• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Szansa - singel

  Przeczytaj także...
  VIVA Comet - nagroda przyznawana przez stację muzyczną VIVA dla najlepszych wykonawców muzycznych w wybranych kategoriach. Po raz pierwszy pojawiła się w 1995 roku w Niemczech. Swoje narodowe nagrody Comet od 2001 roku przyznaje także VIVA na Węgrzech, a od 2007 - w Polsce.Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.
  Tomasz Lubert (ur. 22 czerwca 1972 w Gdańsku) – polski kompozytor, gitarzysta i producent muzyczny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Szansa – singel polskiej grupy muzycznej Virgin, wydany w 2006 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Universal Music Polska. Singel został wydany w celach promujących reedycję trzeciego albumu studyjnego zespołu Ficca.

  Tekst do utworu napisała Dorota Rabczewska, zaś muzykę skomponował Tomasz Lubert.

  Do utworu został nakręcony teledysk w reżyserii Anny Maliszewskiej, opowiadający o życiu kobiety po wypadku. Wideoklip zdobył pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez telewizję MTV na najlepszy polski teledysk w 2006 roku.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Hip-hop – miejska kultura i gatunek muzyczny, powstały w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku.

  Utwór zwyciężył w konkursie Premiery podczas XLIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Singel wykonywany był także podczas konkursu Sopot Festival w 2006 roku, gdzie zaprezentowano go w części występów gości specjalnych.

  W 2010 roku nagrodzono go na gali VIVA Comet Awards, przyznając mu tytuł przeboju 10-lecia. Singel rywalizował o to miano między innymi z utworami „Powiedz” grupy Ich Troje, „Agnieszka już dawno...” zespołu Łzy czy „Jak zapomnieć” grupy hip-hopowej Jeden Osiem L.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. „Szansa” – 3:41

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Virgin (2) – Ficca (ang.). discogs.com. [dostęp 2013-08-16].
  2. Płyta Ficca (Reedycja) (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2013-08-16].
  3. Videografia (pol.). likeadoda.com. [dostęp 2013-08-16].
  4. Szansa Virgin najlepszym polskim teledyskiem (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2013-08-16].
  5. Płyty (pol.). dodaqueen.com. [dostęp 2013-08-07].
  6. Virgin Szansa (pol.). muzyka.pl. [dostęp 2013-08-16].
  7. Historia Doda Nagrody (pol.). dodaqueen.com. [dostęp 2013-08-16].
  8. Ewa Farna Artystką Roku, trzy nagrody dla Dody (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2013-08-16].
  9. Szansa (ang.). rateyourmusic.com. [dostęp 2013-08-16].
  10. Virgin Szansa (ang.). itunes.apple.com. [dostęp 2013-08-16].
  Powiedz – singel polskiej grupy muzycznej Ich Troje promujący album Ad. 4, wydany w 2001 roku nakładem wydawnictwa muzycznego Universal Music Polska. Utwór uznawany jest za najbardziej znaną piosenkę w historii zespołu.Universal Music Group (UMG), wcześniej MCA Music Entertainment Group – największa grupa biznesowa oraz rodzina wytwórni płytowych w przemyśle muzycznym. Jest jedną z wielkiej czwórki wytwórni płytowych.
  Warto wiedzieć że... beta

  Virgin – polski zespół grający pop rock stworzony w 2000 przez Tomasza Luberta i rozwiązany w roku 2007. W 2014 roku zespół wznowił działalność.
  Konkurs Sopot Festival – 43. Międzynarodowy Sopot Festival, po raz drugi organizowany przez telewizję TVN. Odbył się w dniach 1-3 września 2006 w sopockiej Operze Leśnej. Pierwszego dnia miał miejsce Konkurs o Nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności. Drugiego i trzeciego natomiast można było zobaczyć gości specjalnych.
  Doda, właściwie Dorota Rabczewska (ur. 15 lutego 1984 w Ciechanowie) – polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, autorka tekstów znana z takich przebojów, jak m.in. „Dżaga”, „Szansa”, „Nie daj się”, „Znak pokoju” i „2 bajki”. Członkini Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.
  Jeden Osiem L – polska grupa hip-hopowa. Zespół powstał w 1998 roku w Płocku z inicjatywy raperów Marcina "Siwego" Siwka i Łukasza Wółkiewicza. Zespół największą popularnością cieszył się na przełomie 2003 i 2004 roku za sprawą debiutanckiego albumu pt. Wideoteka, który uzyskał status złotej płyty. Formacja powszechnie jest utożsamiana z komercjalizacją i spłyceniem przekazu muzyki hip-hopowej w Polsce.
  Ich Troje – polski zespół pop-rockowy założony 3 listopada 1995 roku w Łodzi. Grupa tworzy piosenki głównie w języku polskim, ale także w innych językach, jak niemieckim, angielskim, rosyjskim, włoskim i francuskim. Był reprezentantem Polski na konkursie Eurowizji w 2003 w Rydze (z piosenką Keine Grenzen - Żadnych Granic zajął 7. miejsce) oraz w 2006 w Atenach (z piosenką Follow My Heart nie weszli do finału, plasując się na 11. miejscu w półfinale).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.