjnej przyznawanymi od 1985 roku. Pomysłodawcą tej nagrody jest dziennikarz telewizyjny Józef Węgrzyn. Przyznaniem tej nagrody honoruje się wybitne osobowości małego ekranu, ludzi, którzy dzięki swej osobowości, wiedzy czy umiejętnościom zapisali się w pamięci telewidzów.

  Kariera[]

  W latach 1990-2005 i ponownie od 2014 pracuje w Radiu Zet, prowadził w tej rozgłośni takie programy jak: Sponton, Szymoniada i Majewiada, brał udział w programie Grupa Szczepana. Od lipca 2014 prowadził w Radiu Zet audycję PogoDyńka, a od września 2014 był gospodarzem programu Bułka z Szymkiem. Od września 2015 roku prowadzi wywiady z gwiazdami w programie Nie mam pytań.

  Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski (PKO Bank Polski, PKO BP) – polski bank uniwersalny założony w 1919 jako Pocztowa Kasa Oszczędności, spółka akcyjna notowana od 2004 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie; największy bank uniwersalny w Polsce; od 2009 prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.Radio ZET – polska komercyjna stacja radiowa. Jedna z pierwszych prywatnych stacji radiowych działających w Polsce. Obecnie należy do holdingu Eurozet. Redaktorem naczelnym stacji jest Rafał Olejniczak. Obok RMF FM jest to najchętniej słuchana rozgłośnia radiowa w Polsce.
  Szymon Majewski jako Ędward Ącki podczas happeningu w Sejmie w 2007 roku

  Współpracownik kilku stacji telewizyjnych (TVP, Canal+; prowadził programy Słów cięcie gięcie, Sympatyczny program dla miłych ludzi, Szymon mówi Show oraz Rebusy SZ. Majewskiego). Występował w talk show Wieczór z Alicją.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Świry - plebiscyt organizowany cyklicznie od roku 2001 przez GWSH - Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową im. Wojciecha Korfantego w Katowicach we współpracy z TVP2, a ostatanio z TVS.

  Od marca 2004 roku pracował w telewizji TVN. W latach 2004-2005 prowadził program Mamy Cię!. Od września 2005 do czerwca 2011 był gospodarzem programu satyrycznego Szymon Majewski Show. Jesienią 2011 występował w programie HDw3D Telewision. Wiosną 2012 był gospodarzem programu Szymon na żywo. 29 listopada 2012 roku po ośmiu latach pracy odszedł z TVN-u.

  MediaTory – studenckie nagrody dziennikarskie przyznawane polskim dziennikarzom. Nagrodzonych wybierają w plebiscycie studenci dziennikarstwa z 13 uczelni państwowych z całej Polski. MediaTory organizuje Stowarzyszenie MediaTory oraz studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego z Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nagrody są przyznawane corocznie od 2007 r..Fenomen „Przekroju” – nagroda przyznawana przez tygodnik „Przekrój” na drodze plebiscytu redakcyjnego, mająca co roku wskazywać osoby i zdarzenia z roku poprzedniego uznane za najbardziej fenomenalne. Pierwsza edycja tego plebiscytu odbyła się w roku 2005 z okazji rocznicy 60-lecia tygodnika.

  Od 19 marca 2012 do 28 lutego 2014 razem z Igą Mackiewicz prowadził poranny program Radia Eska – Szymorning, który nadawany był w dni powszednie od 7:00 do 9:00.

  10 grudnia 2012 założył kanał na YouTube SzymonMajewskiSam. Pierwszy odcinek jego internetowego programu o nazwie Szymon Majewski SuperSam ukazał się 13 grudnia 2012.

  Obecnie prowadzi dwie audycje na antenie Radia ZET - Nie mam pytań oraz Nie-Poradnik małżeński.

  Autobiografia – gatunek literacki (rodzaj biografii), w którym autor opisuje swoje życie. Głównym tematem tego rodzaju wypowiedzi jest więc jej autor. Większość autobiografii jest napisana w pierwszej osobie, choć zdarzają się i takie, w których autor – ustami narratora – mówi o sobie "on" lub zwraca się do siebie "ty". Na napisanie autobiografii decydują się zazwyczaj osoby publiczne, np. artyści, politycy.E=mc² – polski film fabularny z 2002 roku, w reżyserii Olafa Lubaszenki. Oglądanie tego filmu jest dozwolone od 16 lat (wg KRRiT).

