• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • System of a Down  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Hypnotize – piąta płyta zespołu System of a Down, która wydana została 22 listopada 2005 roku, czyli pół roku po Mezmerize.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.
  Logotyp zespołu
  System of a Down 2013

  System of a Down, często skracane do SOAD czy System – amerykański zespół wykonujący szeroko pojętą muzykę rockową i metalową. Grupa została założona w 1994 roku w Glendale w stanie Kalifornia przez muzyków pochodzenia ormiańskiego. Działalność zespołu została zawieszona w 2006. W 2010 roku formacja wznowiła działalność.

  Dyskografia System of a Down – amerykańskiej grupy wykonującej metal alternatywny składa się z pięciu albumów studyjnych, jedenastu singli.Heavy Metal 2000 to nakręcona w 2000 roku kontynuacja animowanego filmu Heavy Metal z 1981 roku, który z kolei opiera się na komiksie fantasy o tym samym tytule. Fabuła filmu bazuje bezpośrednio na komiksie Melting Pot, napisanej przez Kevina Eastmana, Simona Bisleya i Erica Talbota. Ścieżkę dźwiękową zdobią takie zespoły jak Coal Chamber, Apartment 26, Billy Idol, Monster Magnet, Pantera, System of a Down, Queens of the Stone Age, Puya i inni artyści heavy-metalowi. Film stworzyła CinéGroupe, wytwórnia z Montrealu.

  Historia[ | edytuj kod]

  Na początku lat 90. Serj Tankian grał na keyboardzie w zespole, który dzielił salę prób z zespołem, w którym grał Daron Malakian. Obydwaj chodzili do szkoły Rose and Alex Pilibos, ale znali się tylko ze słyszenia. Szybko zauważyli, że mają ze sobą dużo wspólnego i razem założyli zespół o nazwie Soil (1992–1994), który później zmienił nazwę na System of a Down. Z biegiem czasu do zespołu doszedł Shavo Odadjian, poprzedni menadżer zespołu, oraz Ontronik Khachaturian. Po kontuzji dłoni jego miejsce zajął John Dolmayan. W 1998 zespół wydał swój debiutancki album System of a Down.

  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.Shavarsh Robert "Shavo" Odadjian (ur. 22 kwietnia 1974 w Erywaniu w Armenii) – ormiański muzyk, współzałożyciel i basista grupy System of a Down.

  Kolejny album zespołu to Toxicity wydany w 2001. Odrzucone, niezmiksowane utwory z sesji nagraniowej zostały wykradzione ze studia i wpuszczone do sieci jako album Toxicity II. Jako odpowiedź został wydany album Steal This Album!, zawierający zmiksowane i poprawione utwory nielegalnie krążące w internecie. W 2005 został wydany album Mezmerize, a pół roku później Hypnotize. Działalność zespołu została zawieszona w 2006, ponieważ muzycy rozpoczęli pracę nad projektami solowymi. Serj Tankian wydał album Elect the Dead w 2007 roku, Daron Malakian i John Dolmayan założyli formację Scars on Broadway i 29 lipca 2008 roku wydali debiutancki album, natomiast Shavo Odadjian dołączył do grupy Achozen. W 2010 roku formacja wznowiła działalność.

  Daron Vartan Malakian (ur. 18 lipca 1975 w Los Angeles) – amerykański gitarzysta pochodzenia ormiańskiego, współzałożyciel System Of A Down.Fahrenheit 9.11 (oryginalny tytuł Fahrenheit 9/11) – kontrowersyjny film dokumentalny Michaela Moore’a, zdobywca Złotej Palmy na festiwalu w Cannes w 2004 roku.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  Niepokój (tytuł oryginalny Disturbia) – amerykański film fabularny (thriller) z 2007 roku w reżyserii D. J. Caruso.
  Steal This Album! – album grupy muzycznej System of a Down. Była to odpowiedź zespołu na nielegalnie krążący w sieci album Toxicity II, zawierający skradzione ze studia "odrzuty" z sesji nagraniowej do Toxicity i jeszcze niedokończone utwory. Okładka albumu imituje własnoręcznie zrobioną przez tzw. pirata, a cztery limitowane serie zawierają płyty z nadrukowanymi bazgrołami członków zespołu. Tytuł płyty to lekko zmieniona nazwa książki Steal This Book napisanej przez Abbi Hoffman.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Scars on Broadway – amerykański zespół heavymetalowy. Grupa powstała w 2003 roku w składzie Daron Malakian (gitara, śpiew), Greg Kelso (gitara), Shavo Odadjian (gitara basowa), Casey Chaos (śpiew) oraz Zach Hill (perkusja). W tym składzie formacja zarejestrowała demo zatytułowane Ghetto Blaster Rehearsals. Wkrótce potem grupa zakończyła działalność.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.028 sek.