• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne

  Przeczytaj także...
  Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe „Klonowica" (w skrócie SPAK lub SPA Klonowica) – samodzielna spółka prawa handlowego będąca w całości własnością gminy Miasto Szczecin. Jest jedną z trzech zajezdni autobusowych obsługujących komunikację miejską. Siedziba spółki mieści się w dzielnicy Zachód na osiedlu Zawadzkiego-Klonowica przy ulicy Klonowica 5 i choć adres ten dzieli razem z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego i spółką Tramwaje Szczecińske - swoją siedzibę ma w osobnym budynku.MZK Szczecin - nieistniejące współcześnie przedsiębiorstwo komunikacyjne ze Szczecina, zajmujące się (lata 1991-1999) przewozem autobusowym oraz (lata 1991-2009) przewozem tramwajowym na terenie Szczecina. Istniało w latach 1991-2009, 1 stycznia 2009 zostało zastąpione przez firmę Tramwaje Szczecińskie.
  Komunikacja miejska w Policach - jest obsługiwana przez Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (SPPK) w siedzibą w Policach przy ulicy Fabrycznej 21.
  Przystanek komunikacji miejskiej w Policach (Police Mok nż)

  Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp.z o.o. (skrót SPPK) - przedsiębiorstwo zajmujące się prowadzeniem przewozów autobusowych (głównie w komunikacji miejskiej) w gminie Police oraz Szczecinie z siedzibą w Policach przy ul. Fabrycznej 21.

  Powiat policki – powiat w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Police.Zakłady Chemiczne „Police” SA – polskie przedsiębiorstwo branży ciężkiej chemii, istniejące od 1964 r. w Policach. Produkcję rozpoczęło w 1969, a w 1995 przekształciło się w spółkę akcyjną. Od 14 lipca 2005 spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od sierpnia 2011 roku Zakłady Chemiczne w Policach wchodzą w składy Grupy Kapitałowej „Azoty Tarnów”.

  Funkcjonuje jako samodzielna spółka od 1 lutego 1997 r. kiedy to wydzielono ją z MZK Szczecin. Początkowo udziały w spółce podzielone były po połowie pomiędzy gminą Miasto Szczecin, a powiatem polickim. Po podwyższeniu kapitału zakładowego, 66% udziałów w spółce posiadają Police.

  Skrótowiec lub akronim (z gr. ákros = skrajny) – słowo utworzone przez skrócenie wyrażenia składającego się z dwóch lub więcej słów. Istnieje także niewielka grupa skrótowców powstałych ze skrócenia jednego słowa. W ujęciu słowotwórczym, skrótowce to specyficzna klasa derywatów. Derywaty te funkcjonują w polszczyźnie pisanej i mówionej. Skrótowiec często bywa mylony ze skrótem.Gmina Police – gmina miejsko-wiejska położona jest w województwie zachodniopomorskim we wschodniej części powiatu polickiego.

  Obsługuje następujące linie komunikacji miejskiej organizowanej przez (ZDiTM): 58, 59, 63 (wspólnie ze SPAK), 101, 102, 103, 106, 107, 109, 110, 111, linię pospieszną F oraz linie nocne 524 i 526. Oprócz tego firma wykonuje przewozy pracownicze dla Zakładów Chemicznych Police, obsługuje Linię Samorządową (linia niepodlegająca pod ZDiTM) łącząca Police z Trzebieżą oraz Linię Działkową.

  Szczecin (niem. Stettin, szw. Stettin, łac. Sedinum lub Stetinum – miasto na prawach powiatu, stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, położone nad Odrą oraz jeziorem Dąbie. Szczecin jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni (300,55 km² z czego prawie 24% zajmują grunty pod wodami) i siódmym pod względem liczby ludności miastem Polski. Centrum aglomeracji szczecińskiej. Według danych z 30 czerwca 2012 roku miasto miało 409 211 mieszkańców.

  Tabor[]

  Zajezdnia posiada 65 sztuk autobusów, w tym 57 pojazdów z obniżoną lub niską na całej długości podłogą. Tabor składa się z następujących pojazdów:

  Zobacz też[]

 • Komunikacja miejska w Policach
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.051 sek.