• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Szombierki Bytom  Podstrony: [1] [2] 3 [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Marek Krzysztof Koniarek (ur. 29 maja 1962 w Katowicach) – polski piłkarz (występujący na pozycji napastnika) i trener piłkarski.Hubert Józef Banisz (ur. 16 lutego 1928 w Piekarach Śląskich, zm. 19 marca 1983 w Bytomiu) – piłkarz, reprezentant polski, olimpijczyk.
  Skład obecny[ | edytuj kod]

  Stan na marzec 2014.

  Pierwsza drużyna[ | edytuj kod]

  Kibice[ | edytuj kod]

  GKS Szombierki v Polonia Bytom (1:4), 19 maja 2019

  Ruch kibicowski na trybunach GKS Szombierki powstał w końcówce lat 70. XX wieku. Kibice "Zielonych" byli jednymi z pierwszych w tym aspekcie w skali całego kraju, którzy dzięki flagom, transparentom i przede wszystkim dopingowi na trybunach wspierali swoją drużynę. W latach 80. bardzo popularne stały się wyjazdy autokarowe organizowane przez sponsora klubu - kopalnię "Szombierki", dzięki czemu piłkarze biało-zielonych niejednokrotnie mogli się czuć podczas meczów wyjazdowych jak u siebie w domu. Scena kibicowska w ramach struktur GKS Szombierki przetrwała po dziś dzień, mimo marazmu, jaki wkradł się wraz z XXI wiekiem w poczynania klubu. Od roku 2014 na meczach GKS Szombierki prezentowana jest flaga reprezentacyjnej grupy kibiców pod nazwą "Zielona Hołota", w ramach której skupiają się najaktywniejsi fanatycy popularnych Szombrów.

  Helmut Karol Nowak (ur. 20 stycznia 1938) - polski piłkarz, występujący na pozycji pomocnika, 2-krotny reprezentant Polski.Bytom (łac. Bitom, Bithom, niem. Beuthen, śl-niem. Beuthn, śląs. Bytůń) – miasto na prawach powiatu, położone w południowej Polsce, na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, na Wyżynie Śląskiej, w centrum konurbacji górnośląskiej.

  Uwagi[ | edytuj kod]

  1. Klub występował pod nazwą Polonia/Szombierki II Bytom z racji fuzji z Polonią Bytom.
  2. W trakcie sezonu klub zmienił nazwę z Polonia/Szombierki II Bytom na Szombierki Bytom z powodu rozpadu fuzji z Polonią.
  3. W sezonie 2006/2007 klub się wycofał po rundzie jesiennej i został przesunięty na ostatnią lokatę, mimo iż Górnik Jaworzno zdobył mniej punktów. Wiosenne mecze Szombierek zweryfikowano jako walkowery na korzyść przeciwników.
  30 listopada jest 334. (w latach przestępnych 335.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 31 dni. Pandemia COVID-19 – pandemia zakaźnej choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Epidemia rozpoczęła się 17 listopada 2019 w mieście Wuhan, w prowincji Hubei w środkowych Chinach, a 11 marca 2020 została uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za pandemię.


  Podstrony: [1] [2] 3 [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Polonia Bytom (pełna nazwa: Klub Sportowy Polonia Bytom Spółka Akcyjna) – polski klub piłkarski, występujący w rozgrywkach II Ligi. Spotkania w roli gospodarza drużyna rozgrywa na Stadionie imienia Edwarda Szymkowiaka, położonym w pobliżu Śródmieścia.
  I liga polska w piłce nożnej (w latach 1949–2008 II liga polska) – druga w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce. Nazywana zwyczajowo „zapleczem ekstraklasy”, stanowi pośredni szczebel rozgrywkowy między Ekstraklasą a II ligą polską (dawną III ligą polską), będąc jednocześnie drugim szczeblem centralnym (II poziom ligowy). Zmagania w jej ramach toczą się cyklicznie (co sezon) systemem kołowym i przeznaczone są dla 18 polskich klubów piłkarskich. Czołowe drużyny I ligi polskiej uzyskują awans do Ekstraklasy, zaś najsłabsze zespoły relegowane są do II ligi polskiej. Od samego początku do dziś zarządzana przez Polski Związek Piłki Nożnej. Od 2002 do udziału w jej rozgrywkach zostają dopuszczone wyłącznie kluby posiadające status profesjonalny (tj. działające w formie spółki akcyjnej), które – po spełnieniu wszelkich niezbędnych kryteriów – otrzymały roczną licencję na występy na tym szczeblu. W sezonie 2009/2010 przez kilka miesięcy sponsorem tytularnym ligi została szwedzka firma bukmacherska Unibet, jednakże z powodu uchwalenia przez polski rząd ustawy antyhazardowej, współpracę zakończono.
  Roman Grzegorz Ogaza (ur. 17 listopada 1952 w Lędzinach; zmarł 5 marca 2006 w Forbach koło Metz we Francji) – polski piłkarz (179 cm, 76 kg) grający na pozycji środkowego napastnika.
  Tabela wszech czasów Ekstraklasy w piłce nożnej obejmuje podsumowanie sezonów 1927 – 2013/2014 najwyższej klasy rozgrywkowej tej dyscypliny w Polsce.
  Król strzelców – tytuł przyznawany piłkarzowi lub piłkarce, którzy w jakichkolwiek rozgrywkach typu mistrzowskiego (mundial, mistrzostwa kontynentu, klubowe rozgrywki pucharowe, rozgrywki ligowe, turnieje towarzyskie) zdobyli najwięcej goli dla swojego zespołu spośród wszystkich piłkarzy grających na mistrzostwach. Tytuły króla strzelców są przyznawane w różnych dyscyplinach sportowych, np. w hokeju na lodzie.
  Szombierki (niem. Schomberg) – od 1951 roku dzielnica Bytomia, wcześniej siedziba gminy Chruszczów w powiecie bytomskim. Położone są 1,5 km na południowy zachód od centrum miasta wzdłuż szosy prowadzącej z Bytomia do Rudy Śląskiej i Zabrza.
  Mistrzostwa Polski w piłce nożnej mężczyzn (oficjalny skrót MP) – rozgrywki piłkarskie, prowadzone cyklicznie - corocznie lub cosezonowo (na przełomie dwóch lat kalendarzowych) - mające na celu wyłonienie najlepszej męskiej drużyny w Polsce.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.