  Filmografia[]

 • Kiler (1997) jako Mioduch
 • Kiler-ów 2-óch (1999) jako Mioduch
 • E=mc² (2002) jako dr Adam Kuczka, kolega Maksa Kądzielskiego na wydziale
 • Superprodukcja (2002) jako prezenter telewizyjny
 • Niania (2006) odc. 33
 • Udział w reklamach[]

 • 2011: kampania reklamowa PKO Banku Polskiego.
 • 2016: kampania reklamowa Plusa.
 • Nagrody i wyróżnienia[]

 • Wiktory 2004 w kategorii debiut "Odkrycie telewizyjne roku" (nominowany też w kategoriach "Prezenter lub spiker TV" i "Wiktor publiczności")
 • Fenomen „Przekroju” (2005)
 • Telekamery 2006 w kategorii "Rozrywka"
 • Świry 2006 w kategorii "Osobowość TV"
 • Telekamery 2007 w kategorii "Rozrywka"
 • Świry 2007 w kategorii "Teleświr"
 • Wiktor 2007 w kategorii "Twórca najlepszego programu telewizyjnego"
 • MediaTory 2007 laureat AkumulaTORa
 • Telekamery 2009 w kategorii "Osobowość w rozrywce"
 • Świry 2009 w kategorii "Osobowość TV"
 • Telekamery 2010 Złota Telekamera za całokształt twórczości
 • Życie prywatne[]

  Napisał autobiografię Showman, czyli spowiedź świra.

  YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie – ponadgimnazjalna publiczna szkoła państwowa z klasami o profilach:

  Jest żonaty z Magdą, z którą ma dwoje dzieci: Zofię i Antoniego.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalny kanał na YouTube
 • Sejm Rzeczypospolitej Polskiej (Sejm RP), Sejm – izba niższa dwuizbowego parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej; Izba Poselska wyłoniła się z Sejmu walnego w 1493; od uchwalenia konstytucji Nihil novi (1505) Sejm jest najwyższym organem władzy ustawodawczej w Polsce.Kiler-ów 2-óch – polski fabularny film komediowo-sensacyjny w reżyserii Juliusza Machulskiego; wyprodukowany w 1999 roku, jako sequel filmu Kiler (1997). Zdjęcia trwały od 23 czerwca do 4 sierpnia 1998 roku. Oglądanie filmu dozwolone od 12 lat (wg KRRiT).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Radio Eska – największa polska sieć rozgłośni radiowych, wchodząca obok stacji Eska Rock, VOX FM i Radio Wawa w skład Grupy Radiowej Time zorganizowanej wokół Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. Siedziba Radia Eska S.A. mieści się w Warszawie.
  TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.
  Ędward Ącki – fikcyjna postać wymyślona i wykreowana przez Szymona Majewskiego – polityk, założyciel fikcyjnej partii „ĘĄ – Szczerzy do bólu”. Jego asystentami są Ągelika Radziwił (grana przez parodystkę Aldonę Jankowską) i Ądrzej Chłodek (Michał Zieliński). Ędward Ącki zadebiutował w mediach, gdy na rogu Marszałkowskiej i Królewskiej w Warszawie odsłonił billboard wyborczy swojej partii.
  Telekamery 2009 – dwunaste wręczenie nagrody Telekamery Tele Tygodnia za rok 2008 dla postaci telewizyjnych. Gościem zagranicznym był Tom Jones. Nagrody zostały przyznane w 10 kategoriach. Dodatkowe nagrody - Złote Telekamery Tele Tygodnia otrzymali: Włodzimierz Szaranowicz (Komentator Sportowy 1999, 2000, 2008), Robert Janowski (Rozrywka 2000, 2003, 2008) oraz serial Kryminalni (Serial Kryminalny 2006, 2007, 2008). Super Telekamerę roku zdobył serial Ranczo, zwycięzca w kategorii Serial Komediowy. Gala odbyła się 2 lutego 2009.
  Telekamery 2007 − dziesiąte wręczenie nagrody Telekamery Tele Tygodnia za rok 2006 dla postaci telewizyjnych. Gościem zagranicznym była Andie MacDowell. Nagrody przyznano w 10 kategoriach. Ponadto nagrodę za całokształt twórczości, Złote Spinki, otrzymał Witold Pyrkosz. Oprócz tego Złote Telekamery otrzymali serial obyczajowy M jak miłość i Ewa Drzyzga za prowadzenie talk-show Rozmowy w toku. Oboje zyskiwali Telekamery w latach 2004, 2005 i 2006.
  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
  Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej i mikrofonu rejestruje się sygnał, który następnie jest transmitowany do dowolnego miejsca w zasięgu transmisji. Sygnał odbierany jest przez odbiornik telewizyjny i przetwarzany na obraz oraz dźwięk.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.