• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Szansa na sukces  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Kasia Cerekwicka, właśc. Katarzyna Cerekwicka (ur. 17 marca 1980 w Koszalinie) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i R&B.Natalia Szroeder (ur. 20 kwietnia 1995) – polska piosenkarka i autorka tekstów, znana m.in. ze współpracy z raperem Marcinem „Liberem” Piotrowskim, z którym w 2013 roku nagrała przeboje „Wszystkiego na raz” i „Nie patrzę w dół”. Piosenkarka prowadzi także solową działalność artystyczną, jej debiutancki singel zatytułowany „Jane” ukazał się w 2012 roku.

  Szansa na sukces – polski program muzyczny typu talent show, emitowany w TVP2 od 14 listopada 1993 do 29 kwietnia 2012 w niedziele o godzinie 15.00. Twórcą programu była Elżbieta Skrętkowska, prowadził go Wojciech Mann.

  W programie amatorzy śpiewali piosenki znanych wykonawców, którzy byli jurorami danego odcinka. Śpiew odbywał się w formie karaoke. Nagrodą dla zwycięzcy była możliwość zaśpiewania piosenki z artystą oraz coroczny występ wszystkich finalistów w Sali Kongresowej w Warszawie. Zwycięzcy dorocznego finału mieli prawo wystąpić w Koncercie Debiutów podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

  Anna Józefina Lubieniecka (ur. 18 marca 1988 w Kielcach) – polska piosenkarka. W latach 2010- 2013 wokalistka zespołu Varius Manx. Absolwentka liceum im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.

  Odcinki programu poza telewizją można oglądać w internecie na stronie tvp.pl.

  30 listopada 2008 został wyemitowany pierwszy odcinek w formacie 16:9. Gwiazdą tego odcinka po raz drugi była Natalia Kukulska (pierwszy raz w pierwszym odcinku sezonu 1999/2000). Natomiast ostatni odcinek w formacie 4:3 został pokazany 16 listopada 2008, którego gwiazdą był zespół Zakopower.

  Po 18 latach i 6 miesiącach emisji, Telewizja Polska podjęła decyzję o zdjęciu programu z anteny. Oficjalnym powodem, jest rezygnacja Wojciecha Manna, jako prowadzącego show. Ostatnie odcinki programu zostały wyemitowane w maju 2012.

  Natalia Maria Kukulska (ur. 3 marca 1976 w Warszawie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i producent muzyczny. Córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.Małgorzata Markiewicz (ur. 6 kwietnia 1986 w Białej Podlaskiej) — mieszkająca w Janowie Podlaskim polska wokalistka i flecistka.

  Spis treści

 • 1 Kariera zwycięzców
 • 2 Czołówki
 • 3 Tyłówki
 • 4 Laureaci - zwycięzcy finałów Szansy na sukces
 • 5 Zwycięzcy finałów Szansy na sukces według widzów drogą sms
 • 6 Lista odcinków
 • 7 Linki zewnętrzne
 • 8 Uwagi
 • 9 Przypisy
 • Kariera zwycięzców[]

  Ogólnopolską popularność po występie w programie zyskali tacy wykonawcy, jak m.in.: Kasia Cerekwicka, Hania Stach, Kasia Stankiewicz, Justyna Steczkowska, Anna Wyszkoni, Anna Świątczak, Michał Kwiatkowski, Magda Rzemek, Weronika Korthals, Marcin Czyżewski, Tomasz Makowiecki, Natalia Szroeder, Andrzej Lampert, Michał Gasz, Gienek Loska, Grzegorz Wilk, Szymon Wydra, Małgorzata Markiewicz, Georgina Tarasiuk, Ewa Farna, Anna Józefina Lubieniecka, Aneta Figiel, Dominika Gawęda, Viola Brzezińska, Michał Grobelny i Małgorzata „Margaret” Jamroży.

  Michał Gasz, ps. Gashoo (ur. 7 kwietnia 1980 w Knurowie, mieszka w Mikołowie) – wokalista, aktor musicalowy, autor tekstów, kompozytor.Wojciech Piotr Mann (ur. 25 stycznia 1948 w Świdnicy) – polski dziennikarz muzyczny, autor tekstów piosenek, współpracujący na stałe z Programem III Polskiego Radia.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Shata QS właściwie Małgorzata Kuś (ur. 1982 w Ząbkowicach Śląskich), znana również jako Meggie QS - polska wokalistka i autorka tekstów. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
  Anna Katarzyna Magdalena Wiśniewska z domu Świątczak (ur. 30 marca 1977 w Lublińcu), znana również jako Aniqa - polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu. W latach 2003-2010 członkini zespołu Ich Troje. W 2009 roku został wydany jej debiutancki album solowy Aniqa.
  Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (KFPP OPOLE) – polski festiwal muzyczny organizowany od 1963 roku, corocznie w Opolu, zwykle w czerwcu. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego (od Opola do Opola) polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek.
  Zakopower – zespół muzyczny założony przez skrzypka Sebastiana Karpiela-Bułeckę. Oprócz niego grupę tworzą: Wojciech Topa, Bartek Kudasik, Józef Chyc-Scepon, Piotr Rychlec, Tomasz Krawczyk, Michał Trąbski, Dominik Trębski i Łukasz Moskal. Nazwa zespołu nawiązuje do miasta Zakopane.
  Tomasz Makowiecki (ur. 10 czerwca 1983 w Gdyni) – polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Tomasz Makowiecki pewną popularność zyskał w 2002 roku za sprawą polskiej adaptacji talent show "Idol" w którym zajął 4. miejsce. W efekcie Makowiecki podpisał kontrakt fonograficzny z krajowym oddziałem BMG. Jeszcze w 2002 roku do sprzedaży trafił debiut piosenkarza zatytułowany Makowiecki Band. Muzyk stanął także na czele zespołu sygnowanego tą samą nazwą. W 2005 roku ukazał się kolejny album formacji pt. Piosenki na NIE. Dwa lata później został wydany, już pod imieniem i nazwiskiem piosenkarza, album zatytułowany Ostatnie wspólne zdjęcie.
  Anna Wyszkoni (ur. 21 lipca 1980 w Tworkowie) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, kompozytorka i autorka tekstów. W latach 1996-2010 występowała w zespole Łzy. Solowo wydała dwa albumy: Pan i Pani (2009), oraz Życie jest w porządku (2012). W 2010 czasopismo „Machina” umieściło ją na 42. miejscu na liście "50 najlepszych polskich wokalistek".
  Ten artykuł przedstawia listę odcinków programu Szansa na sukces. Numeracja i kolejność odcinków są zgodne z kolejnością pierwszej emisji w TVP2.

  Reklama