• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sztandar Młodych

  Przeczytaj także...
  Marquard Media Polska – polska spółka wydawnicza działająca na rynku od 1993 r., jej właścicielem jest szwajcarska spółka akcyjna Marquard Media.Robotnicza Spółdzielnia Wydawnicza „Prasa-Książka-Ruch” (RSW „Prasa-Książka-Ruch”) – polskie wydawnictwo powstałe w 1973 w wyniku połączenia Robotniczej Spółdzielni Wydawniczej „Prasa”, wydawnictwa Książka i Wiedza oraz Przedsiębiorstwa Upowszechniania Prasy i Książki "Ruch".
  Związek Młodzieży Polskiej (ZMP) – młodzieżowa organizacja ideowo-polityczna, działająca w Polsce w latach 1948-1957 i wzorowana na radzieckim Komsomole. Powołana została przez rządzących krajem komunistów do realizowania polityki ich partii wobec młodzieży, służyła indoktrynacji młodych, kształceniu nowych kadr dla władzy oraz pomocy w przebudowie społeczeństwa na modłę komunistyczną. Stanowiła jeden z symboli polskiego stalinizmu.

  Sztandar Młodych” – dziennik dla młodzieży, wydawany w latach 1950–1997 w Warszawie. Na początku był organem ZMP.

  W okresie 1984-85 redaktorem naczelnym dziennika był późniejszy prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski.

  W 1990 r. gazeta została sprzedana firmie SM-Media Spółka Akcyjna przez Komisję Likwidacyjną Robotniczej Spółdzielni Wydawniczej „Prasa-Książka-Ruch”. W 1993 roku nastąpiła kolejna zmiana właściciela. Gazeta została sprzedana firmie Dom Wydawniczy SM Sp. z o.o., będącej częścią koncernu Marquard Media Polska. Nowy właściciel zmienił profil dziennika na ogólnokrajowy i z młodzieżowego – na ogólny, nadając mu nową nazwę: Sztandar. Dziennik zlikwidowany został przez wydawcę w 1997 r.

  Gazeta – rodzaj wydawnictwa ciągłego, czasopismo ukazujące się częściej niż raz w tygodniu, najczęściej codziennie (dziennik) – w rozumieniu wszystkich dni roboczych.Komisja likwidacyjna – organ powołany na czas określony w celu zakończenia działalności wybranej instytucji (państwowej lub prywatnej) i rozwiązania sporów prawnych i majątkowych wynikłych z jej likwidacji.

  Przypisy

  1. Biografia. kwasniewskialeksander.pl. [dostęp 20 października 2015].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Aleksander Kwaśniewski (ur. 15 listopada 1954 w Białogardzie) – polski polityk, z zawodu dziennikarz. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej od 23 grudnia 1995 do 23 grudnia 2005.
  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
  Dziennik - zbiór publikacji prasowych ukazujący się codziennie. Najczęściej dzienniki nie ukazują się w niedziele i święta.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.