• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Szomrat  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]
  Przeczytaj także...
  Zgwałcenie – zmuszenie drugiej osoby do obcowania płciowego, poddania się innej czynności seksualnej lub wykonania takiej czynności przez jedną lub wiele osób, posługujących się siłą fizyczną, przymusem, nadużyciem władzy, podstępem lub wykorzystujących niemożność wyrażenia świadomej zgody przez daną osobę. Sprawca zgwałcenia nazywany jest gwałcicielem.Proklamacja niepodległości Izraela odbyła się 14 maja 1948 o godzinie 16.00 w Domu Dizengoffa (Sala Niepodległości) w Tel Awiwie. W następstwie podpisania Deklaracji Niepodległości powstało żydowskie państwo Izrael utworzone na podstawie Rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ nr 181 z dnia 29 listopada 1947. Powstało ono na części terytorium byłego brytyjskiego Mandatu Palestyny.

  Szomrat (hebr. שמרת; ang. Shomrat) - kibuc położony w Samorządzie Regionu Matte Aszer, w Dystrykcie Północnym, w Izraelu. Członek Ruchu Kibuców (HaTenoa'a HaKibbutzit).

  Spis treści

 • 1 Położenie
 • 1.1 Podział administracyjny
 • 2 Demografia
 • 3 Historia
 • 4 Edukacja
 • 5 Kultura i sport
 • 6 Infrastruktura
 • 7 Turystyka
 • 8 Gospodarka
 • 9 Transport
 • 10 Przypisy
 • 11 Linki zewnętrzne
 • Położenie[]

  Kibuc Szomrat jest położony na wysokości 12 metrów n.p.m. w północnej części równiny przybrzeżnej Izraela. Leży w odległości 1,5 km od wybrzeża Morza Śródziemnego. W odległości 2,5 km na wschód zaczynają się wznosić wzgórza Zachodniej Galilei, z których spływa przepływający na północ od kibucu strumień Jasaf. W otoczeniu kibucu Szomrat znajdują się miasto Akka, miejscowości Kafr Jasif, Julis i Dżudeidi-Maker, kibuce Lochamej HaGeta'ot i Beit HaEmek, moszawy Bustan HaGalil i Szawe Cijjon, chrześcijańska wioska Nes Amim, oraz wioska komunalna Oszrat. Na północny zachód od kibucu jest położona baza wojskowa Szraga, będąca bazą Brygady Golani. Również na południe od kibucu jest położona niewielka tajna baza wojskowa Sił Obronnych Izraela.

  Wojna domowa w Mandacie Palestyny – konflikt zbrojny, którego stronami były społeczności żydowska i arabska żyjące w brytyjskim Mandacie Palestyny.Ameryka Południowa – kontynent leżący na półkuli zachodniej oraz w większej części na półkuli południowej, a w mniejszej – na półkuli północnej. Niekiedy uważana jest również za subkontynent Ameryki.

  Podział administracyjny[]

  Szomrat jest położony w Samorządzie Regionu Matte Aszer, w Poddystrykcie Akka, w Dystrykcie Północnym.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Akka (hebr. עכו, Akko; arab. عكا, Akka; ang. Akko; w językach zachodnioeuropejskich na ogół zwane Akra, fr. Saint-Jean-d’Acre) – miasto położone w Dystrykcie Północnym w Izraelu.
  Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego ONZ nr 181 – rezolucja uchwalona podczas II Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w dniu 29 listopada 1947 w celu podzielenia terytorium Mandatu Palestyny na dwa państwa: żydowskie i arabskie. Rezolucja posiada oficjalną nazwę Plan Podziału z Gospodarczą Unią.
  Nes Amim (hebr. נס עמים‎‎; ang. Nes Ammim; pol. Znak dla Narodów) - chrześcijańska wieś położona w Samorządzie Regionu Mate Aszer, w Dystrykcie Północnym, w Izraelu. Została założona przez europejskich chrześcijan, jako znak solidarności z narodem żydowskim po Holocauście. Jej ideologia podkreśla potrzebę dialogu chrześcijaństwa z judaizmem i innymi religiami.
  Oliwka (Olea L.) – rodzaj drzew należący do rodziny oliwkowatych. Zalicza się do niego około 35 gatunków drzew rosnących w strefie ciepłej umiarkowanej i strefie tropikalnej południowej Europy, Afryki, południowej Azji i w Australii.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Sadownictwo – dziedzina ogrodnictwa zajmująca się uprawą roślin trwałych (wieloletnich) dających jadalne owoce, czyli roślin sadowniczych. Zgodnie z tą definicją są to zarówno drzewa i krzewy jak i krzewinki i byliny uprawiane w sadach i na plantacjach.
  Autostrada 4 (hebr.: כביש 4) - droga ekspresowa i autostrada położona w Izraelu. Biegnie ona wzdłuż całej przybrzeżnej równiny przy Morzu Śródziemnym, od przejścia granicznego ze Strefą Gazy (na południu) do przejścia granicznego z Libanem (na północy). Do Porozumienia z Oslo w 1993 droga przebiegała przez Strefę Gazy do przejscia granicznego z Egiptem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.065 sek.