• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Synagoga w Malackach

  Przeczytaj także...
  Styl neomauretański, styl mauretański – styl w architekturze powstały w XIX wieku na fali romantycznego zainteresowania Orientem, zaliczany do nurtu historyzmu. Styl mauretański czerpał wzory głównie z architektury Imperium Osmańskiego i mauretańskiej Andaluzji. Zastosowanie wschodnich detali i ornamentów poszerzało zestaw dekoracji architektonicznych stosowanych w historyzmie.Malacky (niem. Malatzka, węg. Malacka, pol. Malacki) – miasto na Słowacji, w kraju bratysławskim, na północ od Bratysławy. 17 858 mieszkańców (2004). Znajduje się na wysokości 159 m n.p.m. O powierzchni 26,777 km².

  Synagoga w Malackach – zbudowana w 1886 roku według projektu Wilhelm Stiassnego w stylu mauretańskim, przy ulicy Na brehu 2. Obecnie w synagodze znajduje się szkoła artystyczna.

  Dawniej jak i do dnia dzisiejszego synagoga jest jednym z najbardziej charakterystycznych i najbardziej oryginalnych budynków w mieście. Jej najbardziej charakterystycznymi elementami są dwie kuliste kopuły znajdujące się w narożnikach bogato zdobionej fasady głównej.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.