Szubin (gmina)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Urząd Miasta i Gminy Szubin

Szubingmina miejsko-wiejska w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa bydgoskiego.

Gmina Kcynia – gmina miejsko-wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.

Siedzibą gminy jest Szubin.

Według danych z 30 czerwca 2012 gminę zamieszkiwały 24 142 osoby.

Struktura powierzchni[ | edytuj kod]

Według danych z roku 2002 gmina Szubin ma obszar 332,09 km², w tym:

 • użytki rolne: 57%
 • użytki leśne: 33%
 • Gmina stanowi 29,64% powierzchni powiatu.

  Rynarzewo (niem. Rynarschewo, następnie Netzwalde) – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim, w gminie Szubin nad Gąsawką w pobliżu jej ujścia do Noteci. W 2011 roku wieś zamieszkiwało 1360 mieszkańców. Lokalny ośrodek usługowy (przychodnia zdrowia, biblioteka, zespół szkół).Nadjeziorze (nm. Obenamsee) – nieoficjalna nazwa kolonii wsi Kornelin w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim, w gminie Szubin.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Małe Rudy – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim, w gminie Szubin. Wieś położona w okolicach doliny Noteci. Krajobraz urozmaicają liczne lasy (szczególnie olszyny położone na terenach podmokłych), rozległe łąki rozciągające się wzdłuż Noteci, Kanał Notecki (zbudowany w 1892 roku). Szczególnie interesujący jest rozległy nieużytkowany pas ostoi dzikiego ptactwa i zwierząt, położony na obszarze rozciągającym się między Notecią a Kanałem Noteckim.
  Tur (niem. Thure, Thur, Thurmuehle) – wieś w Polsce, położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim, w gminie Szubin.
  Gmina Nakło nad Notecią – to gmina miejsko-wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.
  Gmina Łabiszyn – gmina miejsko-wiejska położona w południowo-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie żnińskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim. Obszar gminy Łabiszyn pod względem fizyczno-geograficznym przynależy do dwóch mezoregionów. Południowo-zachodnia część gminy znajduje się w mezoregionie Pojezierza Gnieźnieńskiego - makroregion Pojezierza Wielkopolskiego, pozostałe zaś obszary należą do Kotliny Toruńskiej – makroregion Pradoliny Toruńsko – Eberswaldzkiej (podział według J. Kondrackiego). Krajobraz naturalny gminy to typowy dla Polski krajobraz nizinny, na który składają się młodoglacjalne równiny, urozmaicone wzniesieniami morenowymi.
  Samoklęski Duże – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim, w gminie Szubin.
  Królikowo – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim, w gminie Szubin. Liczy ok. 580 mieszkańców.
  Kornelin – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim, w gminie Szubin. Leży nad dwoma jeziorami: Meszno i Bagno.

  Reklama