• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Sylwia Pelc

  Przeczytaj także...
  Sosnowiec – miasto na prawach powiatu na południu Polski, w Zagłębiu Dąbrowskim, w województwie śląskim. Położone na Wyżynie Śląskiej, stanowiącej część Wyżyny Śląsko-Krakowskiej, nad 3 rzekami: Czarną Przemszą, Białą Przemszą i Brynicą. Znajduje się we wschodniej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP).Środkowy – pozycja na boisku w siatkówce. Głównym zadaniem środkowego jest blokowanie ataków przeciwnika oraz atak z pierwszego tempa (popularnej krótkiej). Nie gra on w obronie i zmienia go libero. Jest to bardzo specyficzna pozycja, na której w zawodowej siatkówce grają zazwyczaj zawodnicy najwyżsi na boisku. Musi dochodzić do bloku na skrzydłach oraz bardzo szybko iść na krótką.
  Beef Master Budowlani Łódź – polska kobieca drużyna siatkarska z Łodzi utworzona w 2006 roku, będąc jedną z sekcji Klubu Sportowego "Budowlani". Od 14 października 2009 roku klub działa jako Sportowa Spółka Akcyjna. Do sezonu 2011/2012 sponsorem tytularnym zespołu były zakłady chemiczne Organika SA Łódź. Przed sezonem 2013/2014 sponsorem tytularnym została firma ZPM Biernacki, właściciel marki Beef Master. Zdobywca Pucharu Polski oraz uczestnik Ligi Mistrzyń i Pucharu CEV. Od 2009 roku zespół występuje w ORLEN Lidze. Posiada także grupy młodzieżowe.

  Sylwia Pelc (ur. 30 listopada 1990 w Krzemienicy) - polska siatkarka grająca na pozycji środkowej. Od sezonu 2016/2017 występuje w drużynie Budowlanych Łódź. Jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Sosnowcu.

  Grand Prix w piłce siatkowej kobiet 2011 - siatkarski turniej rozegrany w dniach 5-28 sierpnia 2011 r. Finał z udziałem ośmiu drużyn odbył się w Makau.Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się najczęściej ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.

  Reprezentantka Polski seniorek, a wcześniej juniorek. W 2011 dostała powołanie na World Grand Prix siatkarek przez szkoleniowca reprezentacji Alojzego Świderka.

  Bibliografia[]

 • Profil siatkarki na stronie FIVB
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.